Αγαπημενη γερμανικη πολη!

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ε δεν ειναι και Σινικο!!!!Μια χαρα ειναι-οτι πρεπει!!!!(Δεν το λεω για κακο αλλα δεν βρισκω αρνητικα στο Βερολινο)
Λοιπον -προσφατη καλοκαιρινη και μοναδικη εμπειρια- ηταν η παρακολουθηση μιας (απο τις αγαπημενες μου φυσικα) ταινιες στο σινεμα του Sony Center!!!!Ηταν σκετη απολαυση!!!!Αν και δεν ειχε ουτε καν γερμανικους-αγγλικους υποτιτλους ηταν αψογο!!!!Καμια σχεση με τις μιζερες αιθουσες της Ελλαδας!!!!Η οθονη-χωρις υπερβολες-ηταν επι 3 του Village!!!!Ηταν τελεια μοναδικα οι πιο ωραιες 3 ωρες σε σινεμα στη ζωη μου!!!!!


Και για αυτο.....και αλλος ενας ποντος για το Βερολινο!!!!:clap: :clap:
 

GKCAPO

Member
Μηνύματα
767
Likes
305
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΝΑΔΑΣ-Η.Π.Α.
Εμένα πάλι το αντίθετο. Δεν περιμενα και πολλά, δεν μπορούσα να καταλάβω τι έβρισκαν και τους άρεζε. Και τώρα καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά...δεν μπορώ να το περιγράψω γιατί μου αρέσει τόσο.
Θα σου πω εγώ: τάξη (..μιλάμε για "καλή" τάξη, όχι στρατιωτική, ακατανόητη πειθαρχία), νοικοκυριό, ηρεμία (αλλά όχι ...αραλίκι), οργάνωση, πρόβλεψη και προγραμματισμός, εντιμότητα....κλπ
Αυτά είναι μερικά που κάθε μέρα βιώνεις και ίσως, επειδή σου φαίνονται αυτονόητα ...δεν τους δίνεις και σημασία...
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Παιδιά μην το κλωθογυρίζουμε το θέμα. Το Βερολίνο έχει κάτι που δεν βρίσκεις πουθενά: τους τέλειους άντρες. Έτσι για να ξεκουραστούμε και λίγο γιατί πολύ το σοβαρέψαμε.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Παιδιά μην το κλωθογυρίζουμε το θέμα. Το Βερολίνο έχει κάτι που δεν βρίσκεις πουθενά: τους τέλειους άντρες. Έτσι για να ξεκουραστούμε και λίγο γιατί πολύ το σοβαρέψαμε.

Οι τέλειοι άντρες στην πιο γκέι πρωτεύουσα της Ευρώπης????:haha:
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Στο Βερολίνο ακριβώς επειδή κανείς δεν κρύβει τη σεξουαλική του προτίμηση, είναι πολύ πιο σίγουρο να δεις έναν γνήσιο άντρα.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
μου είχε κάνει εντύπωση στο Βερολίνο πόσα διπλοπαρκάριστα είχα πετύχει! τώρα σαν πόλη (αν και δεν έχω επισκεφτεί όλες όσες προαναφέρονται) μου άρεσε πολύ η Ερφούρτη.
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Απλά σε επαναφέρω στη σκληρή πραγματικότητα.
Οι τέλειοι άντρες που βλέπεις στους δρόμους του Βερολίνου, είναι πολύ πιθανόν το βράδυ να μοιράζονται το κρεβάτι τους με άλλους τέλειους άντρες.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
Είμαστε εκτός θέματος αλλά άσε με να ξέρω καλύτερα. Η πραγματικότητα που περιγράφεις προσεγγίζει πιο πολύ την Αθήνα και ουκ όλιγες φορές τα ελληνικά επαρχιακά δρώμενα, μετά μεγάλης μου λύπης.
 

penthesilia

Member
Μηνύματα
108
Likes
16
Επόμενο Ταξίδι
Μόναχο
Ταξίδι-Όνειρο
ΖΑΝΖΙΒΑΡΗ
μου είχε κάνει εντύπωση στο Βερολίνο πόσα διπλοπαρκάριστα είχα πετύχει! τώρα σαν πόλη (αν και δεν έχω επισκεφτεί όλες όσες προαναφέρονται) μου άρεσε πολύ η Ερφούρτη.
Καλά άσε τις τρελές αναστροφές που κάνουν στη μέση της λεωφόρου. Και τρελοί οδηγοί!!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.784
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom