Αγορά βαλίτσας – χειραποσκευής

erodios

Member
Μηνύματα
104
Likes
384
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλήμερα! το αγόρασα από amazon για το επερχόμενο eurotrip , από ποιότητα δείχνει πολύ δυνατό. έχω μια αγωνία αν θα το δεχθούν σαν προσωπικό αντικείμενο, αν και στην περιγραφή το αναφέρει ότι είναι. ήρθε και με 4 travel cubes για το εσωτερικό. έχει πολλές θήκες κάποιες από αυτές αδιάβροχες κι εσωτερικά.
@thrykika, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά με διαστάσεις 50x35x18 η συγκεκριμένη αποσκευή μάλλον δεν συγκαταλέγεται στα προσωπικά αντικείμενα αλλά στις χειραποσκευές. Οι «κανονικές» μέγιστες διαστάσεις για τα προσωπικά αντικείμενα γενικά είναι 40x30x15. Πιο πολύ με προβληματίζει το 50άρι (20 ίντσ.), αλλά αναλόγως την αεροπορική μπορεί και να το δεχτούν (π.χ. Skyexpress μάλλον περνάει). Πάντως δείχνει ωραίο σακίδιο και εύχομαι να το χαρείς στα ταξίδια σου!
 

thrykika

Member
Μηνύματα
102
Likes
304
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
@thrykika, δεν θέλω να σε στενοχωρήσω αλλά με διαστάσεις 50x35x18 η συγκεκριμένη αποσκευή μάλλον δεν συγκαταλέγεται στα προσωπικά αντικείμενα αλλά στις χειραποσκευές. Οι «κανονικές» μέγιστες διαστάσεις για τα προσωπικά αντικείμενα γενικά είναι 40x30x15. Πιο πολύ με προβληματίζει το 50άρι (20 ίντσ.), αλλά αναλόγως την αεροπορική μπορεί και να το δεχτούν (π.χ. Skyexpress μάλλον περνάει). Πάντως δείχνει ωραίο σακίδιο και εύχομαι να το χαρείς στα ταξίδια σου!
θα φανεί σύντομα!! πιστεύω κι Αιγαίου περνάει 😏
 
Μηνύματα
62
Likes
327
το καταστημα αυτο που λεει η ρενατα ειναι στοκ των καταστηματων bag stories,cook shop και παρουσιαση γι"αυτο εχει και τηγανια μεσα(ειναι ενας ομιλος).εκτος απο την ερμου εχει καταστηματα στοκ και στην γλυφαδα και στην καλλιθεα.οσο για τα σκυλακια θα βγαλει η delsey μια γυναικεια σειρα βαλιτσων Lolita Lempicka που θα περιλαμβανει και τσαντα μεταφορας για ζωακια.

AlphaBank
Που ακριβώς στην Γλυφάδα και στην Καλλιθέα, ξέρεις;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
@Ilias Katsoulis Εχω παει πολλες φορες στης Καλλιθεας που ειναι outlet. Αγαμεμνονος 47.
Εχεις προσβαση στο outlet και απο το ηλεκτρονικο καταστημα κι εγω ζηταω να στειλουν το προιον για παραλαβη σε καποιο καταστημα στο κεντρο χωρις εξοδα αποστολης αν βαριεμαι να παω Καλλιθεα.
 

Sof Guru

Member
Μηνύματα
222
Likes
1.266
Επόμενο Ταξίδι
Πάργα-Πηγές Αχέροντα
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδία, Αργεντινή
Καλησπέρα ! Έχοντας αποφασίσει εδώ και 3 χρόνια να ταξιδεύω αποκλειστικά με σακίδιο πλάτης ότι είδους ταξίδι και να κάνω έχω αγοράσει τα ακόλουθα τρία. Κανένα δεν είναι τρομερά ακριβό και αγοράστηκαν με βάση συστάσεων από γνωστούς .
Το 1ο για το οποίο έχω ξανά γράψει τα καλύτερα είναι swissewin 35 lt . Οι διαστάσεις του , το ύψος για την ακρίβεια απέχει λίγο από τις προβλεπόμενες διαστάσεις αλλά ποτέ δεν μου έχουν κάνει την οποιαδήποτε νύξη με όποια αεροπορική και να ταξίδευα. Είναι ότι πιο ανθεκτικό έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Έχω ταξιδέψει από 3 μέχρι 9 μέρες και ειλικρινά δεν προβλέπεται να αλλάξω σακίδιο. Αγορασμένο στην τιμή των 30 ευρώ . Σκοπεύω να αγοράσω ξανά το ίδιο.
Το 2ο είναι ουσιαστικά ένα σχολικό σακίδιο με ρόδες αγορασμένο από τα lidl στην τιμή επίσης των 30 ευρώ . Φανταστική κατασκευή ( φερμουάρ, υλικό, χώροι) αρκετά άνετο με μοναδικό μειονέκτημα τον μηχανισμό που με το 2ο ταξίδι και χωρίς ιδιαίτερο βάρος χάλασε. Δυστυχώς στην πόλη που ζω δεν υπάρχει κάποιο κατάστημα που να επιδιορθώνει τέτοιου είδους ζημιές . Με την εταιρεία που μίλησα δεν μπορούν να το επισκευάσουν. Αν δεν είχε παρουσιάσει αυτήν την βλάβη ήταν ένα αρκετά value for money προϊόν .
Το 3ο είναι αγορασμένο από Τemu . Ανέφερε και η paefstra για τις αγορές της από το Τemu . Έχω αγοράσει κάποια πράγματα ανάμεσα τους και αυτό το σακίδιο. Κυρίως αντικείμενα για το σπίτι, gadgets και κάποια travel items ( πόρπες σακιδίου για νερό- ομπρέλα, νεσεσέρ , μαξιλάρια ταξιδιού με αυτόνομη τρόμπα , αδιάβροχα). Σαν σχεδιασμός το σακίδιο αυτό είναι τρομερα smart! Γίνεται από σακίδιο σακ βουαγιαζ, έχει θήκες και εσοχές εκεί που ακριβώς χρειάζεται, χερούλια , ιμάντες , μέγεθος όλα είναι απίστευτα πρακτικά. Η ποιότητα του όμως είναι απαράδεκτη. Με μόνο ένα ταξίδι , χωρίς βαριά ρούχα άρχισαν να φαίνονται οι ραφές , να σκίζεται σε κάποια σημεία και να κόβεται το μεγάλο λουρί εντός του αεροδρομίου στην επιστροφή. Με κάποιες επιδιορθώσεις είναι εφικτό να επαναχρησιμοποιηθεί άλλα δεν είναι σάκος που τον βασίζομαι για επόμενα ταξίδια, ίσως για κοντινές αποδράσεις με ΙΧ και μόνο.
 

Attachments

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Το 3ο είναι αγορασμένο από Τemu . Ανέφερε και η paefstra για τις αγορές της από το Τemu . Έχω αγοράσει κάποια πράγματα ανάμεσα τους και αυτό το σακίδιο. Κυρίως αντικείμενα για το σπίτι, gadgets και κάποια travel items ( πόρπες σακιδίου για νερό- ομπρέλα, νεσεσέρ , μαξιλάρια ταξιδιού με αυτόνομη τρόμπα , αδιάβροχα). Σαν σχεδιασμός το σακίδιο αυτό είναι τρομερα smart! Γίνεται από σακίδιο σακ βουαγιαζ, έχει θήκες και εσοχές εκεί που ακριβώς χρειάζεται, χερούλια , ιμάντες , μέγεθος όλα είναι απίστευτα πρακτικά. Η ποιότητα του όμως είναι απαράδεκτη. Με μόνο ένα ταξίδι , χωρίς βαριά ρούχα άρχισαν να φαίνονται οι ραφές , να σκίζεται σε κάποια σημεία και να κόβεται το μεγάλο λουρί εντός του αεροδρομίου στην επιστροφή. Με κάποιες επιδιορθώσεις είναι εφικτό να επαναχρησιμοποιηθεί άλλα δεν είναι σάκος που τον βασίζομαι για επόμενα ταξίδια, ίσως για κοντινές αποδράσεις με ΙΧ και μόνο.
Η αληθεια ειναι πως αυτο που αγορασα ειναι απο τα ακριβοτερα του ΤEMU και εκανε ηδη το πρωτο του ταξιδι με αριστες επιδοσεις.
Τωρα αγορασα και προστασια βαλιτσας και διαφορα αλλα παρανοικα ταξιδιωτικα γκατζετακια σε πολυ χαμηλες τιμες τυπου "μπορει να χρειαστουν". μεχρι και υπνοσακο εκτακτης αναγκης αν ξεμεινεις μια φορα σε αεροδρομιο που μπαινει στην τσεπη. Ομολογω οτι ειναι εθιστικο και πρεπει να το κοψω σιγα σιγα.
 
Last edited:

lyk.an

Member
Μηνύματα
123
Likes
253
Επόμενο Ταξίδι
Baltics/Helsinki
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εδώ και ~15 ταξίδια/4μιση χρόνια δηλώνω Diplomάτης.
Η τετράροδη καμπίνας φαίνεται ακόμα να κρατάει (και μακάρι γιατί βλέπω έχουν ανέβει πια ~50% σε σχέση με τότε).
Το σακίδιο μετά από "μόνο προσωπικό αντικείμενο" ταξίδι φέτος που εξώθησε τις ραφές του ολίγον, θα δούμε πως θα συμπεριφερθεί στο επόμενο.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Όσοι ενδιαφέρεστε ψάξτε στο παρακάτω site. Έκανα την παραγγελία (σακίδιο πλάτης) Σάββατο πρωί μετά από μια ώρα έλαβα μήνυμα ότι η παραγγελία μου είχε σταλεί. Παρέλαβα και φαίνεται πολύ καλό με καλές ραφές. Αν κάτι αλλάξει όταν το χρησιμοποιήσω θα επανέλθω, μέχρι τώρα η γενική εικόνα είναι πολύ καλή.
Cardinal Bags
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.839
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom