ΗΠΑ «Δεν πιστεύω να σας πηγαίνει ο Γιώργος σε τίποτα ερημιές…»

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.659
Likes
50.484
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πιστεύω ότι αυτό που σας ξέφυγε στο Las Vegas ήταν να πάτε σε κάποιο από τα cirque du soleil. Μάλιστα στο MGM που μένατε, παίζεται ένα από τα καλύτερα shows που μπορεί να δει κάποιος, το Ka. Όταν θα πας στο Yellowstone λοιπόν, πέρνα μια βόλτα πάλι από την αμαρτωλή πόλη και βάλε και αυτό στο πρόγραμμα.

Ευχαριστώ για τα καλά λόγια, εκ μέρους και των δύο άλλων. (Ο Χ γκρινιάζει ότι έτσι που τον περιέγραψα μάλλον τον αδικώ: "δε νομίζω καμιά κοπέλα στο σάιτ να πει Αχ, καλέ εγώ θα ήθελα να γνωρίσω αυτόν τον...είλωτα της πολυεθνικής!! Ακούγεται πολύ ενδιαφέρων τύπος"). Η σύσταση εσημειώθη και ελήφθη σοβαρώς υπόψη. Σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες στο Αμέρικα και να τη γυρίσεις όλη την Αμερική.Ε, άμα σε πάρει ο δρόμος σου κι από εδώ, κάνε μας μια επίσκεψη... κοντά είναι.
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
. (Ο Χ γκρινιάζει ότι έτσι που τον περιέγραψα μάλλον τον αδικώ: "δε νομίζω καμιά κοπέλα στο σάιτ να πει Αχ, καλέ εγώ θα ήθελα να γνωρίσω αυτόν τον...είλωτα της πολυεθνικής!! Ακούγεται πολύ ενδιαφέρων τύπος"). Η σύσταση εσημειώθη και ελήφθη σοβαρώς υπόψη. Σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες στο Αμέρικα και να τη γυρίσεις όλη την Αμερική.Ε, άμα σε πάρει ο δρόμος σου κι από εδώ, κάνε μας μια επίσκεψη... κοντά είναι.[/QUOTE]



Ο κακομοίρης ο Α τι να πει ?
 

perictione

Member
Μηνύματα
66
Likes
82
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα σου΄ρχομαι (25/08)
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σου εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θες στο Αμέρικα και να τη γυρίσεις όλη την Αμερική.Ε, άμα σε πάρει ο δρόμος σου κι από εδώ, κάνε μας μια επίσκεψη... κοντά είναι.

Πραγματικά θα ήθελα πολύ να βρεθώ στη Κούβα! Κάποια στιγμή είχε τύχει να βρεθώ στο Key West, το νοτιότερο κομμάτι των ΗΠΑ. Βλέποντας εκεί τον χαρακτηριστικό πυλώνα με την επιγραφή "90 miles to Cuba" σκέφτηκα κοίτα να δεις, πόσο κοντά απέχει η μια χώρα από την άλλη και πόσο μακριά την έχει κάνει να φαίνεται το εμπάργκο. Η βίζα που προσπαθώ να βγάλω δεν είναι τουριστική και η αλήθεια είναι ότι ψιλό-φοβάμαι να το επιχειρήσω έστω και μέσω 3ης χώρας. Για άλλη μια φορά σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσες για να γράψεις αυτή την υπέροχη ιστορία.
 

kategri

Member
Μηνύματα
13
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λας Βέγκας
Έκανες κάτι που είναι το όνειρο μου. Ταξίδι στην Η.Π.Α. με αυτοκιίνητο!wow!τέλειο!
 

Liana

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Σε ευχαριστούμε πολύ για την υπέροχη περιγραφή του ταξιδιού!!!! Μου έφτιαξες τη μέρα!!!! Απλά respect!!!!!!!!!!!
 
Μηνύματα
55
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αιγαίο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδια, Σιβηρία,Sealand
Ax, περιγράφεις ένα ταξίδι που είναι απο τα όνειρά μου να κάνω!!!!!
 

harmim

Member
Μηνύματα
56
Likes
9
Mπραβο Γιωργο.Η περιγραφη σου ηταν αψογη.Εαν ολα τα μελη εγραφαν σαν και σενα τοτε δε θα χρειαζομασταν ταξιδιωτικους οδηγους...:clap:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.674
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
μετά απο τόσα χρονια καθημερινης παρουσιας στο φορουμ εφτασα τα 1000 μηνυματα !
το 1001 θελω να ειναι στην ιστορια αυτη του Γιωργου ,που ειναι η αγαπημενη μου
απο ολες τις καταπληκτικες που εχει γραψει...
ειναι και μερος του ταξιδιου - ονειρου που θελω να κανω , οπότε της εχω μια αδυναμια ...

Γιωργο μου λειπεις πολυ απο το φορουμ ....
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Ευχαριστώ KIKI που μου έδωσες την αφορμή να πω κι εγώ πως ο Χόρχε λείπει πολύ από το forum....και οι ιστορίες και οι συμβουλές και τα εύστοχα σχόλια του.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.371
Likes
14.276
Και οι μπασκετικές αναλύσεις του λείπουν να προσθέσω...

Κριμα που δεν γράφει πιά....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom