Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
εμεις ειχαμε μεινει στο leidse square hotel που τωρα εχει γινει best western leidse square hotel, ειναι κοντα στη πλατεια leidseplein, ειχαμε ευχαριστημενοι και απο τοποθεσια και απο προσωπικο και απο καθαριοτητα δωματιου.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
εμεις ειχαμε μεινει στο leidse square hotel που τωρα εχει γινει best western leidse square hotel, ειναι κοντα στη πλατεια leidseplein, ειχαμε ευχαριστημενοι και απο τοποθεσια και απο προσωπικο και απο καθαριοτητα δωματιου.
Είναι κεντρικό ή τουλάχιστον έχει καλή συγκοινωνία?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Είναι κεντρικό ή τουλάχιστον έχει καλή συγκοινωνία?

ειναι 10 λεπτακια με τα ποδια απο τη πλατεια leidseplein και απο το ξενοδοχειο 5 λεπτα απ'τη σταση τραμ που εχει συνεχεια τραμ. βεβαια για να πας στη dam square που ειναι και το κεντρο του αμστερνταμ χρησιμοποιεις τραμ αλλα ειναι πολυ πολυ συχνα και κοντα.
και αν το ψαξεις λιγο ειχε απ'οτι θυμαμαι ειχε και λεωφορεια που λειτουργουσανε απο τις 12 τη νυχτα και μετα αν θες να πας για clubbing στη dam , και να γυρισεις μετα στο ξενοδοχειο.
ειλικρινα εμενα σα τοποθεσια μου αρεσε πολυ. μπες και στο trip advisor και δες το.
οπως σου ειπα ομως οταν ειχαμε παει εμεις δεν ητανε best western και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, γι'αυτο διαβασε οπωσδηποτε τις κριτικες.
 

vlassis

Member
Μηνύματα
115
Likes
33
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
Καλησπέρα σε ολα τα παιδιά. Εκλεισα για Οκτώβρη ενα 5ημερο Αμστερνταμ και αρχισα το ψαξιμο για διαμονή. Διαβάζοντας ολα τα θέματα εχω πάθει πλάκα με την ακρίβια που βρήσκω στο θέμα διαμονή στο Αμστερνταμ. Συνεχίζοντας λοιπόν το θέμα 9 μήνες μετα το τελευταίο πόστ παρακαλώ όσα παιδιά πήγαν αυτο το διάστημα και έχουν να προτείνουν κάτι φτηνό και αξιοπρεπές να μας δόσουν τα φώτα τους, μπάς και ξεφύγω απο το να κοιμηθώ σε κανένα παγκάκι:):):mad:.
 

Aigio-city

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβικη
Καλημέρα σε όλους!!Έχω κλείσει ξενοδοχείο για τέλη Οκτώβρη στην πλατεία Rembrandt...μήπως έχω αστοχήσει πολύ στην περιοχή και θα έπρεπε να πάω καπου πιο κοντά στον Κεντρικό Σταθμό?
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλημέρα σε όλους!!Έχω κλείσει ξενοδοχείο για τέλη Οκτώβρη στην πλατεία Rembrandt...μήπως έχω αστοχήσει πολύ στην περιοχή και θα έπρεπε να πάω καπου πιο κοντά στον Κεντρικό Σταθμό?
Έχεις κάνει μία πολύ καλή τοποθεσίας, στο κέντρο της πόλης. Κατ' εμέ, η περιοχή γύρω από την Damrak και το σταθμό είναι από τις χειρότερες, και ασχημότερες της πόλης, και δεν είναι και τόσο βολική εάν θέλεις να κατευθυνθείς νότια προς τα μουσεία.
 

Aigio-city

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβικη
Γενικά θέλω να αποφύγω όσο γίνεται τα μέσα μεταφοράς...θα παίξει πολύ ποδαράτο και σίγουρα λίγο ποδηλατάτο...
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Γενικά θέλω να αποφύγω όσο γίνεται τα μέσα μεταφοράς...θα παίξει πολύ ποδαράτο και σίγουρα λίγο ποδηλατάτο...
Το κέντρο του Άμστερνταμ είναι αρκετά μικρό ώστε να μη χρειαστεί να πάρετε μέσα μεταφορας για τις μετακινήσεις σας, οπότε μια χαρά περπατιέται.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μια χαρά θα τα βολέψεις και με το ποδι ! Είναι όμορφη η πόλη. Να την χαρεις !
 

ANNA-PANOS

Member
Μηνύματα
2.001
Likes
2.094
Επόμενο Ταξίδι
........................
Ταξίδι-Όνειρο
Τώρα, απλά ένα ταξίδι...
Ειναι ευκολη πολη για περπατημα οποτε δε θα εχεις προβλημα.Οταν πηγαμε εμεις δε χρησιμοποιησαμε καθολου μεσα μαζικης μεταφορας, μονο τα ποδαρακια μας.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.971
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom