Αθήνα για 4-5 μέρες

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.804
Likes
51.299
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Όπα...τι είπες τώρα? Για να το ψάξω!!!

Edit: δε βρίσκω κάπου σχετικό ινφο, βοήθησέ με την έρμη γλυκατζου!! Όποια ώρα κι αν πας έχει μπουφέ; Πώς λειτουργεί το κόνσεπτ;
Νομίζω είναι όσο είναι ανοιχτό το καφέ, τουλάχιστον μέχρι τις 8μμ δηλαδή. Το κόνσεπτ είναι το διεθνώς γνωστό hlapachation δηλαδή μπαίνεις κάθεσαι και χλαπακιάζεις. Ξανασηκώνεσαι, ξαναγεμίζεις στο μπουφέ, ξανακάθεσαι ξαναχλαπακιάζεις. Κ.ο.κ.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.860
Likes
7.086
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Νομίζω είναι όσο είναι ανοιχτό το καφέ, τουλάχιστον μέχρι τις 8μμ δηλαδή. Το κόνσεπτ είναι το διεθνώς γνωστό hlapachation δηλαδή μπαίνεις κάθεσαι και χλαπακιάζεις. Ξανασηκώνεσαι, ξαναγεμίζεις στο μπουφέ, ξανακάθεσαι ξαναχλαπακιάζεις. Κ.ο.κ.
Χαχαχα κλαιω :haha:
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.738
Likes
8.896
Στο Μεγαλη Βρετανια μπορει να παει καποιος στην κατω αιθουσα με το πιανο και να μην παρει ολο το πακετο που συνοδευει το τσαι; Δηλαδη να παρει μονο καφε ή κατι αλλο να πιει;
Ειχα παει πριν απο μερικα χρονια για το τσαι και ηταν ωραια εμπειρια, ωστοσο επειδη σκεφτομαι να κλεισω για μια παρεα που θα υπαρχουν παιδια που ουτε τσαι πινουν (τα σκασμενα) ουτε ολα αυτα τα scones-τοστακια-σαντουιτσακια, αναρωτιομουν αν γινεται να την βγαλουν π.χ. με μια απλη ζεστη σοκολατα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Στο Μεγαλη Βρετανια μπορει να παει καποιος στην κατω αιθουσα με το πιανο και να μην παρει ολο το πακετο που συνοδευει το τσαι; Δηλαδη να παρει μονο καφε ή κατι αλλο να πιει;
Ειχα παει πριν απο μερικα χρονια για το τσαι και ηταν ωραια εμπειρια, ωστοσο επειδη σκεφτομαι να κλεισω για μια παρεα που θα υπαρχουν παιδια που ουτε τσαι πινουν (τα σκασμενα) ουτε ολα αυτα τα scones-τοστακια-σαντουιτσακια, αναρωτιομουν αν γινεται να την βγαλουν π.χ. με μια απλη ζεστη σοκολατα
Θα δυσκολευτει να βρει μεγαλο τραπεζι με την εννοια οτι θα περιμενετε εφιαλτικα πολυ για μεγαλη παρεα, αλλα ναι.
Εγω δεν εχω κλεισει απο πριν ποτε για καφε.
Φυσικα και παμε μονο για καφε, δεν ειμαστε αγγλοι αριστοκρατες να πινουμε τσαι.
 

Amongboyblue22

New Member
Μηνύματα
1
Likes
1
Αθήνα Ε?... Πήγαινε σε μια παράσταση με του ηθοποιούς που αγαπάς και 'γώ θα πάω θεάτρου με 2 αγαπημένους ηθοποιούς και νομίζω θα είναι πάρα πολύ ωραία. Αυτό ήθελα να σου πω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.388
Likes
42.641
Αθήνα Ε?... Πήγαινε σε μια παράσταση με του ηθοποιούς που αγαπάς και 'γώ θα πάω θεάτρου με 2 αγαπημένους ηθοποιούς και νομίζω θα είναι πάρα πολύ ωραία. Αυτό ήθελα να σου πω.
Ακριβως. Τα βραδια Χριστουγεννων και Πρωτοχρονιας ειναι εξαιρετικα.
Περσι ανημερα την Πρωτοχρονια μετα την παρασταση του "Αιαντα" εδωσαν με κληρωση σε θεατες τα εργα που ζωγραφιζε ο ζωγραφος του εργου στη σκηνη την ωρα της παραστασης για να τους τιμησουν για την επιλογη τους να δουν θεατρο τετοιο βραδυ. Κληρωθηκε η παραδιπλανη θεση.
 

duty_free

Member
Μηνύματα
917
Likes
3.387
Υπάρχουσιν δύο ταρατσάτα με θέαν φοβεράν, το anglais (Anglais Athens · Kirikeioi 6, Athina 105 55, Grèce) και το ciel (Ciel Athens · ΜΝΗΣΙΚΛΕΟΥΣ, Mitropoleos 2, Athina 105 56, Grèce).

Ειδικα στο πρωτο, η ρωμαϊκη αγορά και ο βράχος είναι τοσο κοντα που ετσι να κανεις το χερι σου, θαρρεις πως τα πιανεις. (Τιραμολας has just left the chat)
 

duty_free

Member
Μηνύματα
917
Likes
3.387
Ταρατσατα μεσα στα Χριστουγεννα? Βλεπω να τον στελνουμε με πνευμονια τον φιλο μας τον @soudianos πισω στην Κρητη...
E, δεν έχουσιν δα και πολικό κρυο αι Αθήναι, ακόμα και τον Δεκέμβριο.
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
6.703
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Και στον ενδέκατο του ξενοδοχειου Τιτάνια για καφέ και ωραία θέα.
Τα γλυκά του πολύ ακριβά, το φαγητό του τσιμπημένο αλλά καλό.
Ωραιος χώρος με κήπο στο Electra palace ,Νικοδήμου 18-20 στην Πλάκα.
Εφαγα πρόσφατα ,μας κόστισε 76 ευρω τα δυο ατομα μαζι με ποτά .Μας κέρασαν το ένα πιάτο γιατι αργησε να ελθει ,δυο ποτά. IMG-956809148659eac1e4ec247e624d5ddc-V.jpg και τα δύο επιδόρπια!Σωστοί επαγγελματιες.
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.701
Likes
6.703
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
IMG_20231119_175458.jpg IMG_20231121_183457.jpg IMG_20231122_175206_034.jpg
Εσπρέσο στο Τιτάνια με 4.5 ευρω,καλος καφες Αιθιοπιας.
Οτι έπρεπε πριν την ταινία στο Ιντεάλ που δυστυχως κλείνει οριστικά στις 31 Δεκεμβρίου.
 
Last edited:

soudianos

Member
Μηνύματα
3.731
Likes
6.428
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Ταρατσατα μεσα στα Χριστουγεννα? Βλεπω να τον στελνουμε με πνευμονια τον φιλο μας τον @soudianos πισω στην Κρητη...
Ευχαριστώ που ανησυχείς για μένα φιλενάδα... Όμως οι υψηλές θερμοκρασίες που μου έστειλε η τελευταία ιστορία σου μου φτάνουν για να περάσω το χειμώνα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.444
Μηνύματα
892.735
Μέλη
39.088
Νεότερο μέλος
MotherofDragons

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom