Ryanair Αλλαγη ωρας πτησης με Ryanair-Ακυρωση ταξιδιου

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Καλά, και aegean τα ίδια κάνει. 3/4 από πέρσυ με αλλαγή ώρας. Βέβαια μερικές φορές ήταν μόνο για λίγα λεπτά. Αλλά μια χαρά παίρνεις τα χρήματά σου πίσω αν το έχεις μετανιώσει ή κάτι έχει προκύψει.
Κι απο τη Ryan τα παιρνεις για περισσοτερο απο 5 ωρες διαφορα. Φυσικα δεν ειναι βλακες να βαλουν τοση διαφορα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Και επειδή μου έβαλες ιδέες paefstra μπήκα να τσεκαρω και τις δικές μου... επίσης μου έχει αλλάξει μια πτήση ( σε ώρα που δεν με εξυπηρετεί εννοείται και σκοτώνει όλο το ταξίδι) Ενημέρωση δεν έχει υπάρξει ακόμη..ημαρτον η Ryan
Η πτηση που φαινοταν αλλαγμενη, επανηλθε. +- 4 ωρες επαιξε.
Αβυσσος η ψυχη τους.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Η πτηση που φαινοταν αλλαγμενη, επανηλθε. +- 4 ωρες επαιξε.
Αβυσσος η ψυχη τους.
Μολις εκλεισα με ραηαν για απριλιο. Ελπιζω να εχουν κανει ηδη ο,τι αλλαγες ηταν να κανουν και να μη βρεθω προ εκπληξεως, γιατι εχω επενδυσει συναισθηματικα σε αυτο το ταξιδι:oops:
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Μολις εκλεισα με ραηαν για απριλιο. Ελπιζω να εχουν κανει ηδη ο,τι αλλαγες ηταν να κανουν και να μη βρεθω προ εκπληξεως, γιατι εχω επενδυσει συναισθηματικα σε αυτο το ταξιδι:oops:
Για που;
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.408
Η πτηση που φαινοταν αλλαγμενη, επανηλθε. +- 4 ωρες επαιξε.
Αβυσσος η ψυχη τους.
Είσαι τυχερή! Εμένα δυστυχώς έμεινε στην άθλια ώρα...ήταν βραδινή και μου την έκανε πρωί που δε βολεύει γιατί ήταν δικό μου άτυπο stop over επιστροφής από Πορτογαλία. Το 2022 παράπονο δεν είχα , από τις 8 πτήσεις Ryan μόνο η μία είχε μεταφερθεί ένα 2ωρο μετά,όχι κάτι σοβαρο. Αναμένω το mail της αλλαγής, λογικά θα έχει refund γιατί μιλάμε για -10 ώρες διαφορά
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Είσαι τυχερή! Εμένα δυστυχώς έμεινε στην άθλια ώρα...ήταν βραδινή και μου την έκανε πρωί που δε βολεύει γιατί ήταν δικό μου άτυπο stop over επιστροφής από Πορτογαλία. Το 2022 παράπονο δεν είχα , από τις 8 πτήσεις Ryan μόνο η μία είχε μεταφερθεί ένα 2ωρο μετά,όχι κάτι σοβαρο. Αναμένω το mail της αλλαγής, λογικά θα έχει refund γιατί μιλάμε για -10 ώρες διαφορά
Εξετασε πρωτα τι αγοραζεις με το refund γιατι εγω το βρηκα πιο συμφερον να μεταφερω την πτηση μια μερα μετα χωρις επιβαρυνση μεσω του chat. Αν επαιρνα refund δεν επαιζε να βρω πασχαλιατικα τετοια τιμη ξανα για να κλεισω αλλες πτησεις.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.242
Likes
6.702
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Παλερμο. Πριν 3 χρονια ακριβως ιδια εποχη ειχε παει απατο λογω κορονα. Ελπιζω αυτη τη φορα να κατσει.
Με το καλό!!
Ζηλεύω. Το έχω βάλει στόχο πολύ καιρό αλλά δεν έχει κάτσει.
 

SugarBlue

Member
Μηνύματα
261
Likes
4.408
Εξετασε πρωτα τι αγοραζεις με το refund γιατι εγω το βρηκα πιο συμφερον να μεταφερω την πτηση μια μερα μετα χωρις επιβαρυνση μεσω του chat. Αν επαιρνα refund δεν επαιζε να βρω πασχαλιατικα τετοια τιμη ξανα για να κλεισω αλλες πτησεις.
Την επόμενη μέρα η πτήση είναι 60 ευρώ πιο ακριβή από αυτή που είχα κλείσει.. υπάρχει περίπτωση να μου τη μεταφέρουν μέσω chat χωρίς επιβάρυνση?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Ανακαλυψα οτι στο μειλ με την προταση της Ryan για refund υπηρχε η δυνατοτητα να ζητησω refund μονο για το ενα σκελος, που δεν θα χρησιμοποιησουμε.
Σε αυτη την περιπτωση το δευτερο σκελος της επιστροφης παραμενει ενεργο, σωστα?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.723
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom