Αγαπημενη ιταλικη πολη

mairi5

Member
Μηνύματα
66
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Αγιος Δομινικος
Πέρσι το καλοκαίρι πήγα Ιταλία,Ρώμη-Φλωρεντία-Βενετία κι έμεινα κατάπληκτη!Δεν έχω λόγια να περιγράψω αυτο που έζησα.Στην καρδιά μου έμεινε η Βενετία,αλλά η Ρώμη,τι να πείς,τι πόλη είναι αυτή,πολάρα!Τι ιστορία,τι σικάτη!Η Φλωρεντία μια κούκλα!Αλλα η Βενετία...άχ!Το μυαλό μου κι η καρδιά μου μένουν πλέον εκει...
 

miranta

Member
Μηνύματα
319
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
ΣΑΜΟΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΡΩΣΙΑ
Λετε αλήθεια τόσα ωραία πράγματα για την Νάπολη ...Δεν το περίμενα !Είναι ακίνδυνα τα πράγματα;;;Πόσο ασφάλεια μπορεί να νοιώθεις εκει όταν ταξιδεύεις με το αυτοκίνητό σου ;;;Ακούγονται τόσα πολλά Ειναι υπερβολές;Ξέρετε την εχω συνδέσει με τη μαφία αυτή τη πόλη Εχουν αλλοιως τα πράγματα λοιπόν ;Μπορω να σχεδιάζω επόμενη εξόρμηση εκεί με το αυτοκίνητό μου και 2 παιδιά μικρά πως το βλέπετε;;:roll::roll:
 
Μηνύματα
107
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
Κωσταντινούπολη!
Ταξίδι-Όνειρο
O γύροs του κόσμου!
Λετε αλήθεια τόσα ωραία πράγματα για την Νάπολη ...Δεν το περίμενα !Είναι ακίνδυνα τα πράγματα;;;Πόσο ασφάλεια μπορεί να νοιώθεις εκει όταν ταξιδεύεις με το αυτοκίνητό σου ;;;Ακούγονται τόσα πολλά Ειναι υπερβολές;Ξέρετε την εχω συνδέσει με τη μαφία αυτή τη πόλη Εχουν αλλοιως τα πράγματα λοιπόν ;Μπορω να σχεδιάζω επόμενη εξόρμηση εκεί με το αυτοκίνητό μου και 2 παιδιά μικρά πως το βλέπετε;;:roll::roll:
Η Νάπολη είναι σαν κάθε μεγάλη πόλη! Δεν θα τη θεωρούσα πιο επικύνδινη απο την Αθήνα! Η μαφία υπάρχει , αλλά δεν ασχολείται καθόλου με τουρίστες και κλοπές...πιστεύω πως δεν θα αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα να πας με την οικογενειά σου εκεί. Απλά, βάλε το αυτοκίνητο σ'ένα κλειστό πάρκιν (π.χ στο ξενοδοχείο) κι απο'κει και πέρα, να προσέξεις οτι προσέχεις γενικότερα...τίποτα άλλο...
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Νάπολι δεν εχω πάει και θα την έχω στα υπόψην με τα τόσα ωραία που διαβάζω γι αυτήν...,πάντως πιστεύω ότι όσες ιταλικές πόλεις κι αν δω σαν τη Ρώμη δε θα βρω...Νούμερο 1 για μένα η Ρώμη,μετά έρχεται η Βενετία,μετά η Φλωρεντία...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Βλεπω οτι η Ναπολη ανακυρησσεται σε μεγαλο νικητη.
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
Positano και Urbino!! Έτσι απλά :D
Συμφωνώ και επαυξάνω για Positano κυρίως! Προσθέτω τη μεσαιωνική Noto, στη νότια σικελία, για την αυθεντική ομορφιά και αρχοντιά που αποπνέει. Μακριά απ τον τουρισμό, ήσυχη, περήφανη, στις γήινες αποχρώσεις του χρόνου και της ιστορίας.
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
καλημερα σε ολους.το καλοκαιρι αρχες αυγουστου λεω να παω με παιδια μιλανο λογω easyjet ειμαι απο σερρες βλεπετε και δεν εχω πολλεσ φτηνες επιλογες απο το αεροδρομιο θεσσαλονικης.ξερει κανενασ η καμια αν αξιζει το μιλανο για μια εβδομαδα με παιδια 8 και 12 ετων?θα βαρεθουμε γρηγορα?το χειμωνα πηγα ρωμη χωρις παιδια και περασα υπεροχα βεβαια με αλιταλια και 260ε το ατομο.αν θελει καποιος ας μου απαντησει.καλα ταξιδια σε ολους.αυτη η κριση δεν θα μας λυγισει.
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Μια βδομάδα για μιλάνο είναι παρα πολύ. Να πατε οπωσδήποτε μονοήμερη σε κόμο και λουγκάνο. Δεν είναι μεγάλες αποστάσεις (με τρένο το πρώτο γύρω στην ώρα και 1.5 το δεύτερο αν θυμαμαι καλά) έτσι ώστε να κουραστούν τα παιδιά.
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.784
Likes
1.111
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
βλέπω ότι έχουμε πολλους άσχετους που ρωτάνε τι μας αρέσει στη σιένα....
τα δικά μου τοπ3 είναι

  1. σιένα
  2. βενετία
  3. φλωρεντία
ρώμη με το ζόρι στο europa league:haha:)
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.296
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
βλέπω ότι έχουμε πολλους άσχετους που ρωτάνε τι μας αρέσει στη σιένα....
τα δικά μου τοπ3 είναι

  1. σιένα
  2. βενετία
  3. φλωρεντία
ρώμη με το ζόρι στο europa league:haha:)
κι εγώ απορώ τι σας αρέσει στη Σιένα. τι παραπάνω έχει δηλαδή από το τελευταίο χωριό στην Τοσκάνη, στην Ούμπρια, στη Σικελία. που αν βγάλεις την πλατεια τελος.
τοπ 3 ιταλικών χωριών έπρεπε να πεις..πώς συγκρίνεις χωριά των 50 χιλ με πόλη 4 εκατ.? τη Ρώμη με τη Σιένα! τι ιεροσυλία..:haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
καλημερα σε ολους.το καλοκαιρι αρχες αυγουστου λεω να παω με παιδια μιλανο λογω easyjet ειμαι απο σερρες βλεπετε και δεν εχω πολλεσ φτηνες επιλογες απο το αεροδρομιο θεσσαλονικης.ξερει κανενασ η καμια αν αξιζει το μιλανο για μια εβδομαδα με παιδια 8 και 12 ετων?θα βαρεθουμε γρηγορα?το χειμωνα πηγα ρωμη χωρις παιδια και περασα υπεροχα βεβαια με αλιταλια και 260ε το ατομο.αν θελει καποιος ας μου απαντησει.καλα ταξιδια σε ολους.αυτη η κριση δεν θα μας λυγισει.
Λοιπον αυτο το σλογκαν μου αρεσε πολυ:clap:
Αυτη η κριση δεν θα μας λυγισει!
Θα συμφωνησω και γω οτι για μια εβδομαδα σε Μιλανο θα βαρεθητε ..εκτος αν σας αρεσει να ψωνιζετε πολυ.Εκτος απο τις λιμνες μπορειτε να περασετε και τα συνορα προς Ελβετια μερια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom