Γενικά Ακύρωση- Αλλαγή εισιτηρίων

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Καλησπέρα σας,
έχω κλείσει πακέτο (πήγαινε έλα) εισιτήρια LUX-ATH μέσω Μονάχου και επιστροφή μέσω Ελβετίας. Επειδή προέκυψε κάποιο θέμα μπορώ να ακυρώσω το εισιτήριο της επιστροφής ή να το μεταφέρω για τις διακοπές των Χριστουγέννων;
Ρωτάω επειδή τα έχω κλείσει μαζί και δεν ξέρω τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις..

Thanks!
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Lufthansa και αυστριακές με luxair.. (Η επιστροφή είναι μέσω Βιέννης και όχι Ελβετίας -sorry)
Και θέλω να αλλάξω ή ακυρώσω το εισιτήριο των αυστριακών και το luxair .
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Ακύρωση δεν ξέρω αν γίνεται,αλλαγή πρέπει να γίνεται.Από ποιο site/πρακτορείο έκλεισες τον συνδυασμό;Καλύτερα να απευθυνθείς εκεί και να ρωτήσεις.
 

laki

Member
Μηνύματα
138
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Παρισιιιιιι........
Ταξίδι-Όνειρο
Ολη η Γη,μπορω;;;;
Από το mytrip.com τα έκλεισα.. Θα επικοινωνήσω μαζί τους απλά ήθελα να ρωτήσω να μου πείτε εσείς που ξέρετε για να έχω μια εικόνα..
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Λογικά τα περισσότερα εισιτήρια αεροπορικών αλλάζουν με επιβαρύνσεις για την αλλαγή και την διαφορά ναύλου(αν υπάρχει) μεταξύ της αρχικής ημερομηνίας και της καινούριας ημερομηνίας.Στην περίπτωση σου η επιστροφή γίνεται με δύο εταιρείες που πιθανόν να ανεβάζει αρκετά το κόστος της αλλαγής.Πιθανόν να συμφέρει να βγάλεις καινούριο εισιτήριο για την επιστροφή και να "χάσεις" την αξία του παλιού.Θα πρέπει να δείς λοιπόν προσεκτικά το κόστος της αλλαγής.
 

Casual

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Γεια σας.Έχω κλείσει πτήση απο Αθήνα Ρώμη με αλιταλια και απο Ρώμη για Άμστερνταμ με κλμ.ο γυρισμός ειναι παλι Άμστερνταμ Ρώμη με κλμ και Ρώμη Αθήνα με αλιταλια.Εγω Έχω 2 ονόματα και στο εισητηριο έγραψα μόνο το ενα.πηρα τηλέφωνο το ταξιδιωτικό γραφείο και μου έβαλαν μια σημείωση.το επίθετο και το πρώτο μου ονομα γράφτηκε σωστά.θα εχω πρόβλημα στην πτήση μου; το ταξιδιωτικό γραφείο μου ειπε οτι δε δέχονται αλλαγή ονόματος.αν αντιμετώπισω πρόβλημα τι πρέπει να κανω;η τι πρέπει να κανω για να το αποφύγω ολο αυτο; Ευχαριστώ
 

Casual

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Η αλιταλια επιμένει οτι στη ρωμη και στο Άμστερνταμ θα Έχω θεμα ακομα και με την σημείωση.ξεχασα ενα ονομα και οχι μερικά γράμματα λεει.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
Ο πατέρας μου έχει 2 ονόματα, άλλα πάντα βάζω μόνο ένα (λόγο βαρεμάρας) και δεν είχε ποτέ πρόβλημα.
 

taou

Member
Μηνύματα
123
Likes
48
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βρότσλαβ
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Εχω κλεισει κι εγω εισιτηριο για ατομο με 2 ονοματα με turkish και δεν ειχε προβλημα. Βασικα μου ειχαν πει οτι ειναι θεμα το ποσο τυπολατρης ειναι ο υπαλληλος στο τσεκ ιν.
 

werip

Member
Μηνύματα
280
Likes
126
Εδώ Κάνουν boarding οι εταιρείες πολλές χωρίς να κοιτάνε καν τα ονόματα στα ΒΡ και τις ταυτότητες. Πρέπει να είσαι τρομερά άτυχος για να έχεις θέμα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom