Αθήνα για 4-5 μέρες

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το Chapel and Catacombs? Να γράψεις πώς σου φάνηκε που το έχω απορία. @JohnyE
 

vicky_pl

Member
Μηνύματα
174
Likes
459
Επόμενο Ταξίδι
Ζαγοροχώρια
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
+ Escape rooms αν είσαι fan. Έχουμε ένα που ψηφίστηκε το καλύτερο στον κόσμο 😎
Είμαι εγώ fan και πολυ θα ηθελα ένα αθηναϊκό τοπ 10!! (Είτε εδώ είτε σε pm)
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Είμαι εγώ fan και πολυ θα ηθελα ένα αθηναϊκό τοπ 10!! (Είτε εδώ είτε σε pm)
Για τοπ 10 δε ξέρω, δεν μένω και Αθήνα αλλά προφανώς το Paradox Project είναι πολύ υψηλού επιπέδου (έχω παίξει την Έπαυλη και σε λίγες μέρες το Βιβλιοπωλείον), το Otherside στο Αιγάλεω της Escaped που έπαιξα πρόσφατα επίσης καλό ενώ καλό ήταν και το Alcatraz στου Ψυρρή, δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα.

Για χαβαλέ με ανάμικτη παρέα (άντρες γυναίκες) έχει γέλιο το Miss Sixty Nine, μιας και το θέμα είναι ας πούμε ερωτικού περιεχομένου. Αυτά μου έρχονται πρόχειρα. Αν οι Mods κρίνουν απαραίτητο, μπορεί να γίνει και θέμα με Escape rooms, αν και η Αθήνα είναι πασίγνωστη για τα escape rooms της πανευρωπαικά, οπότε μπορεί και να ταιριάζει στο παρόν θέμα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.666
Likes
50.513
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Για τοπ 10 δε ξέρω, δεν μένω και Αθήνα αλλά προφανώς το Paradox Project είναι πολύ υψηλού επιπέδου (έχω παίξει την Έπαυλη και σε λίγες μέρες το Βιβλιοπωλείον), το Otherside στο Αιγάλεω της Escaped που έπαιξα πρόσφατα επίσης καλό ενώ καλό ήταν και το Alcatraz στου Ψυρρή, δεν ξέρω αν λειτουργεί ακόμα.

Για χαβαλέ με ανάμικτη παρέα (άντρες γυναίκες) έχει γέλιο το Miss Sixty Nine, μιας και το θέμα είναι ας πούμε ερωτικού περιεχομένου. Αυτά μου έρχονται πρόχειρα. Αν οι Mods κρίνουν απαραίτητο, μπορεί να γίνει και θέμα με Escape rooms, αν και η Αθήνα είναι πασίγνωστη για τα escape rooms της πανευρωπαικά, οπότε μπορεί και να ταιριάζει στο παρόν θέμα.
Εμένα θα με ενδιέφερε ένα τόπικ με escape rooms, δεν είχα ιδέα.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εμένα θα με ενδιέφερε ένα τόπικ με escape rooms, δεν είχα ιδέα.
Say whaaaat??? Απίστευτα κολλητικό χόμπι, έχει τρομερό ενδιαφέρον! Αν όντως υπάρχουν άνθρωποι που τους αρέσει, ένα ξεχωριστό τόπικ όντως θα βοηθούσε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.021
Likes
40.999
εθνικό μουσείο σύγχρονης τέχνης.
Ακομη δεν εχω παει. Οχι γιατι δεν μπορω, εχω πασο.
Εχει συζητηθει αρκετα η πρωτη εκθεση των εγκαινιων, ποιος ηταν επιμελητης σ αυτην, ποιας οικογενειας γονος, με ποια οπτικη στην τεχνη της Αφρικης, γιατι στην πρωτη εκθεση.
Καινουριο τωρα αυτο το δημοσιευμα, ο Φρυσιρας ειναι συλλεκτης με μεγαλο εκτοπισμα.
Δεν καταλαβαινω τι γινεται η θα προτιμουσα να μην καταλαβαινω αυτα που καταλαβαινω. Αρα θα περιμενω λιγο να καθισει η σκονη και θα παω.
Πινακοθήκη και ΕΜΣΤ υποτιμούν μια δωρεά 150 έργων
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας όλους. Πήγα στην εθνική πινακοθήκη που εντυπωσιάστηκα πάρα πολύ με τους πίνακες στο ισόγειο παρότι δεν είμαι και τόσο λάτρης της ζωγραφικής.

Στο μουσείο σύγχρονης τέχνης είχα πάει πριν 2 1/2 χρόνια αλλά πήγα και πάλι για τα νέα εκθέματα αλλά και γιατί μπαίνω δωρεάν με την κάρτα ανεργίας 🙂. Είναι πολύ εντυπωσιακό κτίριο. Βρήκα τα εκθέματα πιο ενδιαφέροντα από την προηγούμενη φορά αλλά ίσως έπαιξε ρόλο ότι είχα καλύτερη διάθεση τώρα.

Το hotel Φειδίας που προτείνεται σε ένα μήνυμα πιο πάνω που έχει 600€ για 3 βράδια για εμένα ήταν; :):)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom