Αμερικάνικες και άλλες ξένες σειρές!!

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ξεκινησα κι εγω τo Black Bird. Μεχρι στιγμης μου αρεσει αρκετα, αλλα θα δειξει. Με ξενερωνει που εχει μια σεζον με 6 επεισοδια, εχω συνηθισει να ξεκιναω τις σειρες με 10 χρονια διαφορα απο τοτε που πρωτοβγαινουν κι ετσι να εχω πραμα. Τελοσπαντων, καποια αλλη σε αυτο το στυλ υπαρχει;
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Το είδα με μία ανάσα το Gangs of London 2, απίστευτο και θλιβερό ότι πρέπει να περάσει 1.5 χρόνος για την συνέχεια
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.541
Likes
8.517
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Πολύ καλό το Dahmer. Όσο περναγαν τα επεισόδια είχε και πιο σκληρή κριτική σε αστυνομικους, δικαστές, δικηγόρους, στα media, στον κόσμο μέχρι και στη θρησκεία στο τελευταίο επεισόδιο. Τρομερός ο διάλογος του δολοφόνου με τον ιερέα. Φοβερή ερμηνεία του πρωταγωνιστή.

Θα μπορούσε να μην έχει καθόλου τις δολοφονίες. Για μένα εκεί έχανε η σειρά. Οι δολοφονίες ήταν σαν να βλέπεις ταινία τρόμου και με όλα τα κλισέ τους.

Επίσης με κουραζαν πάρα πολύ τα χρώματα. Δεν άντεχα να δω δύο επεισόδια σερί.

Αξίζει η σειρά και για τις τρομακτικες ομοιότητες με σύγχρονες καταστάσεις.
 

Sevro

Member
Μηνύματα
130
Likes
824
O παραγωγος Ryan Murphy ειναι ο παραγωγος του American Horror Stories, προφανως και θα μοιαζαν με ταινια τρομου οι δολοφονιες ;)
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
The Watcher, μια οικογένεια μετακομίζει σε αυτό που υποτίθεται ότι θα ήταν το σπίτι των ονείρων τους στα προάστια, σύντομα αυτό μετατρέπεται σε ζωντανό εφιάλτη. Τα απειλητικά γράμματα από κάποιον που συστήνεται ως ο "Παρατηρητής" είναι μόνο η αρχή καθώς τα σκοτεινά μυστικά της γειτονιάς βγαίνουν στη φόρα.
Ωραία σειρά η οποία σε καθηλώνει καθώς βασίζεται σε αληθινή ιστορία και άξια κατατάσσεται στην κατηγορία των ψυχολογικών θρίλερ αφού παίζει με τα νεύρα σου, φυσικά θίγονται και άλλα θέματα, όπως οι δεσμοί μιας οικογενείας, είναι αρκετά δυνατοί για να αντιμετωπίσουν τα γεγονότα;;; Υπάρχει εμπιστοσύνη ανάμεσα στο ζευγάρι;; Εμπιστοσύνη στα παιδιά;;; Γενικά την βρήκα πολύ ενδιαφέρον σειρά... από εκεί και πέρα, για το ποιος μπορεί να είναι ο Watcher......μια είναι η απάντηση....δείτε την σειρά.....;)
Η σειρά είναι μικρή, 7 επεισόδια και θα την βρείτε στο netflix.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Ξεκίνησα τη Δανέζικη και πολλά υποσχόμενη σειρά «Ο Καστανάνθρωπος», που έχει να κάνει με την εξιχνίαση δολοφονιών που σχετίζονται μεταξύ τους στην Κοπεγχάγη.

Ο Καστανάνθρωπος: Καθηλωτικό το τρέιλερ της σειράς του Netflix

Με κέρδισε από το πρώτο κιόλας επεισόδιο, θα την τελειώσω. ;)
 

EviTan

Member
Μηνύματα
426
Likes
2.889
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Σε μια άυπνη νύχτα πριν λίγες μέρες αποφάσισα να αρχίσω το La casa de papel που τοοοσα χρόνια άκουγα...Χθές το βράδυ (άλλη μια νύχτα χωρίς ύπνο) μπήκα δεύτερη σεζόν... Οκ, σε κρατάει, δεν λέω... αλλά πολύ γαμαουα ρε παιδί μου ο προφεσορας... Αμερικανιά σε άλλη γλώσσα δηλαδης... Μην μου το χαλάσει κανένας! Έχω μπροστά μου κι άλλες νύχτες αγρύπνιας...
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.252
Likes
6.728
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Σε μια άυπνη νύχτα πριν λίγες μέρες αποφάσισα να αρχίσω το La casa de papel που τοοοσα χρόνια άκουγα...Χθές το βράδυ (άλλη μια νύχτα χωρίς ύπνο) μπήκα δεύτερη σεζόν... Οκ, σε κρατάει, δεν λέω... αλλά πολύ γαμαουα ρε παιδί μου ο προφεσορας... Αμερικανιά σε άλλη γλώσσα δηλαδης... Μην μου το χαλάσει κανένας! Έχω μπροστά μου κι άλλες νύχτες αγρύπνιας...
Ε όχι αμερικανιά ο προφεσόρ!!! Αιδώς…
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Ξεκίνησα τη Δανέζικη και πολλά υποσχόμενη σειρά «Ο Καστανάνθρωπος», που έχει να κάνει με την εξιχνίαση δολοφονιών που σχετίζονται μεταξύ τους στην Κοπεγχάγη.

Ο Καστανάνθρωπος: Καθηλωτικό το τρέιλερ της σειράς του Netflix

Με κέρδισε από το πρώτο κιόλας επεισόδιο, θα την τελειώσω. ;)
Εισαι ο ανθρωπος μου!
 

Nikos86

Member
Μηνύματα
548
Likes
4.012
Ταξίδι-Όνειρο
Στον χρονο!
Δεν ξέρω ούτε έναν που να ξεκίνησε το Breaking Bad και να μου είπε πως δεν του άρεσε. Μα ούτε έναν σε αρκετά μεγάλο δείγμα. Οπότε μάλλον θα είναι αυθαδες το σχόλιο μου αλλά έχω δει 5 επεισόδια και λέω να το σταματήσω. Είναι πολύ μεγάλο ρε γαμωτο. Βελτιώνςται μετά, γιατί όλοι μου λένε πως ήδη θα έπρεπε να με είχε παγιδέψει. Ίσως να φταίει πως δεν είμαι και πολύ σε φάση να αραξω σπίτι και να δω σειρά, πάντως δεν με καίει να δω το επόμενο επεισόδιο όπως μου λέγανε!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.372
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom