Αγαπημενη γερμανικη πολη!

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Ευχαριστώ πολύ dimo! Κάποιοι πρέπει να πήγαν Spreewald την Πρωτομαγιά, αλλά πιστεύω ότι ειναι μια πολύ καλή πρόταση! Θα το ψάξω και περισσότερο και αν τελικά πάμε, θα γράψω και για συγκοινωνίες κλπ. Τέλειες οι φωτό!
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
Διαβασα με ενδιαφερον τα μηνυματα σας:D
πρωτον για να δω τι ειναι αυτο που βρισκεται στην γερμανια και δεν το ειδα εγω και
δευτερον για να δω ποια μερη να επισκεφτω την επομενη φορα για να της δωσω ακομα μια ευκαιρια..
μιας που στο dusseldorf και στην κολωνια που πηγα δεν μου αρεσαν καθολου..:(sorry γουστα ειναι αυτα!!
 

Argirw

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον μόναχο...!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
ψηφιζω τη ΔΡΕΣΔΗ..βρεθηκα εκει την ημερα των χριστουγεννων και ηταν πανεμορφη...μου αρεσε και η παλια πολη ,αλλα εντυπωσιαστηκα απο τον επαγγελματισμο και την ευγενια των Γερμανων...αλλο επιπεδο

επισης μου αρεσε και το friburg στα συνορα της Ελβετιας

Δρέσδη! Έχω ακούσει από πολλούς πως είναι πολύ όμορφη...Από Βερολίνο αξίζει αυθημερόν να πάει κανείς;;;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.094
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δρέσδη! Έχω ακούσει από πολλούς πως είναι πολύ όμορφη...Από Βερολίνο αξίζει αυθημερόν να πάει κανείς;;;
Αν δεν μπορείς να πας αλλιώς... 2 ώρες τρένο πήγαινε, 2 ώρες έλα, και δεν έχει και δρομολόγια ότι ώρα θες (και με αυτοκίνητο, ίδιο χρόνο).
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Δρέσδη! Έχω ακούσει από πολλούς πως είναι πολύ όμορφη...Από Βερολίνο αξίζει αυθημερόν να πάει κανείς;;;
Η Δρεσδη ειναι πολυ ομορφη, αλλα θα συμφωνησω με τον Ταβερ (οπως παντα!). Δεν αξιζει να αφησεις το Βερολινο για μια μερα για να ταλαιπωρηθεις να πας και να ερθεις και να τρεχεις να δεις την πολη. Καλυτερα να συνδυασεις εκδρομη Δρεσδη-Λειψια (4-5 μερες συνολικα) και να της αφιερωσεις 2-3 μερες, για να δεις και την λεγομενη "Frankische Schweiz", που ειναι στην περιοχη. Γενικα εγω ειμαι "κατα" των επισκεψεων αστραπη, αλλα γουστα ειναι αυτα...
 

dik-7

Member
Μηνύματα
1.527
Likes
2.044
Επόμενο Ταξίδι
Θα δειξει!
Ταξίδι-Όνειρο
Νησια μπορα μπορα
Διαβασα με ενδιαφερον τα μηνυματα σας:D
πρωτον για να δω τι ειναι αυτο που βρισκεται στην γερμανια και δεν το ειδα εγω και
δευτερον για να δω ποια μερη να επισκεφτω την επομενη φορα για να της δωσω ακομα μια ευκαιρια..
μιας που στο dusseldorf και στην κολωνια που πηγα δεν μου αρεσαν καθολου..:(sorry γουστα ειναι αυτα!!
Πήγαινε Βαυαρία και θα άλλαξεις γνώμη για τη χώρα. Για τις πόλεις που λες δεν έχω άποψη.
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Εμενα το Βερολινο με απογοητευσε λιγο, ισως επειδη ειχα μεγαλες προσδοκιες... Εχει παντως πολυ ενδιαφερουσα ιστορια που διαφαινεται σε καθε γωνια της πολης...
Εδω θα συμφωνησω κι εγω,αλλιως την περιμενα αυτη την πολη...θα ελεγα ...ομως γενικα η Γερμανια εχει πανεμορφα χωρια κυριως,αλλα και πολεις!!
 

tita

Member
Μηνύματα
732
Likes
223
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εμένα πάλι το αντίθετο. Δεν περιμενα και πολλά, δεν μπορούσα να καταλάβω τι έβρισκαν και τους άρεζε. Και τώρα καταλαβαίνω απόλυτα. Αλλά...δεν μπορώ να το περιγράψω γιατί μου αρέσει τόσο.
Το μόνο που ίσως με "απογοήτευσε", και όπως έχω ακούσει και άλλους, είναι το τείχος, που ..χεχε...το περιμενα πιο μεγάλο!
 

Narcissa

Member
Μηνύματα
54
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Who knows?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Ε δεν ειναι και Σινικο!!!!Μια χαρα ειναι-οτι πρεπει!!!!(Δεν το λεω για κακο αλλα δεν βρισκω αρνητικα στο Βερολινο)
Λοιπον -προσφατη καλοκαιρινη και μοναδικη εμπειρια- ηταν η παρακολουθηση μιας (απο τις αγαπημενες μου φυσικα) ταινιες στο σινεμα του Sony Center!!!!Ηταν σκετη απολαυση!!!!Αν και δεν ειχε ουτε καν γερμανικους-αγγλικους υποτιτλους ηταν αψογο!!!!Καμια σχεση με τις μιζερες αιθουσες της Ελλαδας!!!!Η οθονη-χωρις υπερβολες-ηταν επι 3 του Village!!!!Ηταν τελεια μοναδικα οι πιο ωραιες 3 ωρες σε σινεμα στη ζωη μου!!!!!
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Νυρεμβέργη - Αμβούργο
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.240
Μηνύματα
884.595
Μέλη
38.927
Νεότερο μέλος
Vagkouk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom