Ιταλία Αμάλφι, Κάπρι

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Γεια σου ναι εκει θ μενω και γω διαβασα γι αυτο τ εστιατοριο καποια σχολια δεν ειναι αυτο που με 100 ευρω σου φενρουν αυτοι μια μεγαλη ποικιλια που δν παραγγελνεις κατι συγκεκριμενο;
Τι να σου πω δεν έχω ιδέα... Τυχαία είδα που το προτείνανε σε ξένα φόρουμ αρκετοί ως ωραίο φαγητό με θέα και σχετικά νορμάλ τιμές γι΄αυτό το ανέφερα
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.449
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Δε ξέρω ακριβώς αλλά νομίζω βαράνε αλύπητα . Έχω διαβάσει σε ξένα φόρουμ για εξωφρενικες τιμές ακομα κ σε τετοιες κοντινες διαδρομες. Πχ η διαδρομή Αμαλφι Ραβελλο που είναι κάνα τέταρτο διαβάζω για τριανταρια. Εγώ θα κανονίσω με τα ξενοδοχεία που συνεργάζονται με κάποιους μόνιμα κ κάνουν λογικοτερες τιμές. Αν μου ζητήσουν τίποτα τρελό καλό είναι κ το λεωφορείο χαχα
Απλα φροντίστε να μην πέσετε στην ανάγκη τους
Φροντίστε να μην έχετε στενότητα χρόνου κ θα είστε ΟΚ --- Ραβέλο προς Αμάλφι υπάρχουν μεγάλα ταξι που παίρνουν 6-8 άτομα κ αν μαζευτείτε όλοι τοτε μπορεί να πάρει 15Ε ατομο --- αν οχι κλάφτα
Για την συγκεκριμενη διαδρομη θέλει λιγο υπομονη με το λεωφορείο .. θα έρθει κ κατα πασα πιθανότητα θα στριμωχτείτε αλλα δεν ειναι τοσο μεγάλη η διαδρομη

Απο Ποσιτάνο για Αμάλφι κ γενικά για οπουδήποτε υπάρχει λιμανάκι προτείνω ανεπιφύλακτα το ταχύπλοο. Αν θυμαμαι καλά κόστιζε το εισητήριο στα 7 - 7,5 Ε ... είσαι άπλα, απολαμβάνεις τη διαδρομη κ τη θέα κ φτάνεις κ γρήγορα.

Λεωφορείο απο Ποσιτάνο προς Αμάλφι ή προς Σορέντο απλα ξεχάστε το. Ειναι διερχόμενα κ έχουν τοσο κόσμο κ στριμωξίδι που μπροστά τους, το αστικό 3Κ με κατεύθυνση την Αριστοτέλους σε ώρες αιχμής μοιάζει με ανέμελη βόλτα :eek::eek::eek:
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
:haha::haha: Με τόσα που έχω διαβάσει για αυτό το έρμο το λεωφορείο, πρέπει να το πάρω για την εμπειρία χαχα

Τουλάχιστον τη διαδρομή Αμάλφι-Ραβέλλο θα τη κάνω με λεωφορείο. Για μεταφορά από Σορρέντο-Αμάλφι θα γίνω λάρτζ και θα κανονίσω να κάνω τη διάσημη διαδρομή με private transfer.. Κ άσε τους άλλους να στριμώχνονται στα "κτελ"
Ποσο θ πληρωσεις για την μεταφορα την ιδιωτικη απο σορεντο για το ξενοδοχχειο σου;
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Ποσο θ πληρωσεις για την μεταφορα την ιδιωτικη απο σορεντο για το ξενοδοχχειο σου;
Τη μεταφορά τη κανόνισε το ξενοδοχείο μου, όχι εγώ, οπότε υποθέτω κάναν καλύτερη τιμή. 70 ευρώ από σταθμό τρένου Σορρεντο ως Αμαλφι στη κεντρική πλατεία. Νομίζω πολύ καλά είναι για τέτοια διαδρομή. Για την επιστροφή από Ποζιτανο προς Νάπολη δεν έκλεισα ακόμα αλλά πιστεύω θα κοστίσει παραπάνω λόγω που θεωρείται ότι εκεί πάνε πελουσιοι χαχα

Άντε να περάσουμε καλά εύχομαι :clap:
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Τη μεταφορά τη κανόνισε το ξενοδοχείο μου, όχι εγώ, οπότε υποθέτω κάναν καλύτερη τιμή. 70 ευρώ από σταθμό τρένου Σορρεντο ως Αμαλφι στη κεντρική πλατεία. Νομίζω πολύ καλά είναι για τέτοια διαδρομή. Για την επιστροφή από Ποζιτανο προς Νάπολη δεν έκλεισα ακόμα αλλά πιστεύω θα κοστίσει παραπάνω λόγω που θεωρείται ότι εκεί πάνε πελουσιοι χαχα

Άντε να περάσουμε καλά εύχομαι :clap:
αυριο πεταω για ναπολι εγω απο Θεσσαλονίκη και Παρασκευή πρωι θ παω ποζιτανο , ( montepertuso ) ακομα δεν εχω αποφασισει πωςς
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
αυριο πεταω για ναπολι εγω απο Θεσσαλονίκη και Παρασκευή πρωι θ παω ποζιτανο , ( montepertuso ) ακομα δεν εχω αποφασισει πωςς
Ρώτησες εκει που θα μείνεις είτε Νάπολι είτε ποζιτανο μήπως μπορούν να σου κανονίσουν μεταφορά; Πιστεύω πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε τη διαδρομή οδικώς προς ποζιτανο, για την εμπειρια αλλιώς θα σουλεγα να πάρεις φέρρυ από σορρεντο που θα πας με τρένο. Οπότε λεωφορείο μονοδρομος με ρισκο να ταλαιπωρηθεις η ιδιωτική μεταφορά αν δε τα πολυλυπασαι τα ευρωπουλα

Καλό ταξίδι
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Τη μεταφορά τη κανόνισε το ξενοδοχείο μου, όχι εγώ, οπότε υποθέτω κάναν καλύτερη τιμή. 70 ευρώ από σταθμό τρένου Σορρεντο ως Αμαλφι στη κεντρική πλατεία. Νομίζω πολύ καλά είναι για τέτοια διαδρομη.
Αν δεν διασταυρωσεις απο το rome2rio τις διαδρομες, μην ορκιζεσαι οτι τα ξενοδοχεια κλεινουν με καλυτερη τιμη σε σχεση με ενα ταξι. Παιζουν μεγαλες διαφορες και συνηθως προς,τα πανω.
Εκτος αν παραγγειλες λιμουζινα, οποτε χαλαλι σου!
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Αν δεν διασταυρωσεις απο το rome2rio τις διαδρομες, μην ορκιζεσαι οτι τα ξενοδοχεια κλεινουν με καλυτερη τιμη σε σχεση με ενα ταξι. Παιζουν μεγαλες διαφορες και συνηθως προς,τα πανω.
Εκτος αν παραγγειλες λιμουζινα, οποτε χαλαλι σου!
Ωωωω λες να μουρθει limo?? Ω ρε μεγαλεία
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ρώτησες εκει που θα μείνεις είτε Νάπολι είτε ποζιτανο μήπως μπορούν να σου κανονίσουν μεταφορά; Πιστεύω πρέπει να κάνεις οπωσδήποτε τη διαδρομή οδικώς προς ποζιτανο, για την εμπειρια αλλιώς θα σουλεγα να πάρεις φέρρυ από σορρεντο που θα πας με τρένο. Οπότε λεωφορείο μονοδρομος με ρισκο να ταλαιπωρηθεις η ιδιωτική μεταφορά αν δε τα πολυλυπασαι τα ευρωπουλα

Καλό ταξίδι
γιατι τοση ταλαιπωρια τ λεωφ απο σορρεντο ποζιτανο δεν ειν στιλ κτελ που καθεσαι κανονικα;; μου ειπαν απο ναπολη στο ξενοδοχειο 120 ευρω
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
γιατι τοση ταλαιπωρια τ λεωφ απο σορρεντο ποζιτανο δεν ειν στιλ κτελ που καθεσαι κανονικα;; μου ειπαν απο ναπολη στο ξενοδοχειο 120 ευρω
Αχ αθώο μου παιδί...μάλλον δε διάβασες αρκετά χαχα

Κάνε ότι καταλαβαίνεις απλά να είσαι προετοιμασμένη για ολίγον ταλαιπωρία λόγω χαι σεζόν...δε διάβαζες καλέ τα έντρομα ποστ του @silversurfer ;;
 

JANIMA

Member
Μηνύματα
64
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Αχ αθώο μου παιδί...μάλλον δε διάβασες αρκετά χαχα

Κάνε ότι καταλαβαίνεις απλά να είσαι προετοιμασμένη για ολίγον ταλαιπωρία λόγω χαι σεζόν...δε διάβαζες καλέ τα έντρομα ποστ του @silversurfer ;;
οχιιι εστειλα στο ξενοδοχειο ποσο θ κοστισει η διαδρομή απο σορρεντο στο ξενοδοχειο, πες μ μονο αν στο λςωφ εισ ορθια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom