Ανέκδοτα

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.608
Likes
9.878
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΕΡΑΣΤΗΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΥΠΝΟΣ!!!

1.Τους παίρνει όλους ανεξαιρέτως!!!!

2. Σε παίρνει κάθε μέρα!!!!

3. Μπορεί να σε πάρει χαλαρά πάνω από 1 φορά την μέρα!!!

4. Σε παίρνει για πολλές ώρες!!!

5. Του αρέσουν τα ομαδικά (μας πήρε ο ύπνος όλους μαζί)!!!!!

6. Δεν τον ενοχλεί το μέρος (με παίρνει ο ύπνος όπου να 'ναι)!!!!!

7. Αν δεν σε πάρει στεναχωριέσαι (Δεν με παίρνει ο ύπνος)!!!!!

8. Έχει ιαματικές ικανότητες (με πήρε ο ύπνος και συνήλθα)!

9. Είναι ύπουλος (μόλις έκλεισα τα μάτια με πήρε ο ύπνος)!!!!

10.Ανυπομονείς να σε πάρει (Αχ!!Πότε θα με πάρει ο ύπνος)!!!!

11. Αν σε πάρει για πολλές ώρες είσαι πιασμένος!!

12. Σε παίρνει όποτε θέλεις!!!

13. Ακόμα και η μανούλα μας προτρέπει να τον πάρουμε (ξάπλωσε πουλάκι μου να σε πάρει ο ύπνος)!!!

14.Ζηλεύουμε αν τον παίρνουν μόνο οι άλλοι ( Αχ!!!!Κι εγώ θέλω να τον πάρω λιγάκι)

15. Το λες στον σύντροφό σου και δεν ζηλεύει καθόλου.... (Αχ!! Μωράκι μου... με πήρε ο ύπνος πάλι!!)

16. Μας παίρνει σε πολλές στάσεις για να μην βαριόμαστε...!
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Άρα να υποθέσω οτι το τον παίρνεις και γέρνεις αναφέρεται όταν σε παίρνει σε καμιά καρέκλα;;;:bleh:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
- Αγάπη μου, με απατάς με άλλη;
- Μπα, όχι μωρέ! Με την ίδια!
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
:haha::haha::haha: πολύ καλό !
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Πάει ο Μπάμπης στα μπουζούκια και βλέπει τον Κόκκαλη. Τον πλησιάζει και του λέει: - Κύριε Κόκκαλη, θέλω να μου κάνετε μια μεγάλη χάρη. Να, περιμένω την κοπέλα μου και θα ήθελα να την εντυπωσιάσω. Μπορείτε όταν έρθει να περάσετε μπροστά από το τραπέζι μας και να μου πείτε: - Για σου ρε Μπάμπη παλιόφιλε μου;

- Aσε μας ρε φίλε. Και που σε ξέρω εγώ; - Έχετε δίκιο Κύριε Κόκκαλη. Δεν με ξέρετε, μια εξυπηρέτηση θέλω ο φτωχός. Δεν σας κοστίζει τίποτα και για μένα σημαίνει πολλά. Η κοπέλα μου θα με πάρει από καλό μάτι για τις γνωριμίες που έχω. Αφού τον έπρηξε ο Μπάμπης τελικά ο Κόκκαλης ενέδωσε...

- Ωραία, θα σου κάνω τη χάρη. Κάτσε στο τραπέζι σου και όταν έρθει, μετά από λίγο θα περάσω. - Χίλια ευχαριστώ κύριε Κόκκαλη! Με σώζετε! Κάθεται λοιπόν ο Μπάμπης και λίγο αργότερα έρχεται και η κοπέλα του.

Τους πλησιάζει ο Σωκράτης και λέει: - Για σου ρε Μπάμπη! Τι κάνεις φίλε μου;

Και του απαντάει ο Μπάμπης: - Αϊ γ---σου ρε μ----α, πάλι δανεικά θέλεις;
 

Spyros-007

Member
Μηνύματα
756
Likes
1.815
Επόμενο Ταξίδι
Δεν ξέρω ...
Ταξίδι-Όνειρο
Ταϊλανδη κα ξανά Ταϊλάνδη
...αν είναι τι; αν βρεις τον Κόκκαλη;
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Α. Τσοχατζόπουλος: "Δεν πήρα ούτε ένα ευρώ από τις μίζες των υποβρυχίων":haha::haha::haha:
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Μην ειρωνευεσε! Ο άνθρωπος ξανάπεσε απο το ποδήλατο και η μάνα του του το κλείδωσε στην αποθήκη!:(
 

danev

Member
Μηνύματα
519
Likes
251
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια-Τσεχια-Σλοβακια.
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΡΒΗΓΙΚΑ ΦΙΟΡΔ
Μια κοπέλα πάει στο μαιευτήριο να γεννήσει καθώς είχαν σπάσει τα νερά της. Όνομα πατρός... ρωτάει η νοσοκόμα. Ααα.., ξέρετε είμαι μόνη μου. απαντά η κοπέλα. Μετά τις γραφειοκρατικές διαδικασίες, γεννά τελικά η κοπέλα και όταν συνέρχεται από τη νάρκωση βλέπει από πάνω της τη νοσοκόμα. "Συγχαρητήρια, μόλις γεννήσατε ένα υγιέστατο αγοράκι"... λέει η νοσοκόμα "Μόνο που .." "Μόνο που τι;" ρωτά ανήσυχη η κοπέλα.

"Εεεε να το αγοράκι είναι μαύρο ενώ εσείς είστε λευκή" λέει η νοσοκόμα... Ααα ναι, λέει η κοπέλα. Πριν γεννήσω είχα παίξει σε μία τσόντα για να βγάλω λεφτά και ο πρωταγωνιστής ήταν μαύρος. Έτσι εξηγείται. Μην ανησυχείτε.. Συγνώμη που γίνομαι αδιάκριτη κοπέλα μου...

Υπάρχει και κάτι άλλο. Το μωρό είναι ξανθό... Ναι, στην τσόντα που έπαιξα, υπήρχε και ένας Σουηδός, προσθέτει η κοπέλα... Ποπό... συγνώμη που σου φέρνω σε δύσκολη θέση κοπέλα μου.

Υπάρχει και κάτι άλλο όμως...Το παιδί έχει "σκιστά" μάτια.... Ναι.. πράγματι. Στην τσόντα υπήρχε και ένας Κινέζος... Ωωωωωω συγννώμη για την αδιακρισία μου κοπέλα μου, λέει η νοσοκόμα... Αλλά σίγουρα θα θέλεις να το κρατήσεις στην αγκαλιά σου, έτσι δεν είναι ..;

Φεύγει η νοσοκόμα και επιστρέφει με το μωρό στην αγκαλιά... Δίνει το Μωρό στην κοπέλα και τότε το μωρό αρχίζει να κλαίει... ΟΟΟΟυυυυυφφφ. τώρα ησύχασα, λέει με ανακούφιση η κοπέλα...

Γιατί τι συμβαίνει; ρωτάει απορημένη η νοσοκόμα.
Και η κοπέλα: Εεεε να, περίμενα ότι θα γαβγίζει.... :shock::shock::shock:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.204
Μέλη
38.914
Νεότερο μέλος
daglas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom