The official γατο-τοπικ

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Εν αρχή είναι ο Φρίξος. Βρίσκει γυναίκα. Κάνει παιδιά. Διώχνει γυναίκα.
Επαναλάβατε τα παραπάνω για μερικές γενιές.
χαχαχαχα! Όλες οι γυναίκες έπαιρναν πόδι εκτός απ'την Φρίξα! Που είναι και "σκύλος"!! Μπράβο Φρίξα! (θέλω φώτο-φρίξας)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.496
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Τι φοβερό θεματάκι είναι αυτό!
Κι εμείς πάντα έρωτα με τις γάτες... Από παιδάκι θυμάμαι πάντα να έχω γάτες γύρω μου...
Να σας συστήσω κι εγώ τον δικό μου σε φάση αλητείας...


Οι γάτες είναι πάρα πολύ πιστές, επιλεκτικές και σνομπ! Φανταστικά ζωάκια!!!!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
κυκλοφορουν απειρα βιντεακια με γατουλες...αλλα αυτο ειναι πανεμορφο:)
Cats training their human servants!! Τόσο αστείο και τόσο αληθινό!!!
Εμένο ο δικός μου ξαπλώνει ανάσκελα και νιαουρίζει όλο νάζι και αν δει ότι δεν πάω να τον χαιδέψω αρχίζει τις κολοτούμπες και "σέρνεται" στην ουσία πιο κοντά μου! Είναι τόσο διεκδικητικές που αν δεν πάρουν αυτό που θέλουν δεν σταματάνε.. Εξυπνα ζώα!
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.213
Γατάκια από την Βολισσό της Χίου. Ανάμεσα στην γλυκιά μελαγχολία και την εικόνα ερήμωσης της επαρχίας, δίνουν ζωή στα ξεχασμένα χωριά...

DSC00868.JPG




Γατούλες στα Καρδάμυλα Χίου. Η μαμά τους ήταν άγρια που δεν την πλησίαζαν ούτε από μακριά και με την αγάπη μια ντόπιας γιαγιάς έγινε ήμερη και έφερε και τα παιδάκια της.Κάποια δυστυχώς γεννήθηκαν με πρόβλημα όρασης.

DSC00893.JPG


DSC00885.JPG
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Στην Κωνσταντινουπολη,ειδα παααρα πολλες γατες,οπως γνωριζετε οσοι την εχετε επισκεφθει...αλλα αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση,ειναι οτι ολες,ηταν πολυ φιλικες.Δεν τρομαξε καμμια με την παρουσια μας και μπορω να πω,οτι επιζητουσαν το χαδι μας.Γι'αυτο εχω πολλες φωτογραφιες με αυτες τις γατουλες...:)
(η τριτη κοιμαται στο τελεφερικ και η τελευταια ηταν στην Αγια Σοφια μεσα)
DSCN6293.JPG DSCN6375.JPG DSCN6602.JPG DSCN6737.JPG DSCN6752.JPG DSCN6832.JPG DSCN6009.JPG
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Φιλος με επαφες στην Πολη μου ειπε οτι ειχαν μεγαλο προβλημα με ποντικια και φερανε πολλες γατες να γλυτωσουν.Και εμενα μου εκαναν εντυπωση,φιλικες παχουλες και πολλες.Χαιρομαι να βλεπω φωτο απο τις ομορφιες σας,εμενα πια μου εχουν απομεινει δυο παπουληδες,ο ενας στα 17 και ο αλλος 16.Το ξερω οτι οσο και να τους φροντισω θα φυγουν συντομα..αλλα τους λατρευουμε ολοι..
 

alma

Member
Μηνύματα
3.750
Likes
15.213
Στον ζωολογικό του Μπουένος Άιρες ,κάποια κλουβιά με πτηνά υποτίθεται, δεν είχαν πια πτηνά μέσα και είχαν μπει γάτες.:rolleyes-80:

DSC05040.JPG
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Sorry για την ποιότητα αλλά είναι παμπάλαιες και τραβηγμένες με κινητό (από τα πρώτα κινητά με κάμερα).
Αυτή είναι η γάτα που έφαγε τα παιδιά της (εδώ είναι στην δεύτερη γέννα)


Πήγε στους κουμπάρους μαζί με το πορτοκαλί γατάκι, τα άλλα δύο δε θυμάμαι που τα δώσαμε..


Εμείς κρατήσαμε τα δύο γατάκια που βρήκαμε στα σκουπίδια, την Ρούτσι και τον Τουτού (τα γατάκια που μπήκαν στο χαλί)


Η Ρούτσι δυστυχώς εξαφανίστηκε λίγες μέρες μετά οπότε μείναμε με τον Τουτού, τον οποίο εμβολιάσαμε και τον είχαμε μέσα στο σπίτι. Από μωρό του άρεσε να κοιμάται ανάσκελα..


Κάτι που κράτησε και όταν μεγάλωσε..


Η μεγάλη του χαρά βέβαια ήταν να κοιμάται ανάσκελα στο κρεβάτι..


Ο Τουτού για γατούλης που βρέθηκε σε σακούλα, όχι μόνο δεν είχε κλειστοφοβία, αλλά τρελαινόταν να μπαίνει σε τσάντες, σακούλες, βαλίτσες, κουτιά..






Το αποκορύφωμα ήταν κάποια Χριστούγεννα όταν κατάφερε και στριμώχτηκε σε ένα μικρό κουτί που είχαμε τα λαμπάκια του δέντρου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom