Ολλανδία Αμστερνταμ-αναζήτηση φθηνού ξενοδοχείου

mpoufos

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Δλδ ρε παιδιά θα απογοητευτώ που διάλεξα να πάω χειμώνα?????
Σας ευχαριστω όλους για τις πληροφορίες. Θα τις επεξεργαστώ........αλλά περίμενα να βρω κάτι με 70 ευρώ περίπου τη βραδιά. Δεν το βλέπω να γίνεται όμως....
Cakenet ρώτησες μήπως τον κολλητό σου????
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Δλδ ρε παιδιά θα απογοητευτώ που διάλεξα να πάω χειμώνα?????
Σας ευχαριστω όλους για τις πληροφορίες. Θα τις επεξεργαστώ........αλλά περίμενα να βρω κάτι με 70 ευρώ περίπου τη βραδιά. Δεν το βλέπω να γίνεται όμως....
Cakenet ρώτησες μήπως τον κολλητό σου????
η αλήθεια ειναι ότι ο χειμώνας ειναι δυσκολος στο αμστερνταμ...εχω παει ιανουάριο..και μου επεφταν τα αυτια..πολυ κρύο..νυχτώνει γυρω στις 4-5 το απογευμα..και όσο νάναι οταν κλεινουν τα μαγαζια πεφτει μια ερημια...δεν πειραζει όμως καθε εποχη έχει την ομορφια της.ειχα την τυχη να παω αρκετες φορες γιατι εργαζοταν εκει η κορη μου. η ανοιξη για μενα ειναι φανταστική.να πας στο nomads,δες το στο google, μαροκινο εστιατοριο με πολυ καλο φαγητο και περιεργη ατμοσφαιρα..καθεσαι σε καπεδες, σε χαλιά,βγαζεις τα παπουτσια σου μια άνεση δηλαδη.και για ποτο αν και έχει και φαγητο στο bazar ειναι περιπου στο μέσον της υπαιθρειας αγορας albert..c....να νοικασεται οπωσδήποτε ποδηλατο...ειναι φανταστικη εμπειρια..εχω γυρίσει όλη την πόλη με αυτο...η βολτα στα καναλια ανεπαναληπτη...οι ανθρωποι πραγματι πολυ φιλικοί..καθόμουν στα καφέ παρέα τους και επιανα κουβέντα...πάρτε ενα τραμ και όπου σας βγαλει...συνηθιζω να το κάνω...στους 9 δρομους θα βρειτε ωραία καφέ και όμορφα μαγαζακια για ψωνια. εφοδιαστειτε με ζεστά ρουχα και να περασετε καλα.αν εχετε χρόνο μπορειται να κανετε μια ημερησια εκδρομη προς χαγη με τραίνο και κατεβειται στο λειντεν και στο ντελφτ.ειναι κοντα.αξιζει τον κόπο!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ξέχασα να σου πώ οτι και μιά καλη εμπειρεία ειναι και η ζυθοποιία χαινεκεν..stadhoudersekade 78,πισω από τα μουσεία βανγκογκ και ρεικσμουζεουμ. η περιήγηση οδηγεί τους επισκεπτες σε τεραστια καζάνια,έχει καποια διαδραστικά παιχιδια,κερνούν μπυρα,παιρνεις και ένα ποτηρι δώρο..η εισοδος καπου 10 ευρω..καπου απέναντι απο τα μουσεια ειναι και τα διαμαντια κοστερ καλή μια επισκεψη, νομιζω δωρεάν.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Cakenet ρώτησες μήπως τον κολλητό σου????
Όχι ακόμη δυστυχώς... είχε κλειστό το κινητό του όταν πήρα...και δε τον πέτυχα ονλίνε. Είμαι κι εγώ λίγο πιεσμένος αυτές τις μέρες..αλλά δεν σε ξέχασα...θα σε ενημερώσω σύντομα για ότι έχει υπόψιν του! ;)
 

mpoufos

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Παιδιά σας ευχαριστώ όλους. Πολλές οι πληροφορίες κ έχω μπερδευτεί. Το μόνο σίγουρο ειναι ότι θα πάρω εσωθερμικά μαζί μου......
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Έχω ένα αφιέρωμα από το περιοδικό Passeport το οποίο αναφέρει τρία ξενοδοχεία για το Άμστερνταμ: Hotel de Filosof http://www.hotelfilosoof.nl/
Lloyd Hotel www.lloydhotel.nl
Hotel Seven Bridges www.sevenbridgeshotel.nl
Τα χάζεψα λίγο στο internet και μου φάνηκαν συμπαθητικά.
Η συμβουλή μου είναι οτι μια και έχεις πέντε διανυκτερεύσεις στο Άμστερνταμ μη φας το καιρό σου με ξενοδοχεία εκτός πόλης. Μείνε στο κέντρο για να μπορείς να τριγυρνάς χωρίς άγχος για να προλάβεις το τελευταίο τρένο κλπ. Άσε που ότι κερδίσεις στη τιμή θα το πληρώσεις σε ναύλα και σε χάσιμο χρόνου και σε κρύες αποβάθρες σταθμών.
 

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Το καλύτερο είναι να ψάξεις ξενοδοχείο κοντά στη Dam Square.
Ρίξε μια ματιά στο Rembrandt Centrum.Μέσω booking έχει πολύ καλές προσφορές.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Βρέθηκε ο ερωτευμένος αλλά δεν μπόρεσε να μας βοηθήσει τελικά, αφού δεν γνώριζε να μου πει κάτι συγκεκριμένο. Το μόνο που μου ανέφερε ήταν ότι είναι ακριβά τα ξενοδοχεία, αλλά δεν γνώριζε να μου πει κάτι συγκεκριμένο επειδή δεν χρειάστηκε να μείνει ποτέ.

Σόρυ που δεν μπόρεσα να σε βοηθήσω... :(
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
εγω προσωπικα δεν θα σε συμβουλευα να μεινεις στην dam square,πιστευω οτι θα εχει πολυ βαβουρα!
 

mpoufos

Member
Μηνύματα
25
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΑΡΑΙΒΙΚΗ
Πω ρε παιδια ολα ειναι πολυ ακριβα. Το Rembrandt Centrum εχει 655 για 5 μερες, δλδ 131 τη βραδια. Εχω απελπιστει....Cakenet δεν πειραζει...Σας ευχαριστω ολους για τις πληροφοριες. Ελπιζω να βρω κατι στο τελος....:(
 

vasilikig

Member
Μηνύματα
28
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Λατινικής Αμερικής
Γενικώς στο Άμστερνταμ είναι ακριβά τα ξενοδοχεία. Ψάξτο λίγο ίσως βρεις κάποια προσφορά. Ψάξε και στο www.expedia.com. Εγώ μέσω του expedia το είχα κλέισει το Μάρτιο του 2008 σε πολύ καλή τιμή.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.040
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ψάξε και για διαμέρισμα - ή ακόμα και για houseboat - οι τιμές γι αυτά είναι ελαφρώς πιο λογικές!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom