Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Για 2η φορά έχω ακύρωση της επιστροφής από Ιορδανία. Τότε είχα ακυρώσει όλο το ταξίδι. Σε ευχαριστώ πολύ Aegean. Τώρα πρέπει α) να ψαξω και να ταλαιπωρηθω β) να χρυσοπληρωσω σε άλλη εταιρεία ή γ) να ακυρώσω όλο το ταξίδι... :rolleyes:
Σε συνέχεια των παραπάνω, έκανα αίτηση επιστροφής χρημάτων στην Aegean, στις 2 Σεπτεμβρίου.
Το μήνυμα που πήρα αμέσως μετά "Tο αίτημά σας για Επιστροφή Χρημάτων θα διεκπεραιωθεί μέσα στις επόμενες 7 ημέρες".

Σήμερα 18 του μήνα και μετά από 2 email για να υπάρχουν τα γραπτά, ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση ούτε φυσικά και τα χρήματα... Οπότε μου ακύρωσαν ξαφνικά το ταξίδι και κρατάνε για όσο τους βολεύει τα 700 ευρώ για τους 2 μας (μαζί με μια πτήση εσωτερικού). Ευχαριστώ πολύ Aegean!
 

matsas78

Member
Μηνύματα
110
Likes
1.167
Ονειρεμένο Ταξίδι
πάντα το επόμενο...
Μου ακύρωσε την Τυνησία που είχα τέλος Νοεμβρίου.. Δεύτερη φορά μετά το 2020. Δε με θέλει αυτή η χώρα...
 

ZoeChart

New Member
Μηνύματα
3
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπέστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρίσι
Γεια σας ! Γνωρίζει κανείς εάν ένα ηλεκτρικό αναδιπλούμενο πιάνο μπορεί να βρίσκεται μέσα στο backpack και να περάσει από τον έλεγχο; Ή πρέπει να μπει σε παραδoτέα βαλίτσα; Σε μέγεθος και βάρος είναι όσο ένα laptop.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Δε ξέρω αν είναι εκτός θέματος αλλά θελω να ενημερώσω ότι η Aegean χρέωση βαλίτσας από Κων/πολη για Αθήνα χρεώνει 37 ευρώ και όχι 32 που ήταν πριν 10 μερες που ήρθαμε από Ελλάδα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Δε ξέρω αν είναι εκτός θέματος αλλά θελω να ενημερώσω ότι η Aegean χρέωση βαλίτσας από Κων/πολη για Αθήνα χρεώνει 37 ευρώ και όχι 32 που ήταν πριν 10 μερες που ήρθαμε από Ελλάδα
Μηπως αυξανετε η τιμη αν την προσθεσεις λιγες μερες πριν το ταξιδι;με ολα τα κολπα που κανει και συμπεριφετετε σα low cοst δε θα μου εκανε εντυπωση!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Γεια σας ! Γνωρίζει κανείς εάν ένα ηλεκτρικό αναδιπλούμενο πιάνο μπορεί να βρίσκεται μέσα στο backpack και να περάσει από τον έλεγχο; Ή πρέπει να μπει σε παραδoτέα βαλίτσα; Σε μέγεθος και βάρος είναι όσο ένα laptop.
Τα απαγορευμένα είδη στη χειραποσκευή είναι αυτά:
Απαγορευμένα Υλικά και Aντικείμενα | Επίσημη ιστοσελίδα Aegean | Αεροπορικά σε Ελλάδα & εξωτερικό
(συν τους περιορισμούς για τα υγρά, που δε μας αφορούν εδώ). Ότι άλλο, περνάει.
 

Marios_K

Member
Μηνύματα
68
Likes
185
Μηπως αυξανετε η τιμη αν την προσθεσεις λιγες μερες πριν το ταξιδι;με ολα τα κολπα που κανει και συμπεριφετετε σα low cοst δε θα μου εκανε εντυπωση!
Πλέον έχω τις χειρότερες δυνατές εντυπώσεις. Ας φτάσουμε με το καλό γιατί πετάμε το βράδυ
 

pan82

Member
Μηνύματα
605
Likes
753
Σε συνέχεια των παραπάνω, έκανα αίτηση επιστροφής χρημάτων στην Aegean, στις 2 Σεπτεμβρίου.
Το μήνυμα που πήρα αμέσως μετά "Tο αίτημά σας για Επιστροφή Χρημάτων θα διεκπεραιωθεί μέσα στις επόμενες 7 ημέρες".

Σήμερα 18 του μήνα και μετά από 2 email για να υπάρχουν τα γραπτά, ακόμα δεν έχω πάρει απάντηση ούτε φυσικά και τα χρήματα... Οπότε μου ακύρωσαν ξαφνικά το ταξίδι και κρατάνε για όσο τους βολεύει τα 700 ευρώ για τους 2 μας (μαζί με μια πτήση εσωτερικού). Ευχαριστώ πολύ Aegean!
Χωρίς να θέλω να σε απογοήτευσω σε φίλο το Μάιο σε ακύρωση στις 30/5 ήρθε το μειλ αμέσως που έλεγε για επιστροφή των χρημάτων σε 7 ημέρες και το επόμενο mail που μας ενημέρωσε ότι έγινε τελικά η πίστωση των χρημάτων ήρθε στις 13/7 και 15/7 εμφανίστηκαν αισίως τα χρήματα
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.851
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Μου ακύρωσε την Τυνησία που είχα τέλος Νοεμβρίου.. Δεύτερη φορά μετά το 2020. Δε με θέλει αυτή η χώρα...
Κι εγώ είχα το Νοέμβρη Τυνησία και μου ήρθε μέιλ ακύρωσης, αλλά πήρα τηλέφωνο και άλλαξα τις πτήσεις για ένα μήνα νωρίτερα και μάλιστα χωρίς να με χρεώσουν τη διαφορά της τιμής στα εισιτήρια.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Κι εγώ είχα το Νοέμβρη Τυνησία και μου ήρθε μέιλ ακύρωσης, αλλά πήρα τηλέφωνο και άλλαξα τις πτήσεις για ένα μήνα νωρίτερα και μάλιστα χωρίς να με χρεώσουν τη διαφορά της τιμής στα εισιτήρια.
Καλημέρα! Υπάρχει αιτιολογία ακύρωσης;
Προς το παρόν μου έκαναν μία μικρή αλλαγή ώρας στο ταξίδι της 28ης Οκτωβρίου για Όσλο.
 

BASILISPAP

Member
Μηνύματα
529
Likes
2.600
Επόμενο Ταξίδι
Απο εδώ και από εκεί...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Περού, Κιργιστάν
Σήμερα έκλεισα αισίως την 3 εβδομάδα χωρίς να έχω πάρει τα χρήματα μου πίσω. Να υπενθυμίσω ότι πρόκειται για 700 ευρώ για μια πτήση 2 ατόμων την οποία ακύρωσε η ίδια η εταιρεία. Αποφάσισα να πάρω τηλέφωνο και μίλησα με μια πολύ ευγενική υπάλληλο. Η επίσημη απάντηση είναι ότι μπορεί να πάρει μέχρι και 1 μήνα ακόμα!! :confused:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom