Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Για τους λάτρεις του δυστοπικού sci-fi με μυστήριο κλπ κλπ είδους, σήμερα είναι η πρεμιέρα του 6ου κύκλου του black mirror στο netflix. Νομίζω αφού ανέλαβαν την σειρά οι Αμερικάνοι έχασε λίγο σε ποιότητα. Aν θυμάμαι καλά απ τον 4ο κύκλο και μετά. Για να δούμε..
Περιμένω πως και πως να τα δω. Ο 4ος κύκλος ήταν από τους αγαπημένους μου είχε uss callister, hang the dj, black museum, arkangel, metalhead. Όλα ένα κι ένα. Ο 5ος κύκλος απ'την άλλη καλύτερα να μην είχε υπάρξει ποτέ...
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Έλεγα να γράψω ένα γενικό σχόλιο αφού δω όλα τα επεισόδια αλλά απ'τον ενθουσιασμό μου δεν μπορώ να κρατηθώ. Είδα το επεισόδιο loch Henry. Πάρα πολύ καλό! Νομίζω ότι είχε και μπόλικη αυτοκριτική στο νετφλιξ. Τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα. Η πίστη μου στη σειρά επανήλθε και με το παραπάνω.
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.570
Likes
12.765
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Έλεγα να γράψω ένα γενικό σχόλιο αφού δω όλα τα επεισόδια αλλά απ'τον ενθουσιασμό μου δεν μπορώ να κρατηθώ. Είδα το επεισόδιο loch Henry. Πάρα πολύ καλό! Νομίζω ότι είχε και μπόλικη αυτοκριτική στο νετφλιξ. Τουλάχιστον έτσι το εξέλαβα. Η πίστη μου στη σειρά επανήλθε και με το παραπάνω.
Και γω είδα δύο απανωτά χθες βράδι και κρατιόμουν να μη γράψω...
Είδα τους προηγούμενους κύκλους από στρημάδικο αλλά τον νέο δόξη και τιμή στο Νέτφλιξ, οπότε κέρδισε επιπλέον πόντους η σειρά.
Απόψε ζορίζει το πράγμα γιατί βγαίνει κ ο νέος κύκλος του Outlander, έχουμε έναν ongoing έρωτα με τον Τζίμι Φρέιζερ οπότε τα υπόλοιπα πάνε για Pause ☺
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
@Señor_Nada Ο τέταρτος κύκλος σαφώς ανώτερος του πέμπτου (ξεχωρίζω για το υπέροχο twist το hang the dj). Απλά θεωρώ πως δεν είχε τόσο το ιδιότυπο χιούμορ επεισοδίων όπως ( Nosedive, the national anthem), ή ακόμα το άβολο συναίσθημα που σου δημιουργούσε η παρακολούθηση των επεισοδίων (shut up and dance, hated in the nation, white bear, fifty million merits, the entire history of you) πώς όντως η τεχνολογία έχει μια πολύ άσχημη πλευρά.. Παρ ολ αυτά είναι μια απ τις πιό αξιόλογες σειρές που έχω δει. Πάμε λοιπόν για έκτο κύκλο..
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Τα είδα και τα 5 επεισόδια της 6ης σεζόν του black mirror. Μου άρεσαν όλα, όλα είχαν κάτι να πουν. Αυτό που μου άρεσε λιγότερο ήταν το λιγότερο black mirror επεισόδιο το demon 79. Ωραία ατμόσφαιρα σε στυλ ταινίας τρόμου του 70 αλλά με κούρασε η διάρκεια, θα προτιμούσα κανά μισάωρο μικρότερο. Αγαπημένο επεισόδιο το Loch Henry που είδα πρώτο. Αυτή η σεζόν μου θύμισε γιατί μου άρεσε τόσο αυτή η σειρά και έσβησε απ'τη μνήμη μου το χάλι της 5ης.
 

Kalliopi27

Member
Μηνύματα
49
Likes
116
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Άνδεις-Περού
@Señor_Nada Με το loch henry μπορώ να πώ ότι .. φοβήθηκα κιόλας με την ολίγον creepy ατμόσφαιρά του. Απρόσμενα καλό. Αγαπημένο όμως το Beyond the sea καθώς μου δημιούργησε πιο έντονα απ όλα τα επεισόδια αυτό το δυστοπικό συναίσθημα.. Και θα συμφωνήσω ότι τελικά ανταποκρίθηκε σε αυτό που περίμενα σε σχέση με την 5η σαιζόν.
 

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.076
Likes
2.491
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Τα επεισόδια black mirror είναι αυτοτελή κ ανεξάρτητα? Δηλ μπορεί κάποιος να δει τη σειρά παραλειποντας τη 5η σεζόν που λέτε δεν αξίζει η θα χάσει κάτι απ τη πλοκή? Φαντάζομαι οχι
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αυτοτελή είναι. Μπορείς να δεις όσα θέλεις και με όποια σειρά θέλεις.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.425
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Τα επεισόδια black mirror είναι αυτοτελή κ ανεξάρτητα? Δηλ μπορεί κάποιος να δει τη σειρά παραλειποντας τη 5η σεζόν που λέτε δεν αξίζει η θα χάσει κάτι απ τη πλοκή? Φαντάζομαι οχι
Είναι αυτοτελή και ανεξάρτητα.
 
Μηνύματα
415
Likes
1.365
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Το black mirror το ακουγα τοσο καιρο,αλλα δεν εχει κατσει να το δω.Τωρα με τη νεα σεζον ξανα αρχισα να ακουω να συζητιεται παλι.Αξιζει να το ξεκινησω?Τι ακριβως στυλ εχουν οι ιστοριες,τρομου ,φαντασιας?
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Το black mirror το ακουγα τοσο καιρο,αλλα δεν εχει κατσει να το δω.Τωρα με τη νεα σεζον ξανα αρχισα να ακουω να συζητιεται παλι.Αξιζει να το ξεκινησω?Τι ακριβως στυλ εχουν οι ιστοριες,τρομου ,φαντασιας?
Είναι και τρόμου και φαντασίας και δράματα και κάποια με κωμικά στοιχεία.

Είναι σύνολο 27 επεισόδια. Δεν είναι μεγάλη σειρά. Θα σου πρότεινα να ξεκινήσεις με το αγαπημένο μου και αυτό που έχει την υψηλότερη βαθμολογία στο imdb white Christmas. Είναι αυτο που λένε αν πετύχει το black mirror τύφλα να χουν οι ταινίες!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.516
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom