Ινδονησία Αλί αλί, ήρθε η ώρα του Μπαλί

corn

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
weeeeeeeee 11Αυγουστου φευγω για μπαλιιιιιιιιιιιιι :D
Αυτα :p απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας αφου οι περιγραφες σας ηταν που με "εκαναν" να θελω να παω :)
χχχ
 

ιρις

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια,περου,κινα,μαροκο
Μπαλι-εκδρομες

καλησπερα σε ολους.θα ηθελα την βοηθεια σας.σε λιγες μερες θα ταξιδεψω για μπαλι.εχω διαβασει απο παλαιοτερες συζητησεις σας οτι στο μπαλι υπαρχει μια ελληνιδα ξεναγος.μηπως ξερει καποιος απο εσας που μπορω να την βρω;το ονομα της;το τηλεφωνο της;αν ναι,θα με βοηθουσατε παρα πολυ......:D
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Κρατάτε μικρό καλάθι για το Μπαλί. Πήγα πολύ πρόσφατα και μου δημιούργησε πολύ αντιφατικά συναισθήματα.
Αν είναι η πρώτη σας επαφή με την Ινδονησία είναι σίγουρο ότι θα σας γοητεύσει. Προσωπικά το βρήκα πολύ τουριστικό με ότι αυτό συνεπάγεται στη συμπεριφορά των ντόπιων που εμπλέκονται έμμεσα ή άμεσα με το τουρισμό. Κάτι αυθεντικότερο αναζητήστε το στις διαδρομές off the beaten track ή σε άλλους προορισμούς στην Ινδονησία.
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Όντως υπάρχει μια ελληνίδα ξεναγός στο Μπαλί
είναι η Μαριλένα Βλατάκη ,τη βρίσκεις μέσω internet.
 

DART

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Phuket - Bangkok
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Μπόρα Μπόρα
Μαριλενα Βλατακη.Ειχαμε κλεισει μαζι της 2 εκδρομες στο Μπαλι.
 

ιρις

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ποιος ξερει
Ταξίδι-Όνειρο
ινδια,περου,κινα,μαροκο
μαριλενα βλατακη

:lol:σας ευχαριστω παρα πολυ.με βοηθησατε πολυ!
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Πριν από 10 χρόνια γνώρισα την Μαριλένα στο Μπαλί. Είναι παντρεμένη με Μπαλινέζο και διατηρεί ένα φοβερό εστιατόριο, το pantarei, στην περιοχή Legian κοντά την Kuta, με ελληνικά και διεθνή φαγητά ακούγοντας Τερζή και Σφακιανάκη. Το ελληνικό δαιμόνιο παντού....................
 

Loca Corazon

Member
Μηνύματα
106
Likes
41
Τυχαίνει να γνωρίζω και εγώ τις υπηρεσίες της Μαριλένας από τις οποίες έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη! (Πάσχα 2008)

Μας παραχώρησε έναν εξυπηρετικότατο οδηγό για το διάστημα των 5-6 ημερών που μείναμε στο Bali, μας πρότεινε διαδρομές και μέρη που είχαμε παραλείψει στο πλάνο μας, και γενικά δεν μας δημιούργησε κανένα θέμα με ότι και αν της ζητήσαμε. Η τελική της χρέωση για τις υπηρεσίες της ήταν πολύ οικονομική.
 

Atomsk

Member
Μηνύματα
13
Likes
1
καλησπέρα

Ήρθε η ώρα του Μπαλί. Θα ήθελα να μου πείτε συγκεκριμένα μέρη στην Ubud, όπως μαγαζιά για φαγητό, ναούς, μπαρ κλπ κλπ. Έχω ξαναπάει απο Μπαλί αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι είδα ενα pot pourry (αν γράφεται έτσι) και δεν έκατσα να εξερευνίσω και πολλά πράγματα όσο θα ήθελα σε Ubud.

Επίσης άλλα μέρη άξια αναφοράς και επίσκεψης ; Πέρισι είχαμε πάει Uluwatu Temple, Jimparan, Kintamani, είδαμε και τη nusa dua, την Kuta φυσικά, την Ubud και πήγαμε για rafting στον Αyung river. Συν του ότι επισκευτήκαμε και κάποιους ναούς, φυτίες καφέ, παραδοσιακά σπίτια κλπ. Σκέφτομαι για φέτος, οπωσδίποτε Tanah Lot , καθόλου nusa dua :bleh: πολύ Ubud (αλλά θέλω να μου πείτε μέρη στην ubud) αρκετή Kuta και ίσως Lombok.

Ακούω προτάσεις και λεπτομέριες. Μην αρχίσετε να μου αναφέρετε απλά ονομαστικά μέρη που μπορώ να επισκευτώ, αυτά μου τα λέει και ο ταξιτζής-tour guide :haha:.

έχω διαβάσει τις ιστορίες τα post και ότι σχετικό αλλά δεν έχω δει κανέναν να αναφέρεται λεπτομερός στα μέρη που πήγε, πιο πολύ ονομαστικά τα αναφέρουν

cheers:clap:
 

prova

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Πηγα Γαμηλιο Ταξίδι στο Μπαλί (Nusa Dua) και στο Ubud. Για ότι θέλετε μπορώ να σας πω...
 

CHRIS1983

Member
Μηνύματα
53
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
κωνσταντινουπολη ή NYC??
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
Ψαχνω να την βρω στο INTERNET την ξεναγο που λετε..αλλα δεν την βρισκω στο GOOGLE...Μπορει καποιος να με βοηθησει??:roll:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.745
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom