Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

chris7

Member
Μηνύματα
3.091
Likes
23.855
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Καναδάς
Ζητάω επιστροφή χρημάτων και μου λέει ότι το υπόλοιπό μου είναι 0 ευρώ, ενώ δεν έχω χρησιμοποιήσει καθόλου το κουπόνι μου. Έχει συμβεί αυτό και σε κάποιον άλλο;
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Καλησπερα,
σημερα μου στειλανε το μειλ αυτο απο την aegean δεν πολυκαταλαβα ειναι οτι ακυρωνεται η προγραμματισμενη μου πτηση μου και μου προτεινει εναλλακτικες ημερομηνιες?Εχω κλεισει για Βουδαπεστη


Ευχαριστούμε που επιλέξατε την AEGEAN για το ταξίδι σας.

Σχετικά με τον κωδικό της κράτησής σας όπως αναγράφεται στο θέμα της ηλεκτρονικής μας επιστολής, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, λόγω της δυναμικά μεταβαλλόμενης κατάστασης, έχουμε αναγκαστεί να προχωρήσουμε σε προσαρμογές του πτητικού μας έργου που επηρεάζουν το ταξίδι σας. Μπορείτε να βρείτε παρακάτω τις επιλογές που έχετε βάσει των δικαιωμάτων που προβλέπει η Ευρωπαϊκή Νομοθεσία.

Μπορείτε να δείτε τους Όρους και Γνωστοποιήσεις της AEGEAN

Έχετε τη δυνατότητα να αποδεχτείτε ή να απορρίψετε την νέα πτήση που σας προτείνουμε:

Αποδοχή

Εφόσον επιλέξετε αποδοχή της νέας πτήσης που σας προτείνουμε, η κράτησή σας παραμένει ενεργή και θα λάβετε την επιβεβαίωση της κράτησης. Οποιαδήποτε περαιτέρω αλλαγή μετά την αποδοχή, θα πραγματοποιηθεί βάσει των κανονισμών του ναύλου που θα βρείτε εδώ.

Απόρριψη

Εφόσον επιλέξετε απόρριψη της νέας πτήσης που σας προτείνουμε έχετε τις εξής δυνατότητες:

- Μπορείτε να κάνετε αίτηση online στο aegeanair.com, για να λάβετε Credit Voucher ίσης αξίας με το εισιτήριο που αγοράσατε και επιπλέον 10% της αρχικής τιμής του εισιτηρίου σας. Κάντε αίτηση για Credit Voucher εδώ.

- Εφόσον δεν επιθυμείτε να ταξιδέψετε με την προτεινόμενη πτήση μπορείτε να προχωρήσετε σε τροποποίηση της κράτησής σας μέσω του τηλεφωνικού μας κέντρου.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Τελικα επελεξα την επιλογη του voucher τωρα αναμενω στο μειλ.. Εκανα για τα 2 ατομα που ειμασταν ξεχωριστη αιτηση για voucher σωστα?Με τον κωδικο που θα μου στειλουν μπορω να τον εξαργυρωσω για οποιον προορισμο θελω και οποιες ημερομηνιες θελω και πληρωνω την διαφορα σωστα?Για κρατηση με aegean .
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Τελικα επελεξα την επιλογη του voucher τωρα αναμενω στο μειλ.. Εκανα για τα 2 ατομα που ειμασταν ξεχωριστη αιτηση για voucher σωστα?Με τον κωδικο που θα μου στειλουν μπορω να τον εξαργυρωσω για οποιον προορισμο θελω και οποιες ημερομηνιες θελω και πληρωνω την διαφορα σωστα?Για κρατηση με aegean .
Ναι, όπως τα λες είναι. Θα πάρετε +10% επιπλέον και μπορείς να διαλέξεις εκ νέου προορισμό και νέες ημερομηνίες.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Ναι, όπως τα λες είναι. Θα πάρετε +10% επιπλέον και μπορείς να διαλέξεις εκ νέου προορισμό και νέες ημερομηνίες.

Eυχαριστω πολυ !!Αν εισαι ετσι τοτε super.Ξερεις περιπου σε ποσο χρονο στελνουν το voucher?Χθες το βραδακι εκανα την αιτηση.Γιατι θελω να ταξιδεψω εντος του μηνα
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Eυχαριστω πολυ !!Αν εισαι ετσι τοτε super.Ξερεις περιπου σε ποσο χρονο στελνουν το voucher?Χθες το βραδακι εκανα την αιτηση.Γιατι θελω να ταξιδεψω εντος του μηνα
Όχι, δεν το γνωρίζω καθώς εγώ το είχα ζητήσει απευθείας σε εργαζόμενο της Aegean αλλά πιστεύω μέσα σε 2-3 μέρες θα το λάβεις στον λογαριασμό σου αλλά και με ενημερωτικό email.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλημέρα. Σε Flex εισιτήρια μόνο να κανεις αλλαγή ημερομηνίων για τον ίδιο προορισμό μπορείς η να αλλάξεις και προορισμό;
 

domino

Member
Μηνύματα
294
Likes
274
Κατάλαβα πολύ καλά τι κάνουν γιατί όταν ζήτησα επιστροφή χρημάτων από voucher σε λογαριασμό τράπεζας εξωτερικού που δε χρεώνει προμήθεια σε εισερχόμενες πιστώσεις σε ευρώ από χώρα Ευρωζώνης, έλαβα ολόκληρο το ποσό. Τους έρχεται μάλλον φθηνότερα να στέλνουν τις επιστροφές με αυτόν τον τρόπο και γι' αυτό τους είπα απαράδεκτους.

καλησπερα

Revolut bank ?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.764
Μέλη
38.882
Νεότερο μέλος
aggelostzava

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom