ΑΤΤΙΚΟ ΖΩΟΛΟΓΙΚΟ ΠΑΡΚΟ

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.409
Θα αρκεστείς στο λόγο μου τελικά....:D Δε κρατούσα τη κάμερα εκείνη τη στιγμή, για προφανείς λόγους....
 

Rosa Mundial

Member
Μηνύματα
617
Likes
85
Επόμενο Ταξίδι
ελα ντε
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϋλάνδη
Πάντως υπάρχει μια ειδική προσφορά για συγκεκριμένη τηλ εταιρεία που πληρώνουν 2 άτομα 1 εισιτηριο, νομίζω, τις καθημερινές.

Αλλά, επειδή ειναι καθημερινές κι επειδή είναι και μακρυά, εσείς πόσο χρόνο λέτε ότι χρειάζεται κάποιος για να τα δει όλα? 3 ωρες αρκούν.

Το παρκο μένει ανοιχτό ως τη δύση του ηλίου, οπότε τωρα με την αλλαγη της ωρας, θα έχουμε κάτι παραπάνω
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Πάντως υπάρχει μια ειδική προσφορά για συγκεκριμένη τηλ εταιρεία που πληρώνουν 2 άτομα 1 εισιτηριο, νομίζω, τις καθημερινές.

Αλλά, επειδή ειναι καθημερινές κι επειδή είναι και μακρυά, εσείς πόσο χρόνο λέτε ότι χρειάζεται κάποιος για να τα δει όλα? 3 ωρες αρκούν.

Το παρκο μένει ανοιχτό ως τη δύση του ηλίου, οπότε τωρα με την αλλαγη της ωρας, θα έχουμε κάτι παραπάνω

Καθημερινές απο Δευτέρα ως Παρασκευή είναι ιδανικές μέρες .
ΣΚ γίνετε ο κακός χαμός απο κόσμο .
3 ώρες είναι οκ
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Πρώτον, να του πεις ότι ο Σίμπα γεννήθηκε πίσω από τα κάγκελα....να τον βάλεις να δει και τη "Μαγαδασκάρη 1-2-3-κτλ" να πειστεί. Κατόπιν, να του πεις ότι μόλις μεγαλώσει λίγο θα πάτε να δείτε τα ζωά σην Αφρική και μετά νομίζω πως δε θα θέλει να ξαναπάει σε ζωολογικό κήπο ποτέ του...
It was Alex !
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.409
Εντάξει ρε παιδιά, ο ξάδερφος του Σίμπα ο Άλεξ, μη φωνάζετε...(πού είναι οι πιγκουίνοι όταν τους χρειάζεσαι...)
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Έχω και βίδεο ρε....δεν ήμουν πεζός, να το διευκρινήσω.....
Τα παραλές λιγάκι μου φαίνεται .....μέσα απο αυτοκίνητο έχω τραβήξει και γω βίντεο στα 2 μέτρα λιοντάρι .....με κατεβασμένο παράθυρο.....αλλά περπατούσαν τόσο τεμπέλικα και δεν έδειχναν καθόλου άγριες διαθέσεις..

Σ΄αυτό που λέει ο Maltakias τώρα να πω και γω ότι απο τη μια μου αρέσουν τα zoo αλλα απο την άλλη αυτό το ηθικό ερώτημα παρέμενε σε κάθε επίσκεψη, αν δηλαδή είναι σωστό να τα φυλακίζουμε;;;

Δεν θα ξεχάσω σε ένα πάρκο, στην Αγγλία νομίζω, όταν είδα, σε ένα μεγάλο χώρο που είχαν μέσα πολικές αρκούδες, μια πολική αρκούδα πήγαινε απο τη μια μεριά του μαντρότοιχου στην άλλη συνέχεια με ένα συγκεκριμένο ρυθμό και περπάτημα (κάτι σαν τον Πεταλούδα για όποιον έχει δει την ταινία) .......πραγματικά ένοιωθες ότι το ζώο είχε τρελλαθεί.....καμιά σχέση με το φυσικό του περιβάλλον...
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εντάξει ρε παιδιά, ο ξάδερφος του Σίμπα ο Άλεξ, μη φωνάζετε...(πού είναι οι πιγκουίνοι όταν τους χρειάζεσαι...)
Θα πήγαν να πετάξουνε "κακάκια" σε καμιά διάλεξη της Χίλαρη :bleh: :haha:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.409
Τα παραλές λιγάκι μου φαίνεται .....μέσα απο αυτοκίνητο έχω τραβήξει και γω βίντεο στα 2 μέτρα λιοντάρι .....με κατεβασμένο παράθυρο.....αλλά περπατούσαν τόσο τεμπέλικα και δεν έδειχναν καθόλου άγριες διαθέσεις..
Δεν ήμουν μέσα σε αυτοκίνητο, αλλά στη καρότσα πίσω (διαμπερής). Με περιέργεια μας πλησίασε το ζωντανό, δεν επιτέθηκε, αλλοίμονο...απλά βρέθηκε σε απόσταση αναπνοής, με ένα χραπ θα έψαχνα το αριστερό μου χέρι....πιο πολύ φοβήθηκε αυτό βέβαια παρά εγώ :haha: Αλλά η τρομάρα, τρομάρα....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Δεν θα ξεχάσω σε ένα πάρκο, στην Αγγλία νομίζω, όταν είδα, σε ένα μεγάλο χώρο που είχαν μέσα πολικές αρκούδες, μια πολική αρκούδα πήγαινε απο τη μια μεριά του μαντρότοιχου στην άλλη συνέχεια με ένα συγκεκριμένο ρυθμό και περπάτημα (κάτι σαν τον Πεταλούδα για όποιον έχει δει την ταινία) .......πραγματικά ένοιωθες ότι το ζώο είχε τρελλαθεί.....καμιά σχέση με το φυσικό του περιβάλλον...
Εγώ είχα δει ένα γορίλα στην Πράγα,με βλέμμα τόσο θλιμμένο που σπάνια έχω δει και σε ανθρώπινο πρόσωπο.

Τώρα θα μπορούσε κάποιος να πει ότι έχει να κάνει με την προσωποποίηση ανθρωπίνων συναισθημάτων σε ζώα με βάση τη δική μας οπτική.Για ένα σκύλο ή μια γάτα θα μπορούσα να το δεχτώ (αν και οι ιδιοκτήτες τέτοιων ζώων,έχουν να διηγηθούν άπειρες ιστορίες για το πως αντιλαμβάνονται την χαρά ή τη θλίψη αυτά τα ζώα) για τα πρωτεύοντα όμως έχω άλλη άποψη.Πιστεύω ότι όντως τα συναισθήματά τους αντικατοπτρίζονται στους μορφασμούς του προσώπου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.861
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom