Ολλανδία Αμστερνταμ διαμονη!

izev

Member
Μηνύματα
20
Likes
11
Νομιζω η καλή επιλογή με βάση τιμή-περιοχή-παροχές για τις 27 Αυγουστου (5 βραδια).

http://www.booking.com/hotel/nl/mun...13beff67e71ca58a8ae2e7ceX8;type=total;ucfs=1&

Γενικά να υπολογίζεις πως χρειάζεσαι σίγουρα 100-120 ΕΥΡ/ βραδυ για Αμστερνταμ για ενα ξενοδοχείο απλά της προκοπής (όχι τπτ ιδιαιτερο, τα βασικά).

Ψάξε όλα τα ξενοδοχεία στην περιοχή εντός της δακτυλιου (από εκεί μπορείς να έχεις ευκολη πρόσβαση παντού), το de pijp και το Amsterdam zuid.

Επίσης θα χρειαστείς 100% μετρό ή τραμ (ευκολη πρόσβαση με καρότσι). Μπορείς να αγοράσεις εισητήρια απο το αεροδρόμιο για όσες μέρες μείνετε.

Το ταξί υπολόγιζε ευκολα 25ΕΥΡ ανα βόλτα οπότε δεν συμφέρει με τπτ.

Για βροχή να το έχεις παραπάνω από σίγουρο πως θα ρίξει, ρίξε και μια μακριμάνικη μπλουζίτσα στις αποσκευές να υπάρχει.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ωχ! τι φωτο ειναι αυτες; στο ξενοδοχειο θελουμε απλο δικλινο, χωρις παιδι.... ειναι μωρο ακομα κ δεν θελει κρεβατι... ισως ζητησουμε παρκοκρεβατο
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
http://www.booking.com/hotel/nl/mei...48be104bc1041a837d7e635eX2;type=total;ucfs=1& αυτο ειναι πολυ μακρια; ειδα παρκοκρεβατο και χαρηκα οχι τιποτε αλλο.... αλλα 98 ευρω πολλα δεν ειναι για τοσο μακρια; μηπως να ξεκολλησω απο το κεντρο απο τη στιγμη που δεν ειναι προβλημα το τραμ;
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ονειρεμένο Ταξίδι
Τόκιο
http://www.booking.com/hotel/nl/mei...48be104bc1041a837d7e635eX2;type=total;ucfs=1& αυτο ειναι πολυ μακρια; ειδα παρκοκρεβατο και χαρηκα οχι τιποτε αλλο.... αλλα 98 ευρω πολλα δεν ειναι για τοσο μακρια; μηπως να ξεκολλησω απο το κεντρο απο τη στιγμη που δεν ειναι προβλημα το τραμ;
Κοίτα, κεντρικό σίγουρα δεν είναι αλλά με στάση μετρό και τραμ σχεδόν δίπλα λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Απλώς κάθε μέρα θα χρησιμοποιείς τα μέσα μεταφοράς. Πάντως όντως τα ξενοδοχεία στο Άμστερνταμ είναι σίγουρα ακριβά, εγώ είχα μείνει σε ένα συμπαθητικό ξενοδοχείο, δίπλα στην πλατεία Dam και έδινα 150 ευρώ τη βραδιά δίχως να έχει κάτι φοβερό πλην της τοποθεσίας. Δηλαδή αν θέλεις να είσαι πραγματικά κεντρικά σε ένα συμπαθητικό δωμάτιο, δύσκολα θα δώσεις κάτω από 130-150 ευρώ τη βραδιά.
 

izev

Member
Μηνύματα
20
Likes
11
http://www.booking.com/hotel/nl/mei...48be104bc1041a837d7e635eX2;type=total;ucfs=1& αυτο ειναι πολυ μακρια; ειδα παρκοκρεβατο και χαρηκα οχι τιποτε αλλο.... αλλα 98 ευρω πολλα δεν ειναι για τοσο μακρια; μηπως να ξεκολλησω απο το κεντρο απο τη στιγμη που δεν ειναι προβλημα το τραμ;
Αν εξαιρέσεις το γεγονός πως είναι λίγο μακριά (10-15 λεπτά με τα ΜΜΜ) απο το κέντρο το ξενοδοχείο φαίνεται μια χαρά.
 

sezar7

Member
Μηνύματα
748
Likes
606
επειδή εχω μεινη 2 φορες είναι πολύ καθαρο εχει ησυχια πολύ καλες τιμες αποσταση όχι πολύ μακρια-το πολύ θετικο είναι κουζίνα να κανεις ότι θελης για το μωρο αλλα δεν ξερω κατά ποσο κανει για οικογενεια με μωρο-νεαροι κυριως μενουν εεεεε Αμστερνταμ είναι-<πολλούς μπαφους το βραδυ>εξω στο προαυλιο-εισοδο- μεσα όμως είναι πεντακάθαρα και απαγορευετε
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ωχ! εχω να προσεξω και αυτα...
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Ρίξε μια ματιά και σε αυτό. Έχω μείνει στην περιοχή (στο Marriott) με μωρό και με μικρό παιδί και πιστεύω ότι είναι πολύ βολικά. Το συγκεκριμένο το έχω δει απ' εξω γιατί περνούσαμε συχνά από κει.
Έχεις δίπλα σου τα πιο σημαντικά μουσεία, το πάρκο, την πλατεία Leidseplein, που είναι πολύ κεντρική, καθώς και τις αγορές : την πιο προσιτή στην Leidsestraat αλλά και με τα επώνυμα καταστήματα κοντά στα μουσεία.
Το τραμ δεν θα το χρησιμοποιήσεις και πολύ γιατί δεν είναι μεγάλο το κέντρο του Άμστερνταμ οπότε και περπατιέται. Το ταξί επίσης λόγω των μικρών αποστάσεων δεν θα σου στοιχίσει πολύ. Εμείς το επιλέξαμε κάποιες φορές (φρόντισε να ρωτήσεις πόσο θα κοστίσει πριν ξεκινήσει).
Κάπου παραπάνω έχω γράψει κάποια πράγματα που μπορεί να σου φανούν χρήσιμα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
κανει 130 τη βραδια.... κανενα πιο φτηνο; κοιταζω για 9 Σεπτεμβριου τωρα ... Γιατι τοσο ακριβα; Κανενα πιο εξω; στα 100;
 

tou dromou

Member
Μηνύματα
141
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΠΟΛΩΝΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
κανει 130 τη βραδια.... κανενα πιο φτηνο; κοιταζω για 9 Σεπτεμβριου τωρα ... Γιατι τοσο ακριβα; Κανενα πιο εξω; στα 100;
Δειτε και το Bastion hotel Amsterdam Noord καθαρο , κοντα σε σταση ,περιπου 100 ευρ
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Με το Free Fringe Festival προγραμματισμένο για εκείνο το διάστημα ετοιμάσου για πολύ ψηλότερες τιμές ξενοδοχείων
http://www.amsterdam.info/events/free-fringe/
Αν και δεν μου αρέσουν τα διαμερίσματα, ίσως ένα διαμέρισμα με κουζίνα να σε βόλευε με το μωρό και να σε βοηθούσε και στο θέμα της εξ' ίσου ακριβής διατροφής στο Amsterdam (για την οποία πρέπει να είσαι προετοιμασμένη επίσης)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom