Πολωνία Άφιξη και μετακινήσεις στην Βαρσοβια-Κρακοβια

Μηνύματα
36
Likes
8
Ναι αλλά α) δεν είναι ακριβώς παλιά πόλη και β) τα καλύτερα ξενοδοχεία (στα οποία μένεις σχετικά πολύ πιο οικονομικά στην Πολωνία) είναι εκτός παλιάς πόλης.
Λάθος κάνεις
Τα καλύτερα ξενοδοχεία π.χ.novotel είναι πιο μοντέρνα μεν στην νέα πόλη αλλά πιο ακριβά από τα apartments που έχει η παλιά πόλη.
Και πραγματικά αν πας 2-3 μέρες στη Βαρσοβία θέλεις να μείνεις μέσα στα σοκάκια που έχει τριγύρω τα πάντα και να μην χρησιμοποιείς το λεωφορείο.
Όταν είδα το σημείο που βρίσκεται το nov οtel και κάποια άλλα ξενοδοχεία αισθάνθηκα πολύ δικαιωμένη για την επιλογή μου να μείνω στην παλιά πόλη
Ενδεικτικά σας αναφέρω τιμή:
3 διανυκτερεύσεις 126€ το τρίκλινο!
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
παιδια βοηθειστε με σ εκατι γιατι μπερδευτηκα.
απτο
αεροδρομιο της βαρσοβιας που προσγειωνεται η ryanair αν παρω ταξι για την παλια πολη κοστιζει 100zl οπως ειπατε...

αλλιως αν παρω απτο αεροδρομιο modlin bus παω στο palace of culture κτλ με κοστος 33 zloty tτο ατομο (εφοσον ειμαστε δυο ατομα παει 66zloty).
και απο εκει αν παρουμε ταξι θελουμε αλλα 25zl με ταξι για να παμε παλια πολη.
αρα 66+25 = 91 zl !!

οποτε γιατι να μη παρουμε αρχικα το ταξι απτο αεροδρομιο και να δωσουμε 100zl?
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
παιδια βοηθειστε με σ εκατι γιατι μπερδευτηκα.
απτο
αεροδρομιο της βαρσοβιας που προσγειωνεται η ryanair αν παρω ταξι για την παλια πολη κοστιζει 100zl οπως ειπατε...

αλλιως αν παρω απτο αεροδρομιο modlin bus παω στο palace of culture κτλ με κοστος 33 zloty tτο ατομο (εφοσον ειμαστε δυο ατομα παει 66zloty).
και απο εκει αν παρουμε ταξι θελουμε αλλα 25zl με ταξι για να παμε παλια πολη.
αρα 66+25 = 91 zl !!

οποτε γιατι να μη παρουμε αρχικα το ταξι απτο αεροδρομιο και να δωσουμε 100zl?
Και γιατί ρωτάς αφού ξέρεις από τώρα την απάντηση; Κάνε αυτό που σε βολεύει περισσότερο!

Οι τιμές πάντως ξεκινάνε από 9 ζλοτι, απλή μετάβαση.
 
Last edited:

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Δεν ήξερα τις τιμές αδερφέ από προηγούμενο μήνυμα τις είδα.
Έκανα κάπου λάθος στις τιμές;
Έχω δίκιο ή έκανα κάπου λάθος;
Ρωτάω εσάς που ξέρετε να βγάλω μία άκρη εγώ δεν έχω ξαναπαει
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.400
Δεν ήξερα τις τιμές αδερφέ από προηγούμενο μήνυμα τις είδα.
Έκανα κάπου λάθος στις τιμές;
Έχω δίκιο ή έκανα κάπου λάθος;
Ρωτάω εσάς που ξέρετε να βγάλω μία άκρη εγώ δεν έχω ξαναπαει
Για ταξί δεν ξέρω τιμές, για το Modlin Bus με επιστροφή ξεκινάνε από 18 ζλότι. Μπες στο σαιτ να τσεκάρεις την ημέρα που θες και την ώρα.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Για ταξί δεν ξέρω τιμές, για το Modlin Bus με επιστροφή ξεκινάνε από 18 ζλότι. Μπες στο σαιτ να τσεκάρεις την ημέρα που θες και την ώρα.
Και απτό palace of culture που πάει το modlin bus δε θέλω και λεφτά για ταξί όμως για παλιά πόλη;
Αν το ταξί από αεροδρόμιο για παλιά πόλη κατευθείαν θέλει 100zl τότε βγαίνει 13 ευρώ το άτομο.Αν ισχύει αυτό τότε αξίζει κατευθείαν ταξι
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.038
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Έχει τραμ για παλιά πόλη από το PKiN, δε χρειάζεσαι ταξί.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Εφόσον δεν εχεις κλείσει ήδη λεωφορείο θα χρεώθεις ακριβό εισιτήριο. Εμείς που χάσαμε το Modlin bus λόγω αργοπορίας της πτήσης πήραμε ταξί τελικά με 40 ευρώ γιατι το επόμενο διαθέσιμο λεωφορείο ήταν σε 1.30 ώρα αν κλείναμε εκείνη το στιγμή εισιτήριο. Μην το ψαχνέις άλλο.
 

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Γεια σας παιδιά..θέλω βοήθεια..είμαι στην βαρσοβια...θέλω να μου πει κάποιος στα σίγουρα..πως από το κέντρο της βαρσοβιας (πχ παλάτι πολιτισμού) πάω στο αεροδρόμιο moldin..ευχαριστώ
 

STKF

Member
Μηνύματα
1.147
Likes
5.364
Το modlin bus αναχωρεί από την πλατεία μπροστά από το παλάτι πολιτισμού. Αλλά καλό θα ήταν να έχεις κάνει κράτηση προηγουμένως.

Γεια σας παιδιά..θέλω βοήθεια..είμαι στην βαρσοβια...θέλω να μου πει κάποιος στα σίγουρα..πως από το κέντρο της βαρσοβιας (πχ παλάτι πολιτισμού) πάω στο αεροδρόμιο moldin..ευχαριστώ
Από ότι βλέπω από εκεί αναχωρεί λεωφορείο και της terravision. Τα τελευταία δρομολόγια όμως είναι 21:50 τοπική ώρα.
 
Last edited by a moderator:

Filfil

Member
Μηνύματα
32
Likes
4
Από ότι βλέπω από εκεί αναχωρεί λεωφορείο και της terravision. Τα τελευταία δρομολόγια όμως είναι 21:50 τοπική ώρα.
Εγώ ήρθα όχι με μόντλιν μπας αλλά ένα άλλο 19 ζλότι με πήγε με λεωφορείο ως ένα σημείο μετά πήρα τραινο όλα στη τιμή , ξέρεις πως το παίρνω το ίδιο και για επιστροφή ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom