Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Η αξία του εισιτηρίου δεν επιστρέφεται σε περίπτωση ακύρωσης είτε για πτήση εσωτερικού είτε εξωτερικού
Αυτό γράφει για το οικονομικό
Θα δοκιμάσω τηλέφωνο αλλά δύσκολο το βλέπω
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.607
Likes
9.864
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Η αξία του εισιτηρίου δεν επιστρέφεται σε περίπτωση ακύρωσης είτε για πτήση εσωτερικού είτε εξωτερικού
Αυτό γράφει για το οικονομικό
Θα δοκιμάσω τηλέφωνο αλλά δύσκολο το βλέπω
Με τα ακυρωτικά τέλη, άντε να σου δώσουν κανα 15ευρω από τους φόρους.
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Με τα ακυρωτικά τέλη, άντε να σου δώσουν κανα 15ευρω από τους φόρους.
Κάπως έτσι..Μόλις πήρα και μου βγαίνει επιστροφή 95€ και για τους δύο... οπότε το αφήνω τελευταία στιγμή και βλέπουμε
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.051
Η αξία του εισιτηρίου δεν επιστρέφεται σε περίπτωση ακύρωσης είτε για πτήση εσωτερικού είτε εξωτερικού
Αυτό γράφει για το οικονομικό
Θα δοκιμάσω τηλέφωνο αλλά δύσκολο το βλέπω
Αστο ετσι.
1. Αν αλλαξει αρκετα η ωρα η πτηση θα παρεις πισω τα λεφτα σου
2. Αν εισαι no show, θα παρεις πισω μερικα απο τους φορους.
4. Αν ακυρωσει σε λιγοτερεςτην πτηση 15 μερες πριν το ταξιδι, θα παρεις πισω λεφτα και αποζημιωση. Πιθανοτητα απειροελαχιστη, αλλα αφου πανε χαμενα τα λεφτα ετσι κι αλλιως.
Γιατι καιγεσαι να ακυρωσεις για να ξαναπουλησει η εταιρεια το εισιτηριο?
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Κάπως έτσι..Μόλις πήρα και μου βγαίνει επιστροφή 95€ και για τους δύο... οπότε το αφήνω τελευταία στιγμή και βλέπουμε
Δεν ξέρω αν έβαλε και τα ακυρωτικό τέλη μέσα όμως...
 

kostas19821

Member
Μηνύματα
115
Likes
297
Ταξίδι-Όνειρο
Από Μεξικό έως Κολομβία
Αστο ετσι.
1. Αν αλλαξει αρκετα η ωρα η πτηση θα παρεις πισω τα λεφτα σου
2. Αν εισαι no show, θα παρεις πισω μερικα απο τους φορους.
4. Αν ακυρωσει σε λιγοτερεςτην πτηση 15 μερες πριν το ταξιδι, θα παρεις πισω λεφτα και αποζημιωση. Πιθανοτητα απειροελαχιστη, αλλα αφου πανε χαμενα τα λεφτα ετσι κι αλλιως.
Γιατι καιγεσαι να ακυρωσεις για να ξαναπουλησει η εταιρεια το εισιτηριο?
Δεν καίγομαι..απλά έμαθα για κάποια αλλαγή στη δουλειά μου και ψαχνομαι..δεν θα κάνω κάτι τώρα
 

sot1984

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στην ομάδα.Εχω μια βαλίτσα για παραδοτέα κάτω των 23 κιλών αλλά οι διαστάσεις σύνολο είναι 172cm και όχι 158.Θα υπάρχει πρόβλημα;Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο;; ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.καθε βοήθεια πολύτιμη.πεταω Τετάρτη για Ισπανία.
 

pan82

Member
Μηνύματα
629
Likes
788
Επειδή ψάχνομαι για εισιτήρια για Αίγυπτο παρατήρησα κατι απίθανο και ψάχνω να βρω που κρύβεται η λεπτομέρεια. Ενω σε όλες τις πτήσεις πάντα η ακύρωση κοστίζει 40-70€ ανα διαδρομή στην Αίγυπτο συγκεκριμένα δε λέει στην ακυρώση κόστος και ψάχνοντας στους όρους αναγράφει αυτό ότι απλά επιστρέφετε όλο το ποσό με τέλος τα γνωστά 23€ ανα εισιτήριο. Να πάρω για επαλήθευση στο τηλεφωνικο η έχει τύχει σε κάποιον; γιατί μου μοιάζει απίθανο ομολογώ να παίρνεις πίσω ολο το κόστος
 

Attachments

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επειδή ψάχνομαι για εισιτήρια για Αίγυπτο παρατήρησα κατι απίθανο και ψάχνω να βρω που κρύβεται η λεπτομέρεια. Ενω σε όλες τις πτήσεις πάντα η ακύρωση κοστίζει 40-70€ ανα διαδρομή στην Αίγυπτο συγκεκριμένα δε λέει στην ακυρώση κόστος και ψάχνοντας στους όρους αναγράφει αυτό ότι απλά επιστρέφετε όλο το ποσό με τέλος τα γνωστά 23€ ανα εισιτήριο. Να πάρω για επαλήθευση στο τηλεφωνικο η έχει τύχει σε κάποιον; γιατί μου μοιάζει απίθανο ομολογώ να παίρνεις πίσω ολο το κόστος
Δεν κατάλαβες. Στην Αίγυπτο (και στις άλλες χώρες που η Aegean έχει ακόμα ναύλους Saver), αν έχεις Comfortflex παιρνεις τα χρήματά σου πίσω μείον €23, ενώ αν έχεις Saver δεν παίρνεις πίσω τίποτα (εκτός αν οι φόροι είναι πάνω από €23, οπότε παίρνεις πίσω τη διαφορά). Το έμαθα με τον άγριο τρόπο, όταν είχα δοκιμάσει να ακυρώσω ένα Saver που είχα για Κάιρο τον περασμένο Ιανουάριο. Τελικά πήγα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom