«Ημέρα οργής» στην Αίγυπτο

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.199
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Οι Αμερικάνοι φαίνεται να μιλάνε για τα ανθρώπινα δικαιώματα και για ελεύθερες διαδηλώσεις αλλά ταυτόχρονα να επιμένουν συνεχώς στις καλές σχέσεις με τον Μουμπάρακ!
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.199
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Για "secular, middle class protesters" μιλάει το BBC. Σε κρίσημη φάση η εξέγερση καθώς πολλοί παραμένουν στους δρόμους παρά την απαγόρευση. Έχει πολιορκηθεί το κτίριο του κρατικού τηλεοπτικού σταθμού, ενώ ο Μουμπάρακ έχει εξαφανιστεί ενώ είχε υποσχεθεί διάγγελμα. Οδηγία για τους Αμερικάνους στην Αίγυπτο να μην βγαίνουν από τα σπίτια τους. Επίθεση σε δημοσιογράφους του BBC από τον στρατό. Αυτά μέχρι στιγμής!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτη τη στιγμη μεταδιδονται ζωντανα εικονες με τους πολιτες πανω στα τανκς. Ο εναεριος αιγυπτιακος χωρος ειναι κλειστος εδω και 3 ωρες περιπου. Η πτηση του Gatwick Καιρο προσγειωθηκε στην Αθηνα. Ο αρχηγος του στρατου διεκοψε την επισκεψη του στις ΗΠΑ και επιστρεφει στην Αιγυπτο. Το κτιριο του Εθνικου Δημοκρατικου μετωπου λεηλατειται, ενω οι ανθρωπινη ασπιδα των διαδηλωτων προστατευει το Μουσειο του Καιρου. Η νυχτα φαινεται να ειναι μεγαλη...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κορυφαιοι Επιχειρηματιες και σημαινοντα προσωπα της Αιγυπτου εγκαταλειπουν τη χωρα.
Χριστιανοι και μουσουλαμοι διαδηλωνουν μαζι. Εξω ο Mubarak.
Σε λιγο σημαντικη ανακοινωση απο τον προεδρο της βουλης.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Μ'αρέσει που την έχετε δει ανταποκριτές. Κουλάρετε.
Εμείς τηλεόραση δεν έχουμε στα σπίτια μας???
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.199
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Εδώ μιλάμε για συντονισμένη ενημέρωση από Al Jazeera BBC blogs Kτλ. exclusive για το travelstories.gr. Αν δεν σ' αρεσει μην μπαίνεις :p (by the way εγώ τηλεόραση δεν έχω σπίτι μου)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εγω εχω αλλα παιζει x-factor. Τα συγκεντρωνω να τα 'χω να τα θυμαμαι.
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.199
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Και μια ταξιδιωτική πληροφορία. Όπως ήταν αναμενόμενο, τα υπουργεία εξωτερικών της Αμερικής, της Γαλλίας και πριν λίγο της Αγγλίας εκδόσαν ταξιδιωτική οδηγία για "αποφυγή ταξιδών τις επόμενες μέρες στην Αίγυπτο, εκτός αν υπάρχει πολύ σοβαρός λόγος"
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Αλήθεια, ποιά είναι η αντιμετώπιση της ελληνικής τηλεόρασης στο θέμα (για όσους ενημερώνονται από την τηλεόραση) ? Αληθεύει ότι τα δελτία των οκτώ δεν πολυ-ασχολήθηκαν? Πολύ θα με ενδιέφερε να μάθω
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.451
Likes
14.457
Και κάτι σχετικό με το παραπάνω:

Μη προγραμματισμένη προσγείωση πραγματοποίησε αεροσκάφος των Αιγυπτιακών Αερογραμμών, (Εgypt Air) στο διεθνές Αεροδρόμιο της Αθήνας «Ελευθέριος Βενιζέλος».
Όπως έγινε γνωστό, το αεροσκάφος πραγματοποιούσε προγραμματισμένη πτήση από το Gatwick του Λονδίνου στο Κάιρο. Ενώ βρισκόταν στον αέρα, ο πιλότος έλαβε εντολή να κατευθυνθεί στο «Ελευθέριος Βενιζέλος», επειδή υπήρξε απειλητικό τηλεφώνημα.
Στο διεθνές Αεροδρόμιο της Αθήνας ελήφθησαν αμέσως όλα τα απαραίτητα μέτρα και είκοσι λεπτά πριν από τις 21:00 το αεροσκάφος προσγειώθηκε χωρίς κανένα απολύτως πρόβλημα.
Οι επιβάτες αποβιβάστηκαν και μεταφέρθηκαν στις αίθουσες αναμονής του αεροδρομίου μέχρι να ελεγχθεί το αεροπλάνο και να δοθεί η έγκριση για την απογείωσή του.
Πηγή: ΑΠΕ - ΜΠΕ
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.321
Μηνύματα
887.906
Μέλη
38.984
Νεότερο μέλος
mulder

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom