Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

sdoe21

Member
Μηνύματα
327
Likes
127
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Επανέρχομαι στο Sherlock αφού είδα και τα επόμενα δύο επεισόδια του κύκλου.
χμ....., όπως θα έλεγε και ο ίδιος: "Boring"

Εχω την αίσθηση ότι στη σεζόν αυτή προσπάθησαν να κάνουν τη σειρά ακόμα πιο "σοφιστικέ" και τελικά έχασαν τη μπάλα.
Δεν πέρασα καθόλου καλά παρακολουθώντας τη. Ειδικά το δεύτερο επεισόδιο, μόλις και μετά βίας δεν το σταμάτησα στη μέση.
Έτσι ακριβώς!
Την παραέκαναν "ψαγμένη" και την χάλασαν.
Ειδικά το 2ο επεισόδιο...πιο ασυνάρτητο πεθαίνεις!!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Η αλήθεια είναι ότι ειδικά το δεύτερο επεισόδιο έδειχνε να μην έχει καμία συνοχή, βέβαια είναι συνηθισμένο στο Sherlock όλα να δεσουν στο τέλος. Θα ηθελα λίγο πιο βαριες υποθέσεις, ακόμα και η τελευταία ήταν λίγο flat. Περιμένουμε μια καλύτερη τέταρτη σεζόν τώρα, πιθανον τα Χριστούγεννα να είναι το πρώτο επεισόδιο
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Με θλίψη δηλώνω οτι είδα κι εγώ το 1ο επεισόδιο και θα συμφωνήσω απόλυτα με την @anny.
Ήταν όντως λίγο βαρετό και ακόμα και το γεγονός οτι προσπάθησαν με σαρκασμό να εξηγήσουν το φινάλε της 2ης σεζόν με κούρασε!

Επίσης πριν κανά μήνα είχα ξεκινήσει χαλάρά το House of Cards... μετά μεσολάβησαν τα τραπεζώματα και τα πιώματα των γιορτών και την είχα αφήσει....ε τα τελευταία 4 επεισόδια τα είδα σερί ξενυχτώντας, πολύ ενδιαφέρουσα σειρά, με έξυπνες ατάκες και ο Kevin Spacey, παρόλο που δεν είμαι φαν του, πάρα πολύ καλός σε σημείο που δε μπορώ να σκεφτώ άλλον για το ρόλο.
Η 2η σεζόν βγαίνει στις 14 Φεβρουαρίου και θα βγούν από οτι κατάλαβα και τα 13 επεισόδια μαζί όπως έγινε και στην 1η.

υ.γ και μια σειρά που η σύζυγος δεν είναι εκνευριστική... σκύλα είναι μεν αλλά το νευρικό μου σύστημα δε μου το ταράζει...:D
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Νέες ελπιδοφόρες σειρές:

True Detective, με Woody Harrelson & Matthew McConaughey (thanks google)
http://www.tv.com/shows/true-detective/
Είδαμε το πρώτο επεισόδιο. Ενδιαφέρον φαίνεται, αν και πολύ αργό.
Δυστυχώς το είδαμε μετά από κεμπάπ και μπύρες :D, οπότε το γεγονός ότι ήταν αργό δε λειτούργησε πολύ θετικά. Μπορεί να έχασα και σημαντικά σημεία :icon_redface:.
Πάντως, από τα πρώτα δείγματα είμαι μάλλον αισιόδοξη. O Woody άλλωστε είναι και μεγάλη μου συμπάθεια.

Παρεμπιπτόντως, "Γιάννης κερνάει, Γιάννης πίνει" Executive producers είναι και οι δύο πρωταγωνιστές.

Σημείωση: Αυτός ο McConaughey μήπως το παράκανε με τη δίαιτα? Οκ, έπρεπε να το κάνει για το ρόλο του σε ταινία, αλλά πώς έγινε έτσι το κακόμοιρο? Feed Matthew.....
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Καλημερα βρηκα το forbrydelsen αλλα οχι Ελληνικους υποτιτλους,και μιας και σουηδικα δεν ειναι στις γνωσεις μου λεω να να δω το The kIlling(το ιδιο στα αγγλικα απο οτι καταλαβα)..θα χει καμια διαφορα?(σε πλοκη ατμοσφαιρα κτλ)
 

liopyr

Member
Μηνύματα
322
Likes
627
Σεναριακά απ'όσο ξέρω δεν έχουν διαφορές.
Κι εγώ το αμερικάνικο έχω δει, η πρώτη σεζόν είναι καλή, η δεύτερη βλέπεται, στην τρίτη κάνει βουτιά, την έχω παρατήσει κάπου στην μέση, και δεν νομίζω να την δω.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Ολοκλήρωσα χθες το Δανέζικο, τελική ετυμηγορία: η 1η σεζόν καλή, η 2η έτσι κι έτσι, η 3η καλύτερη μεν, αλλά στα ρηχά κι αυτή....νομίζω μόνο η πρώτη άξιζε το κόπο τελικά...πάμε γι'άλλα...
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλημερα βρηκα το forbrydelsen αλλα οχι Ελληνικους υποτιτλους,και μιας και σουηδικα δεν ειναι στις γνωσεις μου λεω να να δω το The kIlling(το ιδιο στα αγγλικα απο οτι καταλαβα)..θα χει καμια διαφορα?(σε πλοκη ατμοσφαιρα κτλ)
Καμία σχέση, πολύ καλύτερο το δανέζικο. Εγώ το είδα με αγγλικούς υπότιτλους...
Συμφωνώ, 1η καο 2η αξίζουν, ειδικά η 1η!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Για όσους γουστάρουν τις "b" σειρές, ξεκίνησε ο δεύτερος κύκλος του "Banshee" ή αλλιώς ο σερίφης που γ@μεί και δέρνει (στην κυριολεξία).

Ενας πρώην κατάδικος, βρίσκεται στην επαρχιακή μικρή πόλη Banshee ακολουθώντας τα ίχνη της παλιάς αγαπημένης του. Κατά λάθος πέφτει πάνω σε περιστατικό όπου σκοτώνεται ο νέος σερίφης της πόλης (πριν προλάβει να παρουσιαστεί στην υπηρεσία του) και αρπάζει την ευκαιρία να πάρει τη θέση του.
Executive producer και σκηνοθέτης των περισσότερων επεισοδίων, ο "δικός μας" Greg Yaitanes.
Επίσης, η σειρά έχει και Ινδιάνους και Άμις.

Αν γουστάρετε μπουνίδια και σεξ σε κάθε επεισόδιο, τότε βρήκατε τη σειρά σας. Μάλλον τη βρήκαν και όσοι τη βαθμολόγησαν με 8.2 στο imdb. :D
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Πάρα πολύ καλό και ξεχωριστό το True Detectives μετά τα 2 πρώτα επεισόδια....αντισυμβατικό, σκοτεινό, πεσιμιστικό....
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πάρα πολύ καλό και ξεχωριστό το True Detectives μετά τα 2 πρώτα επεισόδια....αντισυμβατικό, σκοτεινό, πεσιμιστικό....
Αυτος ο Γουντι Χαρελσον οσο μεγαλωνει γινεται ολο και καλυτερος ! Εξαιρετικος και ο Μακοναχι( ελπιζω να παρει φετος το Οσκαρ για το Dallas Buyers Club )
Για να δουμε , για να δουμε
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
Ο Χάρελσον είναι και συμπάθειά μου....φοβερή φάτσα! Πραγματική έκπληξη για μένα ο Μακόναχι, τον είχα για γλυκανάλατο και μόνο για χαζ0-κομεντί...μου αρέσει πολύ το setting της σειράς, Λουϊζιάνα, παράγκες, φτωχο-αμερικάνοι, μιζέρια, βλαχιά. Γουστάρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom