Travelstories 2013

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

apodrasi

Member
Μηνύματα
546
Likes
1.011
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα-Ινδία-Περού
Ναι, έτσι τη βγάζει ο χάρτης της google, πρέπει να επιλέξεις δορυφόρο για να τη δεις! Σημάδεψες διάνα Όρμο Μαραθοκάμπου.
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Αν και καθυστερημένα καλορίζικη η ανακαίνιση!!!
Μου είναι κάπως το στυλ είχε ποιο πολύ χρώμα το παλιό αλλά θα το συνηθίσω...
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Φαγωθηκες, εγινα βετερανος... πφφφ...
Μου λειπει η μπαρα με τα αδιαβαστα μηνυματα και μενα οπως εχει ειπωθει και απο αλλους... μπορει να γινει κατι?
Το μενού με τα αδιάβαστα μηνύματα, βρίσκεται στην επιλογή "νέα μηνύματα".
Δεν σας καλύπτει αυτό; :)
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.118
Δεν καταλαβαίνω από που θα παρακολουθώ μια συζήτηση: Από το "νέα μηνύματα" ή "δραστηριότητα των μελών"; Επίσης μου φαίνεται παράξενο να μπορώ να δω κάθε δραστηριότητα κάθε μέλους ή να βλέπουν κάθε δραστηριότητα δική μου στο "online Μέλη". Είναι από τα σημεία που με κάνουν να νιώθω άβολα και στο fb.
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Δεν καταλαβαίνω από που θα παρακολουθώ μια συζήτηση: Από το "νέα μηνύματα" ή "δραστηριότητα των μελών"; Επίσης μου φαίνεται παράξενο να μπορώ να δω κάθε δραστηριότητα κάθε μέλους ή να βλέπουν κάθε δραστηριότητα δική μου στο "online Μέλη". Είναι από τα σημεία που με κάνουν να νιώθω άβολα και στο fb.
Μία συζήτηση θα την παρακολουθείς από τα "θέματα που παρακολουθείτε".
Τα notifications βοηθούν επίσης. ;p


Αν δεν θέλεις να εμφανίζεσαι στα online μέλη, υπάρχει πάντα η επιλογή:
 

Attachments

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ε, ας γκρινιάξω. Λείπουν τα στατιστικά και ο χάρτης, που ήταν και τα πρώτα που κοιτούσα σε ένα μέλος, αν όχι και τα μόνα, ειδικά η χρήση του χάρτη για μέν αχρηστεύτηκε. Το βρίσκω πολύ δύσχρηστο, έχω κανένα δίωρο συνδεδεμένος και δε βγάζω άκρη, ειδικά με τα αδιάβαστα. Μπορεί να θέλι χρόνο, δεν είμαι κομπιουτεράς και είχα συνηθίσει το προηγούμενο φόρματ.

Απαράδεκτη η λειτουργία όπου βλέπουμε τι έκανε ο καθένας, σοβαρός λόγος αποχής. Δε μου αρέσει η έλλειψη χρώματος, με δυσκολεύει στην ανάγνωση, ένα γαλάζιο ή πράσινο όσο να'ναι χαλαρώνει το μάτι. Βλέπω λίγα μηνύματα αντί για τα 50 που έβλεπα στην παλιά βερσιόν κι αυτό μου κοστίζει (εκτός από χρόνο και χρήμα).

Σε γενικές γραμμές δε λέπω κάτι που να μου φαίνεται καλύτερο από πριν, ενώ βλέπω πάρα πολλά που με δυσκολεύουν. Ελπίζω να τα συνηθίσω, αλλά να πω ότι μου δημιουργεί τη διάθεση να συνδεθώ, ψέμματα θα είναι.

Χίλια συγγνώμη για την κριτική. Κατανοώ πως ξοδεύτηκαν εργατοώρες στην αλλαγή και ειλικρινά χαίρομαι που κάποιοι βρίσκουν και θετικά στοιχεία. Ίσως να τα δω κι εγώ αν το συνηθίσω, νωρίς είναι.
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.495
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Καλημέρα!
Εγώ είναι η 3η φορά που μπαίνω και προσπαθώ να βρω άκρη, τις 2 πρώτες μπήκα και βγήκα, καθώς δεν έβγαλα άκρη
Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ιδιαίτερη υπομονή με αυτά :mad:
Κάποια στιγμή θα βρω χρόνο να εξοικειωθώ, σε γενικές γραμμές συμφωνώ με τον Yorgos από πάνω
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος του κοσμου
Βόρεια Ισπανία-Σαντιάγο ντε Κομποστέλλα
Στη πιο πάνω ιστορία με τις αλλαγές, επειδή δεν βρήκε την γραμματοσειρά, χρησιμοποίησε άλλη δυσανάγνωστη. Πως μπορώ να το διορθώσω?
Ευχαριστώ.


:welcome2:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.810
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αν δεν θέλεις να εμφανίζεσαι στα online μέλη, υπάρχει πάντα η επιλογή:
Κάποιες διαπιστώσεις (διορθώστε με αν κάνω λάθος):
1) Ανεξαρτήτως του αν έχω επιλέξει να φαίνομαι συνδεδεμένος ή όχι, όταν είμαι συνδεδεμένος εμφανίζεται το πράσινο "online" πάνω στο avatar. Δεν ξέρω πώς με βλέπουν οι άλλοι.
2) Ασχέτως του πώς με βλέπουν οι άλλοι (on ή off), αν προβώ σε κάποια δραστηριότητα (π.χ. κάνω "like" σ' ένα μήνυμα), αυτή θα εμφανιστεί δημόσια. Ακόμη κι αν απλώς διαβάζω ένα θέμα, αυτό θα φανεί στη "δραστηριότητα" των online μελών. Στην προηγούμενη πλατφόρμα αυτό δεν γινόταν. Μόνον εάν ποστάριζα κάτι θα "πρόδιδε" την παρουσία μου. Ουδέν κρυπτόν υπό την ήλιον (του travelstories) λοιπόν - πλέον.

Συμπέρασμα: Αν κάποιος επιθυμεί διακριτικότητα, το μέγιστο που μπορεί να επιτύχει είναι να διαβάζει τα θέματα χωρίς να είναι συνδεδεμένος (με ό,τι αυτό συνεπάγεται για τα μη διαβασμένα μηνύματά του - το κόστος που πρέπει να πληρώσει για τη διακριτικότητα) και εάν θέλει να πεί κάτι, κάπου, μόνον τότε να συνδέεται, να γράφει και ν' αποσυνδέεται. Κι αν του αρέσει κάτι, θα γίνεται αμέσως γνωστό (και στην προηγούμενη μορφή φαινόταν το "ευχαριστώ", αλλά μόνον όταν κάποιος διάβαζε το σχετικό κομμάτι). Δεν ξέρω πώς βλέπουν οι άλλοι αυτό το θέμα της "δημοσιότητας" αλλά εμένα - τουλάχιστον - μ' ενοχλεί αρκετά...
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Καλημερα! Σχετικα με την εμφανιση του καινουριου site κ την ελλειψη χρωματος που αναφερθηκε, εγω νομιζω οτι ειναι καλυτερο ετσι. Τα πολλα κ εντονα χρωματα το κανουν λιγο κιτς. Αν αλλαξετε κατι μην το παρακανετε.
 

filippia

Member
Μηνύματα
356
Likes
372
Επόμενο Ταξίδι
Μπρατισλάβα-Βιέννη-Τσεχία
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά.
Μόλις μπήκα στο καινούριο format του travelstories και δεν έχω σχηματίσει ακόμα άποψη. Κατ'αρχάς να ευχαριστήσω το Δευκαλίωνα που ξόδεψε τόσες ώρες, έκανε τόσο κόπο και ασχολήθηκε γι'αυτή την αλλαγή, η οποία σίγουρα ξενίζει, όπως κάθε τι καινούριο. Πιστεύω ότι όλοι θα το συνηθίσουμε και θα μας αρέσει, 'ετσι γίνεται πάντα. Στην αρχή γκρινιάζεις για την αλλαγή και μετά δε θυμάσαι καν πώς ήταν το παλιό.
Δεν έχω ψάξει τίποτα για να βρω λάθη/παραλείψεις κλπ οπότε να πω απλά καλορίζικο.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πολύ μεγάλο κόλλημα βλέπω από κάποιους με τη μυστικότητα των επισκέψεών τους στο φόρουμ.Είναι τόσο τρομερό να επισκέπτεσαι φανερά το travelstories;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.034
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom