Ίος Ίος κανείς;

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Το sunrise ειναι το πιο ωραιο αλλα γραφει ενας Αυστραλος στα σχολια ευχαριστουμε τον ιδιοκτητη που μας αφηνε να κανουμε παρτυ.:haha:

Η Παρος φαινεται πιο safe επιλογη, λιγοτερα απροοπτα, απλα μαλλον θα πρεπει να παιρνω τη συγκοινωνια για κολυμπηθρες ή αλλες παραλιες - αυτο κοιταω εκει: https://www.booking.com/hotel/gr/vi...&from=searchresults;highlight_room=#hotelTmpl
Παρακαλω ερωτήσεις για Πάρο σε σχετικο θεμα.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Πφφφ... το ήξερα ότι τελικά θα πάει αλλού :haha::haha: Τζάμπα η διαφήμιση
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το sunrise ειναι το πιο ωραιο αλλα γραφει ενας Αυστραλος στα σχολια
Ε και? Διαβαζεις τη μπουρδα του καθενος ενω εδω εχεις τη γνωμη πραγματικων ταξιδιωτων κ μαλιστα συμπατριωτων σου?
Παντα στο sunrise παω τις τελευταιες 6-7 φορες. Κορυφαια επιλογη value/money. Μεσα στο χαμο αλλα σε αποσταση ασφαλειας, καθαρη πισινα κ τρομερη θεα το βραδυ. Ζητας ενα ησυχο δωματιο με θεα, ουδεποτε ειδα παρτυ, φασαρια μετα τις 12-1.
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Θεωρω τα περισσοτερα σχολια στο μπουκινγκ πραγματικα, ειδικα αυτα που γραφονται απο ξενους. Αλλωστε εχει τα εχεγγυα για παρταρες το συγκεκριμενο ξενοδοχειο. Φυσικα και δεν υποτιμω οσα γραφονται εδω, γι αυτο ρωταω αλλωστε.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Θεωρω τα περισσοτερα σχολια στο μπουκινγκ πραγματικα, ειδικα αυτα που γραφονται απο ξενους. Αλλωστε εχει τα εχεγγυα για παρταρες το συγκεκριμενο ξενοδοχειο. Φυσικα και δεν υποτιμω οσα γραφονται εδω, γι αυτο ρωταω αλλωστε.
Τι θεωρεις λιγο ενδιαφερει. Απλα ειναι ακομψο να λες εδω σε ατομα που σε βοηθουν τι εγραψε ο καθε τυχαρπαστος αλλου. Ρωτα οτι θες εδω αλλα μην μας λες το ειπε ο καπτεν τζιμ στο χ σαιτ.
"εχεγγυα για παρταρες" ? Γνωριζω κ την οικογενεια που το διαχειρίζεται, δεν ισχυει φυσικα. Εχει πολυ ωραιο μπαρ στην πισινα με καθαρα ποτα, θεα κ καλο σταφ. Γυρω στις 12 αδειαζει πλην πολυ ειδικων περιστασεων να παει 1,1.30.αυτο ειναι εχεγγυο? Θα αφηνε η ιδιοκτησια κατα τη γνωμη σου παρτυ στα μπαλκονια με ποτα απο σουπερ μαρκετ?
 

Kostas777

Member
Μηνύματα
147
Likes
222
Ισως γινονται στην πισινα. Σε καμια περιπτωση δεν γνωριζω προσωπικα την ιδιοκτησια οπως εσυ, ουτε εξεφερα αποψη. Παντως στην πλατφορμα του booking συμμετεχουν οικειοθελως και εχουν δυνατοτητα απαντησης στις "μπουρδες".
 
Last edited:

Dimitraa127

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Παιδιά γειά σας. Ειμαι τρίτη λυκείου και θελουμε με τις 3 φιλες μου να παμε το καλοκαιρι ιουλιο διακοπές στην Ιο. Καθώς εχουμε ακουσει παρα πολλα κακα πραγματα οσον αφορα τη νυχτερινη ζωη και τους ξενους θα θελαμε και τις αποψεις οσων εχουν παει. Μας αρεσουν τα κλαμπ απλα δεν θελουμε να μας ενοχλουν οι μεθυσμενοι ξενοι. Προτεινετε να παμε;
 
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Καλησπερα.
Θα ταξιδεψω το καλοκαιρι στην Ιο και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει κατι πιο "ιδιαίτερο" που μπορουμε να κανουμε π.χ. να παμε με καποιο καραβακι σε καποια μακρινη παραλια, ή αν αξιζει να παμε εκτος της χωρας σε καποιο ωραιο σημειο κ.λ.π.
Επισης υπαρχουν μαγαζια που ισως να προτείνεται να παμε (ειτε για φαι, ειτε για βραδινη ζωη οτιδηποτε) κυριως στην χωρα κατα προτίμηση, ή και ακομα να αποφύγουμε .
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπερα.
Θα ταξιδεψω το καλοκαιρι στην Ιο και θα ηθελα να μαθω αν υπαρχει κατι πιο "ιδιαίτερο" που μπορουμε να κανουμε π.χ. να παμε με καποιο καραβακι σε καποια μακρινη παραλια, ή αν αξιζει να παμε εκτος της χωρας σε καποιο ωραιο σημειο κ.λ.π.
Επισης υπαρχουν μαγαζια που ισως να προτείνεται να παμε (ειτε για φαι, ειτε για βραδινη ζωη οτιδηποτε) κυριως στην χωρα κατα προτίμηση, ή και ακομα να αποφύγουμε .
Νομίζω γίνονται κάποιες εκδρομές σε παραλίες που δεν υπάρχει πρόσβαση αλλιώς, αλλά δεν ξέρω από ποια πρακτορεία ούτε πόσο κοστίζουν, οπότε να ψαχτείς όταν πας.. Τόσα χρόνια πηγαίνοντας στο νησί δύσκολα έχω φύγει από τον Μυλοποτα αν και υπάρχουν πραγματικά πολλές παραλίες, οι οποίες όμως έχουν δύσκολη πρόσβαση αφενός και αφετέρου πολλές που δεν είναι και οργανωμένες τις πιάνει ο αέρας και δεν τις προτιμούν και γι αυτό το λόγο.
Απο εκεί και πέρα.. Φαγητό στο ΒΙΛΑΕΤΙ, είναι εκτός χώρας αρκετά και κάνεις κράτηση, επίσης στο Ithaka και στο κάτωγι θα φας καλά και νόστιμα, όπως επίσης και στο salt και για ψαράκι στον δράκο (τσιμπημένες τιμές) Έχει επίσης στη μία άκρη του Μυλοποτα ένα μεξικάνικο, το Harmony αρκετά τίμιο .. Αν θες πρωινό θα πρότεινα το salt, το baboo και το free στο Μυλοποτα.
Πότο αν θες ήρεμα η επιλογή είναι το ios club στην χώρα, από ξέφρενη διακσεδαση στη χώρα έχει άπειρες επιλογές. Να αποφύγεις σουβλάκι από τα μαγαζιά στη χώρα, προτίμησε το περί ανέμων στο λιμάνι και πίτσα θα πρότεινα είτε το Μάριο (στέκι των ντόπιων στο δρόμο από χώρα προς Μυλοποτα) είτε το κοραλι στο λιμάνι (τεράστιες πίτσες).
Μπορείτε να επισκεφθείτε το pathos επίσης στην κουμπάρα, δημοφιλές μαγαζί με πισίνα στον γκρεμό κλπ για να δείτε το ηλιοβασιλεμα, επίσης για ηλιοβασίλεμα να ανεβείτε στη χώρα στην πάγια την γκρεμιωτισσα, φανταστική θέα.
Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις.
 

EviTan

Member
Μηνύματα
424
Likes
2.885
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα
Καλησπέρα, το καλύτερο είναι οι ερωτήσεις να γίνονται σε συγκεκριμένα νήματα ή στην κατηγορία τουλάχιστον, όπως έκανες ήδη για την Ιο, ώστε να διευκολύνονται και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι!

Νησιά Αιγαίου
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.554
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα, το καλύτερο είναι οι ερωτήσεις να γίνονται σε συγκεκριμένα νήματα ή στην κατηγορία τουλάχιστον, όπως έκανες ήδη για την Ιο, ώστε να διευκολύνονται και οι υπόλοιποι ενδιαφερόμενοι!

Νησιά Αιγαίου
Το μήνυμα μεταφέρθηκε σε αυτό το σχετικό θέμα, ακριβώς για αυτόν τον λόγο.
 
Μηνύματα
7
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνια
Νομίζω γίνονται κάποιες εκδρομές σε παραλίες που δεν υπάρχει πρόσβαση αλλιώς, αλλά δεν ξέρω από ποια πρακτορεία ούτε πόσο κοστίζουν, οπότε να ψαχτείς όταν πας.. Τόσα χρόνια πηγαίνοντας στο νησί δύσκολα έχω φύγει από τον Μυλοποτα αν και υπάρχουν πραγματικά πολλές παραλίες, οι οποίες όμως έχουν δύσκολη πρόσβαση αφενός και αφετέρου πολλές που δεν είναι και οργανωμένες τις πιάνει ο αέρας και δεν τις προτιμούν και γι αυτό το λόγο.
Απο εκεί και πέρα.. Φαγητό στο ΒΙΛΑΕΤΙ, είναι εκτός χώρας αρκετά και κάνεις κράτηση, επίσης στο Ithaka και στο κάτωγι θα φας καλά και νόστιμα, όπως επίσης και στο salt και για ψαράκι στον δράκο (τσιμπημένες τιμές) Έχει επίσης στη μία άκρη του Μυλοποτα ένα μεξικάνικο, το Harmony αρκετά τίμιο .. Αν θες πρωινό θα πρότεινα το salt, το baboo και το free στο Μυλοποτα.
Πότο αν θες ήρεμα η επιλογή είναι το ios club στην χώρα, από ξέφρενη διακσεδαση στη χώρα έχει άπειρες επιλογές. Να αποφύγεις σουβλάκι από τα μαγαζιά στη χώρα, προτίμησε το περί ανέμων στο λιμάνι και πίτσα θα πρότεινα είτε το Μάριο (στέκι των ντόπιων στο δρόμο από χώρα προς Μυλοποτα) είτε το κοραλι στο λιμάνι (τεράστιες πίτσες).
Μπορείτε να επισκεφθείτε το pathos επίσης στην κουμπάρα, δημοφιλές μαγαζί με πισίνα στον γκρεμό κλπ για να δείτε το ηλιοβασιλεμα, επίσης για ηλιοβασίλεμα να ανεβείτε στη χώρα στην πάγια την γκρεμιωτισσα, φανταστική θέα.
Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς μπορείς να με ρωτήσεις.
Ευχαριστω παρα πολυ για την απαντηση. Θα τα εχω ολα υπόψιν μου και αν χρειαστώ οτιδήποτε αλλο θα ξαναγράψω.Και παλι ευχαριστω.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.747
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom