Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ναι αλλά αφού ο κωδικός κράτησης είναι της Α3 η διαχείριση της κράτησης θα πρέπει λογικά να γίνεται από Α3.Και αφού το σύστημα βλέπει την κράτηση και δίνει την δυνατότητα αλλαγής στοιχείων/πτήσης.Γιατί δεν κάνει και διαχείριση αποσκευών;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Απο εκεί μπήκα και εγλω και μου εμφανίζει μόνο τα στοιχεία της κράτησης και τις εξης επιλογές που είπα και πιο πάνω αλλαγή στοιχείων,αλλαγή πτήσης και κράτηση parking.Το θέμα είναι ότι εχω ξανακλέίσει μέσω του site της aegean 2η βαλίτσα και μου φαίνεται περίεργο που δεν μου εμφαωίζει τίποτα για βαλίτσα μόνο ένα link Μάθετε για τη ΝΕΑ πολιτική αποσκευών όπου έχει τις προυποθεσεις χωρις να μπορώ να κλείσω 2η αποσκευή...:cry:

Στο πρωτο τετραγωνο κατω αριστερά μου δείχνει μόνο αλλαγή στοιχείων.Τα εισητήρια τα έκλεισα μέσω ενός πρακτορείου myHellas.com.Λέτε να μην είναι έγκυρο.Αλλιώς θα πάρω την aegean τηλέφωνο απευθείας

Δεν έχεις κανένα πρόβλημα και δεν χρειάζεται να προσθέσεις αποσκευή γιατί οι πτήσεις της Aegean για Μόναχο από Αθήνα περιλαμβάνουν και αποσκευή.
http://el.aegeanair.com/hrisimes-pl...uon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/

Πολιτική στη μεταφορά αποσκευών στις πτήσεις από/προς

από/προς Ελλάδα προς/από Ρωσία, Ουκρανία, Γεωργία, Αίγυπτος και τα δρομολόγια Αθήνα-Φρανκφούρτη, Αθήνα- Μόναχο

Παρακαλούμε συμβουλευτείτε τους παρακάτω πίνακες για τη λεπτομερή ενημέρωσή σας σχετικά με τον αριθμό και το ακριβές βάρος των αποσκευών που δικαιούστε να μεταφέρετε καθώς και για την χρέωση επιπλέον ή υπέρβαρων αποσκευών.
Economy Class
1
Αποσκευή μέχρι 23 κιλά

Οπότε χαλάρωσε και καλό ταξίδι!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Ναι άλλη θέλει να προσθέσει δεύτερη βαλίτσα.Η οποία έχει κόστος σύμφωνα με το site:
Στην περίπτωση προαγοράς επιπλέον αποσκευής η χρέωση ανέρχεται στα €40 , ενώ η χρέωση από το αεροδρόμιο είναι €70.
 

knightwish

Member
Μηνύματα
49
Likes
5
Το θέμα είναι ότι θέλω να πάρω και 2η βαλίτσα εκτός από την 1 που δικαιούμε
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Από προσωπική εμπειρία με εισιτήριο που περιελάμβανε πτήσεις Aegean και TAP (με κωδικό πτήσης Aegean), δεν μπορούσα να επωφεληθώ της δεύτερης αποσκευής στις τιμές της Aegean μέσω του ίντερνετ, παρά μόνο πληρώνοντας την στο αεροδρόμιο με κόστος γύρω στα 70 ευρώ. Το τηλεφωνικό κέντρο της Aegean δεν μπορώ να πω πως βοήθησε καθόλου στη συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά θα μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί τους για τυχόν διευκρινήσεις.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Εγω πάλι δεν ήξερα ότι για Μόναχο ή Φραγκφούρτη έχει δωρεάν αποσκευή.
Και μετά το παραπάνω που έγραψε ο marquis ή το σύστημα τους έχει κάποια ατέλεια στο να προσθέσεις δεύτερη(λόγω δωρεάν της πρώτης) η εκμεταλλεύονται και πωλούν ακριβά την δεύτερη(πάλι λόγω δωρεάν της πρώτης).
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ναι άλλη θέλει να προσθέσει δεύτερη βαλίτσα.Η οποία έχει κόστος σύμφωνα με το site:
Στην περίπτωση προαγοράς επιπλέον αποσκευής η χρέωση ανέρχεται στα €40 , ενώ η χρέωση από το αεροδρόμιο είναι €70.
Λάθος μου, νόμιζα πως θέλει να προσθέσει 1 αποσκευη. Να πάρεις τηλέφωνο να ρωτήσεις στην εταιρεία εφόσον δεν σου βγάζει επιλογή να προσθέσεις μέσω του σαιτ.
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα κι από μένα! Έχω κλείσει εισιτήριο τύπου go light με aegean. Γνωρίζει κανείς αν εκτός από μια χειραποσκευή 8 κιλών, μπορώ να έχω επιπλέον μαζί μου ένα μικρό σακίδιο πλάτης?
 

Ulysses

Member
Μηνύματα
114
Likes
174
Επόμενο Ταξίδι
Ζυρίχη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Μεξικό
Καλησπέρα κι από μένα! Έχω κλείσει εισιτήριο τύπου go light με aegean. Γνωρίζει κανείς αν εκτός από μια χειραποσκευή 8 κιλών, μπορώ να έχω επιπλέον μαζί μου ένα μικρό σακίδιο πλάτης?
Μπορείς.
 

HummingBird

Member
Μηνύματα
582
Likes
825
Καλησπέρα κι από μένα! Έχω κλείσει εισιτήριο τύπου go light με aegean. Γνωρίζει κανείς αν εκτός από μια χειραποσκευή 8 κιλών, μπορώ να έχω επιπλέον μαζί μου ένα μικρό σακίδιο πλάτης?
Εδώ γράφει στο 6 ότι "Ένας επιβάτης που έχει αγοράσει ένα GoLight εισιτήριο, έχει τη δυνατότητα μεταφοράς μίας χειραποσκευής βάρους έως 8 kg δωρεάν και μίας βοηθητικής χειραποσκευής ή ενός φορητού υπολογιστή."
Θεωρητικά μπορείς να πάρεις και το (μικρό) σακίδιο πλάτης, είναι η "βοηθητική χειραποσκευή".
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Εδώ γράφει στο 6 ότι "Ένας επιβάτης που έχει αγοράσει ένα GoLight εισιτήριο, έχει τη δυνατότητα μεταφοράς μίας χειραποσκευής βάρους έως 8 kg δωρεάν και μίας βοηθητικής χειραποσκευής ή ενός φορητού υπολογιστή."
Θεωρητικά μπορείς να πάρεις και το (μικρό) σακίδιο πλάτης, είναι η "βοηθητική χειραποσκευή".
Κανω πολυ συχνα ταξιδια με Aegean εχω παντα βαλιτσα καμπινας , τσαντα γυναικία μεγαλη, λαπ-τοπ στη θηκη του και παντα σε βαζουν να το ανοιξεις οποτε ειναι εξω απο τη βαλιτσα...και καμμια σακουλιτσα με κανενα τσουρεκι Τερκενλης αναλογα απο που πεταω... :D? κανενα προβλημα εως τωρα και εσωτερικο και εξωτερικο
 

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.572
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom