Aegean Airlines Ακυρώσεις, αλλαγές, voucher, επιστροφή χρημάτων

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Για να προσθεσεις παραδοτεα αποσκευη μετα απο κρατηση με μιλια economy ειναι μονο τηλεφωνικα δεν το θυμαμαι ??
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Για να προσθεσεις παραδοτεα αποσκευη μετα απο κρατηση με μιλια economy ειναι μονο τηλεφωνικα δεν το θυμαμαι ??
Επιτρέπει διαχείρηση κράτησης με όλες τις επιλογές. Και χρήματα και μιλια.

IMG_0953.jpeg

IMG_0955.jpeg
 

Hayate

Member
Μηνύματα
842
Likes
5.116
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
Last edited by a moderator:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.274
Likes
7.943
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ταξίδι-Όνειρο
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Ανάλογα την κλάουςφόρση του, από το να το αφήσεις ανοιχτό ή να πάρεις τους φόρους, για πλήρη επιστροφή ...ΤΟ ΞΕΧΝΑΣ !
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Πτήση Λονδίνο (Heathrow) - Αθήνα, 29/12, 22:15, ζύγιζαν όλες τις χειραποσκευές και αν ξεφεύγες από το όριο των 8 κιλών έπεφτε καμπάνα δίχως έλεος. Και στους περισσότερους τις κράτησαν για παραδοτέες επειδή η πτήση είχε αρκετό κόσμο. Ο απολογισμός για εμένα (9,1 κιλό η αποσκευή), 52,10£ για το 1 κιλό δηλαδή γύρω στα 60€. Ακόμα και αν είχες 100 γραμμάρια παραπάνω από το όριο σε χρέωναν, υπήρχαν αρκετοί μπροστά μας που το έπαθαν. Από τον έλεγχο τους στη πύλη δεν ξεφευγε κανένας (μόλις σκαναρες το boarding pass υπήρχε ζυγαριά). Όλο σχεδόν το αεροπλάνο είχε υπέρβαρο στη χειραποσκευη και τους στόλιζε σε όλη τη πτήση :haha: . Υπόψιν για όποιον ταξιδέψει από Λονδίνο, να έχει το νου του, ούτε γραμμάριο παραπάνω! (Αντιθέτως από Αθήνα κανένας έλεγχος βάρους).
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Και τι σε εμπόδιζε να πάρεις δύο-τρία αντικείμενα του 1kg και να τα βάλεις μέσα στις τσέπες του μπουφάν σου;
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
780
Και τι σε εμπόδιζε να πάρεις δύο-τρία αντικείμενα του 1kg και να τα βάλεις μέσα στις τσέπες του μπουφάν σου;

όντως επειδή μου έχει τύχει σε δύο πτήσεις να πουν για ζύγισμα αλλά τελικά ζύγισαν μόνο όσους πήγαν οικειοθελώς πάντα είμαι έτοιμος να αδειάσω τα βαρία από τη βαλίτσα και να τα μεταφέρω στο σακιδιο πλάτης που δε το ζυγίζουν και δεν αναγραφεται καν όριο βάρους
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
όντως επειδή μου έχει τύχει σε δύο πτήσεις να πουν για ζύγισμα αλλά τελικά ζύγισαν μόνο όσους πήγαν οικειοθελώς πάντα είμαι έτοιμος να αδειάσω τα βαρία από τη βαλίτσα και να τα μεταφέρω στο σακιδιο πλάτης που δε το ζυγίζουν και δεν αναγραφεται καν όριο βάρους
Στα light δεν περιλαμβανεται σακιδιο. Αυτοι μονο στις τσεπες η φορανε τα ρουχα :D
Στη Θεσσαλονικη ζυγιζαν οποιον ξεπερνουσε ΚΑΙ το οριο διαστασεων και δεν χωρουσε στο κουτι. Ομως περνουσαν ολες οι σακουλες Τερκενλη ανετα. Ουτε μιλημενοι να ειναι με την επιχειρηση. Η μηπως ειναι?
 

pan82

Member
Μηνύματα
627
Likes
780
Στα light δεν περιλαμβανεται σακιδιο. Αυτοι μονο στις τσεπες η φορανε τα ρουχα :D
Στη Θεσσαλονικη ζυγιζαν οποιον ξεπερνουσε ΚΑΙ το οριο διαστασεων και δεν χωρουσε στο κουτι. Ομως περνουσαν ολες οι σακουλες Τερκενλη ανετα.
Δεν ανέφερε για light οπότε θεώρησα ότι μιλάμε για κανονικό. Βασικά δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατι για λίγα ευρώ να μη βγάλει κάποιος κανονικο εισιτήριο να έχει δυνατότητα μεταφοράς σε άλλη ημερομηνία αν τυχόν γίνει κάτι στην aegean.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.021
Δεν ανέφερε για light οπότε θεώρησα ότι μιλάμε για κανονικό. Βασικά δεν έχω καταλάβει ακόμα γιατι για λίγα ευρώ να μη βγάλει κάποιος κανονικο εισιτήριο να έχει δυνατότητα μεταφοράς σε άλλη ημερομηνία αν τυχόν γίνει κάτι στην aegean.
Γιατι στη Θεσσαλονικη μπορεις να χωσεις το υπερβαρο σε σακουλα Τερκενλη και να περασει.
Για αλλες πολεις υπο προυποθεσεις δεν χρειαζεται παντα flex, οπως αν εχεις δωρεαν βαλιτσα απο κουπονι η στατους.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.532
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom