Αυστρία Αναζήτηση πληροφοριών για Βιέννη

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
καλησπερα,θα ηθελα να με βοηθησετε στα σχεδια που εχω για ταξιδι στη βιεννη.να προτιμησω τελος σεπτεμβρη ή τελος νοεμβρη με αρχες δεκεμβρη?ευχαριστω
τελη Νοεμβρη ειχα παει κι γω ηταν τελεια και στολισμενα απλα ειχε πολυ κρυο κα ι 2 μερες χιονοθυελλα:icecream:
 

evageliav

Member
Μηνύματα
14
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ρωμη-φλωρεντια
Ταξίδι-Όνειρο
σκανδιναβικες χωρες
καλημερα, θα μπορουσε να με βοηθησει καποιος,να προτιμησω ταξιδι στη Βιεννη προς το τελος σεπτεμβρη η τελος νοεμβρη με αρχες δεκεμβρη, να παρω λιγο αρωμα χριστουγεννων?:roll:ευχαριστω:)
 

nera_gr

Member
Μηνύματα
816
Likes
193
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Η Βιέννη είναι πανέμορφη στολισμένη, απλώς να ξέρεις ότι θα συναντήσεις πολύ περισσότερο κόσμο τότε. Πάντως αν δε σε ενοχλεί ο κόσμος και αντέχεις το κρύο καλύτερα να πας τελευταίες μέρες του Νοέμβρη (αν δεν κάνω λάθος στις 26/11 στολίζουν και ξεκινούν τα weihnachtsmarkt).
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
Εγω θα σου προτεινα τελος σεπτεμβρη!!!με μεγαλη ευκολια στις μετακινησεις χωρις κρυο θα την απολαυσεις!!!κ θα μπορεισ να δεις πολυ πρασινο στην πολη!!!εγω ειχα παει απριλη κ ηταν τελεια!!!οπως κ να χει νομιζω θα την ερωτευτεις!!!
 

mosaicm

Member
Μηνύματα
104
Likes
49
Εγω ειχα παει γυρω στις 20 Δεκεμβριου
Ηταν πολη ωραια και με χριστουγενιατικη ατμοσφαιρα
Αν σου αρεσει αυτη η ατμοσφαιρα...το πολυ χιονι...δεν εχεις προβλημα με τους -14 ..τοτε εισαι οκ
Αλλα και Σεπτεμβριο πιστευω ειναι ωραια...βλεπεις πραγματα που εγω δε μπορεσα (υποθετω) για αυτο θελω να ξαναπαω ανοιξη...οπως οι υπεροχοι κηπου που δεν ειδα λογω τρελου χιονιου
 

maragiorgos

Member
Μηνύματα
198
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
θα δουμε.....
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτια.
Και εγω θα παω για ενα 3ημερο τελος Σεπτεμβριου & περιμενω πως & πως!!Τοτε,θα χρειαστω χοντρο μπουφαν η παλτο?:roll:
 

elbono

Member
Μηνύματα
190
Likes
17
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
?????
παιδια εγω πηγα απριλη που υποτιθεταικανει κρυο και ημασταν με μακο μπλουζακια!!!!τρελοσ καιροσ!!!πιστευω μενα μπουφαν θα εισαι οκ!!!
 

PENNY

Member
Μηνύματα
8
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Φρανκφούρτη
Ταξίδι-Όνειρο
Kuramathi
εμείς ταξιδεύουμε για Βιέννη στις 4/10-8/10.Είδα πρόβλεψη καιρού,μάλλον θα έχει βροχούλες και θερμοκρασία κάτω από 20 βαθμούς.Ας ψιλοβρέχει,δεν με χαλάει,καταιγίδες να μην έχει μόνο!!
 

gyristroula

Member
Μηνύματα
96
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβουργο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Πριν λίγες ημέρες επέστρεψα απο Βιέννη.Φαντάζομαι ότι την περίοδο των γιορτών θα είναι εντυπωσιακή όμως κι εγώ σκέφτηκα την πολυκοσμία κι έτσι προγραμμάτισα το ταξίδι για νωρίτερα.Άσε που δεν αντέχω και το πολύ κρύο.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Σήμερα εκλεισα εισιτήρια για Βιέννη για 26-30/11. Και τωρα έμεινε το ξενοδοχείο, Θέλω να μ προτείνετε καπιο κεντρικό γύρο στα 100E τ
βραδιά. Βασικά ψάχνω άτομα που πήγαν για τα μ δώσουν πληροφορίες για να περάσω όσο καλύτερα γίνετε.
 

PENNY

Member
Μηνύματα
8
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Φρανκφούρτη
Ταξίδι-Όνειρο
Kuramathi
Σήμερα εκλεισα εισιτήρια για Βιέννη για 26-30/11. Και τωρα έμεινε το ξενοδοχείο, Θέλω να μ προτείνετε καπιο κεντρικό γύρο στα 100E τ
βραδιά. Βασικά ψάχνω άτομα που πήγαν για τα μ δώσουν πληροφορίες για να περάσω όσο καλύτερα γίνετε.
Καλημέρα και καλό ταξίδι!Σήμερα γύρισα από Βιέννη,μείναμε στο Hotel Vienna,στο Prater.Αν και η είσοδος δεν έλεγε πολλά,τα δωμάτια ήταν πλήρως ανακαινισμένα και το πρωινό λιτό.Για 4 μέρες δώσαμε 404 ευρώ.Υπάρχει στο Booking,τα δωμάτια είναι όπως ακριβώς τα βλέπεις εκεί.
Καλά να περάσεις!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.938
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom