Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Ηρθε κι η δικη μου απο Αγγλια, επεκτεινομενη απο 20 σε 25 εκ παχος, αναλογα με τα ορια της καθε αεροπορικης. Εχει 3 compartments και αποφευγεις το σετ cubes για τακτοποιημενα ρουχα. Τελικη τιμη με τα μεταφορικσ 47 ευρω (αλλαξα την αρχικη μου παραγγελια για σετ μεγαλη και μικρη, παιρνοντας δυο σε ενα).

20200722_143116.jpg
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Με 2 ρόδες ενσωματωμένες είναι η δικιά μου. Με 4 ρόδες δεν με βολεύει να την σέρνω στα πεζοδρόμια και να ανεβοκατεβαίνω κράσπεδα. Είναι καλή για λείες επιφάνειες όπως πχ εντός αεροδρομίου.
Ναι το είδα πως είναι με δύο ρόδες τελικά αν και την βγάζει και με 4 αλλά σχεδόν διπλή τιμή.
Συμφωνώ πως οι δύο ρόδες είναι πιο βολικές για μετακινήσεις εκτός αεροδρομίου και εφόσον δεν έχεις πάνω από 2 να σέρνεις μετά την κορδέλα.

Εγώ πάλι την μικρή την θέλω όταν δεν έχω άλλη αποσκευή και χρειαστεί να σπινιάρω σε ανταποκρίσεις και περνάω από πάνω και τον χαρτοφύλακα της samsonite με προσωπικά αντικείμενα , λαπτοπ μηχανές κλπ.

Μου έχει τύχει σχετικά πρόσφατα φορτωμένη σαν το γαϊδούρι (γιατί εκτός από αποσκευές είχα και 3-4 σακούλες με δώρα απο duty free να τρέχω να προλάβω ανταπόκριση μέσα στο αεροδρόμιο της Κωνσταντινούπολης και να σταματάω κάθε λίγο γιατί τουμπάριζαν και οι δυο δίτροχες.
Έζησα ένα δράμα! Είχα 35 λεπτά μόνο transit και η πύλη μου ήταν 25 λεπτά απόσταση που τελικά το έκανα 30 με τη γλώσσα στα γόνατα!
 

Kostass

Member
Μηνύματα
211
Likes
362
Καλησπέρα.γνωρίζει κανείς κάτι για αγορά φθηνής βαλίτσας στη Στοκχόλμη; ευχαριστώ
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
οικονομικη, ποιοτικη, της λειπει ενα διχτακι απο μεσα .... δυστυχως ... αλλα τη λατρεψα!!! Και δεν την μπερδευεις κιολας!
IMG_20210830_091305.jpg
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Πρωτη φορα ετοιμαζω το cabin max σακιδιο με cubes του ikea και δεν εχω την τραγικη εικονα να μαζευονται ολα τα ρουχα στη βαση του σακιδιου και το πανω μερος κενο, αλλα να τακτοποιουνται ομοιομορφα. Για τους ψυχαναστικους μονο, πολυ καλο.

Screenshot_20220422-105508_Samsung Internet.jpg
 
Μηνύματα
13
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Καλησπέρα! Ξεθάβω thread γιατί ψάχνω επειγόντως cabin bag! :p

Δυστυχώς τέλος από American Tourister οι Litewing, Tracklite κλπ. που προτείνονταν στις τελευταίες σελίδες του thread... Έχει δει κανείς τίποτα καλό εκεί έξω;
 
D

Delmem38110

Guest

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.228
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
:suicide: Πραγματικές ευκαιρίες ! προκαταβολή για διαμέρισμα
 
Μηνύματα
13
Likes
11
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Ευχαριστώ πολύ! Είναι εντυπωσιακές, αλλά όντως ξέχασα να πω πως ψάχνω κάτι πιο budget (με κάνα μηδενικό λιγότερο)! :haha:
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.924
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα! Ξεθάβω thread γιατί ψάχνω επειγόντως cabin bag! :p

Δυστυχώς τέλος από American Tourister οι Litewing, Tracklite κλπ. που προτείνονταν στις τελευταίες σελίδες του thread... Έχει δει κανείς τίποτα καλό εκεί έξω;
Ότι καλύτερο εδώ βάσει των απαιτήσεων της κάθε αεροπορικής, σε αποδεκτές σχετικά τιμές:

Shop by Airlines

Το κόστος του τελωνείου το απορροφούν οι ίδιοι. ;)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.624
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom