Γερμανία ΑΜΒΟΥΡΓΟ

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά είχα να πανηγυρίσω ακόμη μια κούπα στο μπάσκετ , κυπελλούχος Ελλάδος 2008 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ :clap:
Συνεχισε ετσι εχει ενδιαφερον το πραγμα.....για το ταξιδι λεω!!!:haha:
 

dk

Banned
Μηνύματα
1.397
Likes
55
Επόμενο Ταξίδι
Κρουαζιέρα Αιγαίου-Dubai
Ταξίδι-Όνειρο
Βραζιλία
Συλλογος μεγαλος....:clap:
 

varsa

Member
Μηνύματα
1.291
Likes
128
Ταξίδι-Όνειρο
far away
μπραβο greg!!!!:clap: Πιστος να εισαι παντα στην τρελα σου!!!!!
 

Doug

Member
Μηνύματα
518
Likes
2
Σημειωτεον ότι ηταν ολοι βορειοελλαδιτες και παοκτσηδες κυριως , όμως ειχαν ολοι εισιτηριο για τον αγωνα της επομενης μερας του παναθηναικου
Καλα εμεις οι Παοκτσηδες ειμαστε περιπτωση.Στο εξωτερικο ειμαστε κυριλε ...εδω ομως τι κανουμε; γμ την καφριλα μας γμ!!!:bash:
Πιστευω βεβαια πως οταν εισαι στο εξωτερικο σε 'φτιαχνει' οτιδηποτε εχει να κανει με την πατριδα! Ποιος ποδοσφαιροφιλος θα εχανε αγωνα Ελληνικου συλλογου στο εξωτερικο αν ζουσε μονιμα εκει!

Greg ωραιο στορυ αλλα στο τελος..:(
 

monter

Member
Μηνύματα
130
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ-ΓΛΑΣΚΩΒΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ-Ν.ΖΗΛΑΝΔ
αχ τι μου θυμισες greg ..... τις πρωτες μερες μου στο στρατο....:mad:

μολις ειχα μπει στο κεντρο την μερα του ματς και επηζα.

αυτο κι αν ηταν ταξιδι...(τον στρατο εννοω)

παντος μπραβο για το θαρρος σου,καμια φορα οταν ταξιδευεις χωρις προγραμμα ειναι καλυτερα και μαθαινεις και κοσμο και πραγματα,αποκτας εμπειριες.

προγραμμα και προορισμουσ αλλαζω...ομαδα ποτε!!!!

θρυλος:clap:
 

Costandaki

Member
Μηνύματα
19
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Φοίνιξ, Αριζόνα
μπορώ να πω καλή η ιστορία σου.. Αυτό που δεν μου "έκατσε" καλά βέβαια, και αν μπορείς σε παρακαλώ λύσε μου την απορία: Το κάθε τρένο σε κάθε στάση σας, είχε τόσο μικρό "κενό" στην ώρα; Δηλαδή από ότι βλέπω, αναφέρεις σε κάθε σας σταθμό, το επόμενο τρένο έφευγε μετά από 1 ώρα. Και συνήθως οι γραμμές για εξωτερικό δεν έχουν τόσο συχνή συγκοινωνία, εκτός αν ήσασταν τόόόσο τυχεροί και πάντα τύχαινε! Οπότε δεν αξίζει να μην το αναφέρεις μιας και από ότι είδα σε κάθε ευκαιρία ανέφερες την ατυχία που σας κυνηγούσε (πράγμα λογικό να μη σου έρθουν τα πράγματα βολικά όταν αποφασίζεις να φύγεις "φτερό στον άνεμο").
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
Ακολουθησε μια βολτα στο κεντρο πολης και φυσικα στο περιφημο λιμανι οπου καναμε ενα γυρω με ενα απο τα καραβακια που υπηρχαν για αυτο το σκοπο .
υ .

ενα απο τα πιο αθλια πραγματα που μπορει να κανει κανεις στο Αμβουργο αν θελει να χασει το χρονο του:roll::roll::roll:

καλυτερα να τη περπατησεις τελικα...:clap:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Τώρα που επανήλθε το θέμα στην επικαιρότητα, έχει να δώσει κανείς ιδέες για το Αμβούργο (διαμονή-Μουσεία- διασκέδαση) και ΚΥΡΙΩΣ ξέρει κανείς που έπαιζαν οι Beatles όταν ζούσαν εκεί?
 

canf

Member
Μηνύματα
735
Likes
218
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ισπανίας
φτουυυ!!!ειχα εναν οδηγο, οταν πηγα που το εγραφε!!καλα που μου το θυμισες να τον ζητησω πισω:)

τωρα γενικα εγω εμενα σε σπιτι φιλων ,...αρα δεν μπορω να βοηθησω...

μου αρεσε γενικα η περιοχη στο alster...εκει ειναι πολυ τουριστικο μερος και μπορεις να βρεις τα παντα...(Μ'αρεσε πολυ ενα μερος(εξαιρετικα τουριστικο εκ πρωτης οψεως για γρηγορο φαι, αλλα κυριως για ποτο..Αlex λεγοταν...)
Το λιμανι βεβαια θα επισκεφτεις σιγουρα!Αν βρεθεις κυριακη να πας στο Fish Market..
Το ιστορικο Αμβουργο ειναι πολυ ιδιαιτερο(Alstadt και το αγαπηmeνο μου Warehouse complex)
Προφανως μια επισκεψη στο Rathaus(Δημαρχειο), στο Reeperbahn gia βραδυ!
Επισης επιβαλλεται μια βολτα στο Παρκο Planten un Blomen
Στον St Michaelis θα πας και θα ανεβεις ψηλα για τη θεα...

Για σκοτωμα χρονου τωρα, επισκεφτηκα ενα ενδιαφερον μουσειακι μπαχαρικων(sto Speicherstadt ειναι...:Spicy's Gewurzmuseum..εχει και ενδιαφερον gift shop...)

αμα θυμηθω κ αλλα θα σου πω
ωραια εμπειρια το αμβουργο:clap:
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλό ξενοδοχείο το Empire Riverside Hotel(αν το βρείς σε προσφορά).

Hamburgs einzigartiges Lifestyle-Hotel zwischen Hafen und Reeperbahn

Εδικά τα δωμάτια που έχουν θέα το λιμάνι.Εχει και ανάλογο bar στο τελευταίο οροφο(20 up) που αξίζει επίσκεψη ακόμη και αν δέν μένεις.Καταπληκτική θέα στο λιμάνι.
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Χμμμμ αυτο που θυμαμαι να με εχει εντυπωσιασει το μακρινο 1985 ηταν το Saint Pauli.
Τουριστικα κακοφημη περιοχη με κοκκινα φαναρια, γυναικες στις βιτρινες και τα σχετικα μαγαζια με peep show, καθως και κατι αλλα που πουλουσαν μυστηρια αξεσουαρ. Ειχα μεινει ξερη. Τετοια πραγματα δεν υπηρχαν τοτε στα μερη μας. Παντως ηταν ασφαλεστατη και περαν αυτων πολυ ζωντανη περιοχη και με mainstream μαγαζια. Τωρα αν αυτο δινει καμια ιδεα σε κανεναν σας....δεν ξερω. Παντως για την πληρεστερη ενημερωση σας οφειλω να το καταθεσω!:bleh:
Παντως και οι Beatles εκει εμεναν και επαιζαν στο Star Club στην οδο Grosse Freiheit 39. Star-Club Germany Hamburg
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.465
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom