Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν δεν σε αφήσουν, το προσωπικό αντικείμενο, τι το κάνεις; Σε βάζουν να το πληρώσεις έξτρα και σε αφήνουν τελικά να το πάρεις;
Ρωτάω γιατί αγόρασα light ναύλο αλλά μετά πρόσεξα ότι δεν έχει προσωπικό αντικείμενο που στην περίπτωση μου δεν γίνεται να μην έχω και το προσωπικό αντικείμενο βλ φορτιστές για τα γκατζετ, drone cams, power bank κα
Αγοράζεις αποσκευή (σε τιμές αεροδρομίου) και παραδίδεις την άλλη που έχεις (όχι το προσωπικό αντικείμενο).
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Προσοχή και στο βάρος της χειραποσκευής. Την πρωτοχρονιά επιστρέφοντας από Λονδίνο ξεπερνούσε τα 8 κιλά (νομίζω ήταν 10) και πλήρωσα 70 €. Ακόμα χτυπάω το κεφάλι μου. :bash:
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Η 8κιλη σκληρη δεν χωραει τιποτε. Για πολυημερα ταξιδια εχουμε καθιερωσει τα backpack των 500 γραμμαριων της cabin max στα ορια της βαλιτσας.
Κάτσε. Έχω πολλές άγνωστες λέξεις. Το κάνεις λιανό;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.049
Κάτσε. Έχω πολλές άγνωστες λέξεις. Το κάνεις λιανό;
Backpack 55×40×20.
Οσο η χειραποσκευη της Αιγαιου.
Ζυγιζει μονο 500 γρ, αρα παιρνω πιο πολλα πραγματα σε σχεση με βαλιτσα σκληρη 2 κιλων.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.371
Likes
6.868
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Εγώ πάντως τα τελευταία χρόνια που έχω ταξιδέψει με light είχα πάντα γυναικεία τσάντα τεραστίων διαστάσεων όπως και το μισό αεροπλάνο και δε μου χουν πει ποτέ ποτέ απολύτως τίποτα……
Ήσουν τυχερή γιατι συνέβη πολλές φορές να μη σου πουν κάτι.
Βάση κανονισμών της αετζίαν, ο light ναύλος δικαιολογεί μόνο 1 χειραποσκευή 8 κιλών κ κανένα προσωπικό αντικείμενο, αν τα έχω καταλάβει σωστά.
 

thanos34

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Στην παραδοτέα αποσκευή μπορώ να βάλω πχ και κάποιο υγρό 250ml; Χρειάζεται ειδική συσκευασία; Υπάρχει κίνδυνος να την ανοίξουν και να σκίσουν την βαλίτσα; Επίσης, το σελοφαν που έχω δει σε ορισμένους να καλύπτει την βαλίτσα για να μην χτυπηθεί (ανοίξει κατα λάθος) που το βάζουμε; Στο γκισέ; Ευχαριστώ
 

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.274
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Στην παραδοτέα αποσκευή μπορώ να βάλω πχ και κάποιο υγρό 250ml; Χρειάζεται ειδική συσκευασία; Υπάρχει κίνδυνος να την ανοίξουν και να σκίσουν την βαλίτσα; Επίσης, το σελοφαν που έχω δει σε ορισμένους να καλύπτει την βαλίτσα για να μην χτυπηθεί (ανοίξει κατα λάθος) που το βάζουμε; Στο γκισέ; Ευχαριστώ
Στην παραδοτεα αποσκευή μπορείς να βάλεις ο,τι θέλεις χωρίς ειδική συσκευασία.
Το σελοφάν το αγοράζεις (σου τυλιγουν τη βαλιτσα δηλαδή) σε ειδικά σημεία στο αεροδρόμιο επί πληρωμή φυσικά. Οχι στο γκισέ.
 

thanos34

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επίσης, μήπως γνωρίζεις περίπου το κόστος για αυτό το περιτύλιγμα; Σε ευχαριστώ
 
Μηνύματα
90
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
ελβετια
Ταξίδι-Όνειρο
φιλανδια
Καλησπέρα ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα για Στοκχόλμη με Aegean κια έχω κλείσει εισητηριο μόνο με χειραποσκευη, αν έχω και ένα μικρό σακίδιο μαζί μου θα υπάρξει θέμα? Έχω δει αρκετούς επιβάτες να το επιχειρούν σε άλλες πτήσεις, έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.434
Likes
4.422
Καλησπέρα ταξιδεύω με Aegean από Αθήνα για Στοκχόλμη με Aegean κια έχω κλείσει εισητηριο μόνο με χειραποσκευη, αν έχω και ένα μικρό σακίδιο μαζί μου θα υπάρξει θέμα? Έχω δει αρκετούς επιβάτες να το επιχειρούν σε άλλες πτήσεις, έχει κάποιος ανάλογη εμπειρία? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Αν έχεις ναύλο flex δικαιούσαι εκτός από τη χειραποσκευή κι ένα προσωπικό αντικείμενο (πχ σακίδιο πλάτης).
Σε ναύλο light δε δικαιούσαι και προσωπικά δε θα ρίσκαρα να πάρω και 2ο αντικείμενο, εκτός αν χωράει να το βάλεις στη χειραποσκευή σε περίπτωση που σου ζητηθεί.
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Καλησπέρα. Έχω 2 εισιτήρια με Aegean για Οκτώβρη για Αίγυπτο. Όμως με τη δουλειά άλλαξαν τα πλάνα μου . Δυστυχώς δεν έκλεισα flex. Μπορώ να κάνω κάτι για τη μικρότερη δυνατή χασουρα ; Η απλά πάνε χαμένα; Η αλλαγή ημερομηνίας ξεκινάει από +280€ κα πάει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.808
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom