ΗΠΑ «Δεν πιστεύω να σας πηγαίνει ο Γιώργος σε τίποτα ερημιές…»

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Σωστα! Να ξερουμε να κανουμε και το κουμαντο μας!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.732
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σήμερα (μετά από τρεις μήνες ακριβώς) η κάρτα μας επέστρεψε και τα χρήματα που μας έκλεψε η Cheap Hotels, Discount Hotels, Hotel Reservation Online, Hotel booking-Bookinhotels. για την οποία επαναλαμβάνω πως είναι σάιτ απάτη και θα πρέπει να αποφεύγεται πάση θυσία, πλέον κλέβει τα χρήματα ΟΛΩΝ όσων κάνουν κρατήσεις μαζί της κι εκτός αυτού ορισμένες φορές κλέβουν και τον αριθμό της κάρτας και κάνουν απίθανες χρεώσεις. Ξέρω πως κάποιοι εδώ το χρησιμοποίησαν το σάιτ στο παρελθόν με επιτυχία και πάμφθηνα (κι εγώ σε αυτούς ανήκω) αλλά πλέον είναι 100% απάτη. Για περισσότερα δείτε κι αυτό: bookinhotels just stole your money - Cancun Forum - TripAdvisor και όλα τα... άπειρα ποστς για το συγκεκριμένο σάιτ. Προσοχή διότι οι τύποι το βρήκαν το κόλπο κι έχουν κάνει κι άλλα σάιτς με άλλα ονόματα...

Άρα το κόστος του ταξιδιού (με αεροπορικά, βίζες και τα όλα του) έπεσε στα 2455 ευρώ για 22 μέρες στην Αμερική. Μόλις τελειώσω την ιστορία (τελειώνει, δεν έχει πολύ ακόμη, το υπόσχομαι) θα κάνω ένα ρεζουμέ, μια αξιολόγηση και μια αναφορά στα οικονομικά για όποιον ενδιαφέρεται να κάτι κάποιο ανάλογο ταξίδι για να έχει και μια χρηστική αξία το πράγμα, μέχρι στιγμής πολύ μπλα-μπλα είναι (δεν ξαναγράφω τόσο μεγάλη ιστορία, ούτε εγώ δεν τη διαβάζω...).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.763
Φυσικά και μας ενδιαφέρει το κόστος και να συνεχίσεις να γράφεις έτσι, γράφεις γαμάτα και γουστάρουμε....μην διανοηθείς να το κόψεις λόγω ημών
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Ναι, μην καταπιεζεις το στυλ σου! Μας αρεσει ετσι οπως ειναι!
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.973
Likes
9.401
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Καλα σοβαρολογεις οτι θα αλλαξεις το στυλ που γραφεις? Τοσο καιρο που σε διαβαζω μανιωδως νομιζεις οτι ειναι οι ΗΠΑ που μου αρεσουν? :D
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
(δεν ξαναγράφω τόσο μεγάλη ιστορία, ούτε εγώ δεν τη διαβάζω...).[/quote]


τη διαβαζουμε εμείς όμως!:D:bleh:
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αν θέλει επιβεβαίωση να του τη δώσουμε! Άμα δίνεις (επιβεβαίωση) παίρνεις (ιστορίες)!

Yorgo, γερά, στη ΝΥ ξανά! :clap:
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.719
Likes
50.732
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλά ρε παιδιά, μη βαράτε, θα τη συνεχίσω όπως την ξεκίνησα. Απλά τα χρηστικά -οικονομικά, προετοιμασίες,tips, αξιολόγηση- θα τα βάλω σε άλλο, ξεχωριστό thread ώστε αν κάποιος ενδιαφέρεται να πάει να μην ψάχνει στα κατεβατά.

Και πάλι ευχαριστώ...το κοινό μου. Επειδή θα είμαι Κούβα για... κανένα εξάμηνο σερί θα προσπαθήσω να την τελειώσω μέχρι μεθαύριο που υπάρχει ακόμη ίντερνετ της προκοπής, γιατί μετά γκέγκε.
 

stellina

Member
Μηνύματα
96
Likes
36
Επόμενο Ταξίδι
Εκουαδορ
Ταξίδι-Όνειρο
παντού
Και πάλι ευχαριστώ...το κοινό μου. Επειδή θα είμαι Κούβα για... κανένα εξάμηνο σερί θα προσπαθήσω να την τελειώσω μέχρι μεθαύριο που υπάρχει ακόμη ίντερνετ της προκοπής, γιατί μετά γκέγκε.[/quote]


:clap::clap::clap: Yorgos for president!
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
αυτα ειναι ακομα δε τελειωσε το στορυ και πας κουβα....το κοινο ζηλευει!!!! keep walking ....και μεις στη ψαροκωσταινα θα συνεχιζουμε να διαβαζουμε!!!
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
...Ιθάκη...
Επειδή θα είμαι Κούβα για... κανένα εξάμηνο σερί θα προσπαθήσω να την τελειώσω μέχρι μεθαύριο που υπάρχει ακόμη ίντερνετ της προκοπής, γιατί μετά γκέγκε.
:klaps:Θα μας λείψεις :cry::cry:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.260
Μηνύματα
885.398
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom