Άμστερνταμ με 125 από Θεσσαλονίκη

traveldreamer

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Οι ανταποκρίσεις έχουν μικρό χρόνο αναμονής στις ώρες που έκλεισα, δηλαδά μιλάμε για συνολικούς χρόνους ταξιδιου 4:10 στο πήγαινε και 4:15 στην επιστροφή. Για εμάς τους Σαλλλονικιούς είναι λίγες οι 4 ώρες ;)
theano οι τιμές είναι καλές το είδα και εγώ, έχω όμως ένα μικρό δισταγμό αν ο χρόνος ανταπόκρισης είναι επαρκής δηλ. 35 λεπτά φθάνουν για να κάνεις αλλαγή αεροπλάνου;
και ποιά είναι η διαδικασία κάνεις νέο check-in ; αν έχεις κάτι υπόψη σου γράψτο σε παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να κλείσω.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
theano οι τιμές είναι καλές το είδα και εγώ, έχω όμως ένα μικρό δισταγμό αν ο χρόνος ανταπόκρισης είναι επαρκής δηλ. 35 λεπτά φθάνουν για να κάνεις αλλαγή αεροπλάνου;
και ποιά είναι η διαδικασία κάνεις νέο check-in ; αν έχεις κάτι υπόψη σου γράψτο σε παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να κλείσω.

Τι είναι αυτό πάλι? με την ίδια εταιρία δεν θα πετάξεις? τι check in και αλλαγή αεροπλάνου λες?
 

traveldreamer

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ ΑΚΟΜΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Τι είναι αυτό πάλι? με την ίδια εταιρία δεν θα πετάξεις? τι check in και αλλαγή αεροπλάνου λες?
δεν έχω πετάξει πότε με ενδιάμεσο σταθμό και δεν ξέρω τι γίνεται , μπορείς να μου πεις; η εταιρεία είναι η ίδια malev θεσσαλονίκη-βουδαπέστη και βουδαπέστη - άμστερνταμ ,αλλά ο τύπος αεροσκάφους είναι άλλος καθώς και η πτήση , που σημαίνει ότι αλλάζω αεροπλάνο πως γίνεται;
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν χρειάζετε να κάνεις τίποτε... στο check in στη SKG θα δώσεις τις βαλίτσες σου και θα τις παραλάβεις στο AMS... το ίδιο και με τις κάρτες επιβίβασης... παίρνεις και τις δύο στη SKG...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
να συμπληρώσω και κάτι χρήσιμο.. ....προσοχή!! μην πετάξεις το απόκομμα της πρώτης κάρτας επιβίβασης που εκεί θα είναι κολημένο το αποδεικτικο σου καρτελάκι για την αποσκευή σου!!
θα παραλάβεις την βαλίτσα σου στον τελικό προορισμό,και μετά τα αποκόμματα,ή τα πετάς ή τα κρατάς σουβενίρ,---τα μασουλάς κλπ..:shock:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πολύ καλή τιμή...εύγε!

θεανώ η τιμή είναι εκπληκτική. να γράφεις πιο συχνά. βέβαια πρώτα έκλεισες και ύστερα έγραψες. θα το θυμάμαι αυτό! καλά να περάσεις
Μα...αν έμπαινε πρώτα εδώ για να το γράψει, ίσως να έχανε και την προσφορά! :cool:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.011
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
να συμπληρώσω και κάτι χρήσιμο.. ....προσοχή!! μην πετάξεις το απόκομμα της πρώτης κάρτας επιβίβασης που εκεί θα είναι κολημένο το αποδεικτικο σου καρτελάκι για την αποσκευή σου!!
θα παραλάβεις την βαλίτσα σου στον τελικό προορισμό,και μετά τα αποκόμματα,ή τα πετάς ή τα κρατάς σουβενίρ,---τα μασουλάς κλπ..:shock:
Εξαρτάται: Αν η κοπέλα στο check-in ξέρει καλά τη δουλειά της (π.χ. οι κυρίες της Swissport στην Αθήνα, όχι η κυρίες στο checkin της LH στο LAX), θα κολλήσει το αποδεικτικό στην τελευταία κάρτα επιβίβασης.
Αν μαζεύεις μίλια, κρατάς οπωσδήποτε τις κάρτες επιβίβασης μέχρις ότου βεβαιωθείς ότι τα μίλια περάστηκαν στο λογαριασμό σου (συνήθως, 4-5 μέρες μετά το ταξίδι), και δεν τις καταστρέφεις/πετάς πιο πριν.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εξαρτάται: Αν η κοπέλα στο check-in ξέρει καλά τη δουλειά της (π.χ. οι κυρίες της Swissport στην Αθήνα, όχι η κυρίες στο checkin της LH στο LAX), θα κολλήσει το αποδεικτικό στην τελευταία κάρτα επιβίβασης.
Αν μαζεύεις μίλια, κρατάς οπωσδήποτε τις κάρτες επιβίβασης μέχρις ότου βεβαιωθείς ότι τα μίλια περάστηκαν στο λογαριασμό σου (συνήθως, 4-5 μέρες μετά το ταξίδι), και δεν τις καταστρέφεις/πετάς πιο πριν.
σωστότατο taver!!!;)
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Εγώ πάλι κάνω συλλογή από τις κάρτες επιβίβασής μου οπότε τις έχω πάντα μαζί μου (αν και πολλές φορές τις χάνω στην πορεία ...ή βρίσκονται κάπου στο σπίτι γενικά). :p
 

theano

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πολύ καλή τιμή...εύγε!



Μα...αν έμπαινε πρώτα εδώ για να το γράψει, ίσως να έχανε και την προσφορά! :cool:
μα σας είπα ότι είμαι νέοπας...δε μπορείτε να μου συγχωρέσετε μια αστοχία??? :(
 

theano

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη;
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
theano οι τιμές είναι καλές το είδα και εγώ, έχω όμως ένα μικρό δισταγμό αν ο χρόνος ανταπόκρισης είναι επαρκής δηλ. 35 λεπτά φθάνουν για να κάνεις αλλαγή αεροπλάνου;
και ποιά είναι η διαδικασία κάνεις νέο check-in ; αν έχεις κάτι υπόψη σου γράψτο σε παρακαλώ γιατί ενδιαφέρομαι και εγώ να κλείσω.
ίσως να είναι οριακά -αν και πιστεύω προλαβαίνεις να πας και τουαλέτα- αλλά αν τη χάσω υπάρχουν πολλές επόμενες πτήσεις από Βουδαπέστη για Αμστερνταμ και πιστεύω κάπου θα με βάλουν :)
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
μα σας είπα ότι είμαι νέοπας...δε μπορείτε να μου συγχωρέσετε μια αστοχία??? :(
μη μας δινεις σημασια.. ειμαστε τρελα πειραχτήρια... :bleh::bleh::bleh:

με το καλό να πας και μετα ξέρεις.. πρωτα θα γράψεις ιστορία εδώ και μετά θα πεις πως περασες στους φιλους σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom