Ryanair Αλλαγη ωρας πτησης με Ryanair-Ακυρωση ταξιδιου

rulis03

Member
Μηνύματα
17
Likes
7
Μόλις μίλησα με το chat τους.Είπαν θα επικοινωνήσει το αρμόδιο τμήμα σε λίγες μέρες να μου επιστρέψουν τα χρήματα.Αντε να δούμε.
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.011
Και σε λιγο θα λαβεις αυτο, ακομη δεν εχω δει τα χρηματα πισω στην καρτα
"
Αγαπητέ πελάτη,

Έχουμε λάβει το πρόσφατο αίτημα σας για επιστροφή χρημάτων.

Επιβεβαιώνουμε ότι το αίτημά σας βρίσκεται υπό επεξεργασία και τα χρήματα θα επιστραφούν στο μέσο πληρωμής που χρησιμοποιήσατε όταν πραγματοποιήσατε την κράτησή. Η τράπεζά σας, χρειάζεται 5-7 εργάσιμες ημέρες για να επεξεργαστεί το ποσό επιστροφής ούτως ώστε να εμφανιστεί στον λογαριασμό σας.

Το ποσό που επιστρέφεται στην πιστωτική/χρεωστική σας κάρτα είναι EUR 76.68.

Αν δεν έχετε κάνει την κράτησή σας απευθείας με τη Ryanair, αλλά μέσω ενός online ταξιδιωτιού πρακτορείου, παρακαλούμε αιτηθείτε την επιστροφή χρημάτων απευθείας από τον ταξιδιωτικό σας πράκτορα. Επιβεβαιώνουμε ότι το αίτημά σας είναι υπο επεξεργασία και τα χρήματα θα επιστραφούν στο μέσο πληρωμής που χρησιμοποιήθηκε από το πρακτορείο, η οποία μπορεί να μην είναι η δική σας πιστωτική κάρτα. Σε αυτήν την περίπτωση, το ταξιδιωτικό πρακτορείο θα χρειαστεί να προωθήσει τα χρήματα στο λογαριασμό σας. Επικοινωνήστε μαζί τους για περισσότερες πληροφορίες.

Με εκτίμηση,
Εξυπηρέτηση Πελατών Ryanair."
 

bloodlessz

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Τα ίδια και σε μένα.
Έκανα κράτηση πριν περίπου ένα μήνα για Δεκέμβριο προς Βουδαπέστη. Αρχικά μου ήρθε e-mail πως πρέπει να πληρώσω 8 ευρώ ανά άτομο ανά πτηση για έξτρα χειραποσκευή και προτεραιότητα. Μετά από κάποιες μέρες μου ήρθε νέο e-mail που ενημέρωνε ότι λόγω του ότι η κράτηση έγινε πριν βγουν οι νέοι κανόνες, μου κάνουν δώρο τη χειραποσκευή.
Εδώ έρχεται όμως και η παγίδα. Ενώ αρχικά η πτήση επιστροφής ήταν στις 19:45, ξαφνικά σήμερα είδα ότι έχει αλλάξει και έχει γίνει 11:25.
Τι κάνω σ αυτή την περίπτωση;
 

Stacyy

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Τα ίδια και σε μένα.
Έκανα κράτηση πριν περίπου ένα μήνα για Δεκέμβριο προς Βουδαπέστη. Αρχικά μου ήρθε e-mail πως πρέπει να πληρώσω 8 ευρώ ανά άτομο ανά πτηση για έξτρα χειραποσκευή και προτεραιότητα. Μετά από κάποιες μέρες μου ήρθε νέο e-mail που ενημέρωνε ότι λόγω του ότι η κράτηση έγινε πριν βγουν οι νέοι κανόνες, μου κάνουν δώρο τη χειραποσκευή.
Εδώ έρχεται όμως και η παγίδα. Ενώ αρχικά η πτήση επιστροφής ήταν στις 19:45, ξαφνικά σήμερα είδα ότι έχει αλλάξει και έχει γίνει 11:25.
Τι κάνω σ αυτή την περίπτωση;
Και σε εμενα ετυχε το ιδιο,μου αλλαξαν την ωρα της πτησης μου, 11 ωρες αργοτερα,εκανα αιτημα για επιστροφη χρηματων και μου τα επεστρεψαν παραδοξως. Εαν στο email αναφερεται η επιστροφη χρηματων (για αλλαγες ωρες 3 ωρων και πανω) και δεν σε βολευει αυτη η αλλαγη ωρας, πατα πανω στο λινκ που σου παραθετει. Εαν παλι σε βολευει η αλλαγη της ωρας,κομπλε.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Τι σημαινει οταν απο σημερα στην εφαρμογη βλεπω αλλη ωρα πτησης, αλλα η Ryan στο δρομολογιο της εχει ακομη την αρχικη ωρα?
Οτι ερχεται αλλαγη?
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Τι σημαινει οταν απο σημερα στην εφαρμογη βλεπω αλλη ωρα πτησης, αλλα η Ryan στο δρομολογιο της εχει ακομη την αρχικη ωρα?
Οτι ερχεται αλλαγη?
Ναι το ίδιο μου είχε συμβεί κι εμένα...μετά από 4-5 μέρες που το είδα,μου έστειλε η Ryan το ενημερωτικό mail για αλλαγή
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
262
Likes
4.410
Και επειδή μου έβαλες ιδέες paefstra μπήκα να τσεκαρω και τις δικές μου... επίσης μου έχει αλλάξει μια πτήση ( σε ώρα που δεν με εξυπηρετεί εννοείται και σκοτώνει όλο το ταξίδι) Ενημέρωση δεν έχει υπάρξει ακόμη..ημαρτον η Ryan
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
Και επειδή μου έβαλες ιδέες paefstra μπήκα να τσεκαρω και τις δικές μου... επίσης μου έχει αλλάξει μια πτήση ( σε ώρα που δεν με εξυπηρετεί εννοείται και σκοτώνει όλο το ταξίδι) Ενημέρωση δεν έχει υπάρξει ακόμη..ημαρτον η Ryan
Ειπα να δωσω φετος μια ευκαιρια γιατι περσι που κλεισαμε μια πτηση πηγε καλα.
Δεν μου χαλαει ΑΥΤΗ η αλλαγη το ταξιδι, ηδη μου το ειχε χαλασει αρκετα η αλλαγη της επιστροφης και αγορασα παμφθηνα νεα πτηση. Αλλα ελεος, μονο στον @psilos3 βγαινουν ρολοι τα ταξιδια.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.907
3 στις 4 πτησεις αλλαγη για Απριλη.
Δεν νομιζω να με ξαναδουν ως πελατισσα.
 

Яна

Member
Μηνύματα
262
Likes
288
Update : 4 στις 4 αλλαγμενες για τον Απριλη, μολις ειδα και την τελευταια.
Τετοιο ρεκορ ουτε η Wizz που εχει κανει ΤΑ καραγκιοζιλικια.
Καλά, και aegean τα ίδια κάνει. 3/4 από πέρσυ με αλλαγή ώρας. Βέβαια μερικές φορές ήταν μόνο για λίγα λεπτά. Αλλά μια χαρά παίρνεις τα χρήματά σου πίσω αν το έχεις μετανιώσει ή κάτι έχει προκύψει.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom