Ryanair Ακυρώσεις πτήσεων από Ryanair

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Αφού δεν έβλεπα εξέλιξη, παρά τις διαβεβαιώσεις τους, απέστειλα ξανά την παρακάτω φόρμα και την επόμενη έλαβα e-mail για refund.
https://onlineform.ryanair.com/gr/el/cash-refund
Είχα πτήσεις για Ιταλία τέλη Ιουνίου που ακυρώθηκαν 1/6, έστειλα στην Alpha bank αμφισβήτηση συναλλαγής την ίδια ημέρα (1/6) στις 23/6 με ζήτησαν τις πληροφορίες πτήσης από το site της Ryanair, ακολούθησαν 5,6 τηλ για την πορεία της αίτησης και στις 14/8 μπήκαν τα χρήματα όλα στην κάρτα μου, έτσι απλά, κάντε το και εσείς και μην περιμένετε από την Ryanair.
 

Attachments

Giouli40

Member
Μηνύματα
5
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΝΔΙΑ
Καλησπέρα,

μια ερώτηση για ακυρωμένη πτήση Ryan air. Ήταν να πάμε το Πάσχα Πολωνία αλλά φυσικά ακυρώθηκαν οι πτήσεις μας. Μετά από πολλά μηνύματα με την Ryan λάβαμε το παρακάτω

Dear Customer,

We acknowledge your request for a refund in lieu of a travel voucher for your unused booking.

We confirm that your refund request has been processed back to the form of payment used to pay for your booking. Your issuing bank will take 5-7 working days to process this refund amount back to your account.

The amount refunded to your credit/debit card/method of payment is

PLN-718.00 Payment Method:Balancing

PLN-178.98 Payment Method:COVID VO refused


Please note the travel voucher issued has been voided and can no longer be used.

Yours sincerely,


Γνωρίζετε ποια η διαφορά ανάμεσα στο Payment Method:Balancing και στο Payment Method:COVID VO refused. Εμείς πληρώσαμε περίπου 160€ για τα εισητήρια μας άρα το πρώτο ποσό. Το δευτερο τι είναι???

Όποιος μπορεί να βοηθήσει ευχαριστώ πολύ!!!
 
Last edited:

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Εχω πτηση για Χανια στις 17 Σεπτεμβριου και ακομη δεν μου εχουν στειλει κατι για ακυρωση, εχω εντυπωσιαστει με την εταιρια. Αυτο σημαινει οτι μιας και εχουν περασει οι 14 ημερες απο την ημερομηνια πτησης με πληρωνουν εαν ακυρωσουν μετα; Η εχουν βρει παραθυρακι λογω covid19;
Δεν μου εχει ξανασυμβει να μην ακυρωθει πτηση το τελευταιο εξαμηνο
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αφού δεν έβλεπα εξέλιξη, παρά τις διαβεβαιώσεις τους, απέστειλα ξανά την παρακάτω φόρμα και την επόμενη έλαβα e-mail για refund.
https://onlineform.ryanair.com/gr/el/cash-refund
Είχα 2 πτήσεις για Απριλιο που ακυρώθηκαν. Μεχρι και πριν μια βδομαδα δεν ειχα παρει τιποτα πίσω εκτός απο 2 κουπόνια τα οποία ποτε δεν πατησα στο λινκ οτι τα δεχομαι και δεν τα χρησιμοποίησα. Πριν μια βδομάδα συμπλήρωσα αυτή τη φόρμα. Μετα απο 4-5 μέρες μου ηρθε μειλ οτι εγκρινεται η επιστροφή χρηματων και σημερα φάνηκαν τα χρήματα στη πιστωτική.
Ευχαριστώ για τη βοήθεια!
 

rovespieros

Member
Μηνύματα
68
Likes
34
Αφού δεν έβλεπα εξέλιξη, παρά τις διαβεβαιώσεις τους, απέστειλα ξανά την παρακάτω φόρμα και την επόμενη έλαβα e-mail για refund.
https://onlineform.ryanair.com/gr/el/cash-refund
ΜΕΓΑΛΕ, μας εσωσες. μου επιστρεψαν απο 3 πτησεις. σε 4 ημερες. ειδαλως περιμεναμε 5 μηνες......
 

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
ΜΕΓΑΛΕ, μας εσωσες. μου επιστρεψαν απο 3 πτησεις. σε 4 ημερες. ειδαλως περιμεναμε 5 μηνες......
Καλημερα.επειδη και εγω περιμενω απο Μαιο που μου ακυρωθηκε ταξιδι επιστροφη χρηματων μπορει καποιος να μου πει τι συμπληρωνω στο πρωτο και δευτερο πεδιο στην φορμα?
 

ManosElzr

Member
Μηνύματα
9
Likes
5
Μετά από πολύ υπομονή και αφού έστειλα και συμπλήρωσα ότι φόρμα και έντυπο υπήρχε, από ακυρωμενες πτήσεις στα τέλη Μαϊου, σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση ότι εγκρίθηκε η επιστροφή των χρημάτων μου και σε λίγες μέρες θα ολοκληρωθεί η μεταφορά τους στο τραπεζικό μου λογαριασμό.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
1600164994661.png

Αφού συμπλήρωσα την σχετική φόρμα που δημοσιεύθηκε πιο πάνω.
 

thalia tsif

Member
Μηνύματα
584
Likes
1.944
Είχα ειδοποίηση για αλλαγή ημέρας σε πτήση που είχα για Βέλγιο αρχές Οκτωβρίου κ δεν την αποδέχτηκα..ζήτησα επιστροφή κ σε δέκα μέρες είχα τα λεφτά στην κάρτα μου..η ryanair μια χαρά ανταποκρίθηκε ..από την edreams πήρα λεφτά μετά από τόσο καιρό..είχα κάνει αμφισβήτηση συναλλαγής..από Μάιο πήρα τα λεφτά τέλος Σεπτεμβρίου.. τουλάχιστον τα πηρα
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει. Έχω voucher από τη Ryanair.. Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιηθεί εντος 12 μηνών ξέρετε τι γίνεται μετά;
Χάνεις τα λεφτά ή στα επιστρέφουν αυτόματα;
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΕΝΥΑ
Καλησπέρα, να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει. Έχω voucher από τη Ryanair.. Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιηθεί εντος 12 μηνών ξέρετε τι γίνεται μετά;
Χάνεις τα λεφτά ή στα επιστρέφουν αυτόματα;
ΤΑ ΧΑΝΕΙΣ.....χάνουν αυτοί λεφτά!!!
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Καλησπέρα, να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος να μου απαντήσει. Έχω voucher από τη Ryanair.. Σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιηθεί εντος 12 μηνών ξέρετε τι γίνεται μετά;
Χάνεις τα λεφτά ή στα επιστρέφουν αυτόματα;
Αν το voucher το πήρες λόγω ακυρωμένης πτήσης, μπορείς να ζητήσεις refund. Στο λογαριασμό ή στο e-mail που σου είχε έρθει θα υπάρχει σχετικό link, αλλά δοκίμασε και αυτό:
https://onlineform.ryanair.com/gr/el/cash-refund
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.565
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom