Αναζήτηση προορισμού για μονοήμερη εκδρομή!

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
εδώ μονοήμερη με το σχολέιο μας πήγαν Δελφούς κι Γαλαξίδι, σιγά το τραγικό ;Ρ
Καλά δεν είπα ότι δεν είναι εφικτό αλλά δεν βρίσκω λόγο να φας τόσες ώρες σε λεωφορείο για μια μονοήμερη, το θέμα είναι να ευχαριστηθούν την βόλτα τους εκεί που θα πάνε. Άσε που γενικά εμένα αυτή η διαδρομή προς Γαλαξίδι δεν είναι και το καλύτερο μου με λεωφορείο λόγω στροφών
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Εχω παει κι εγω μονοημερη Γαλαξιδι-Ιτεα-Αραχωβα και μια χαρα ηταν. Τη περισσοτερη ωρα καθισαμε Γαλαξιδι και μου αρεσε πολυ.
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Καλάβρυτα!
Μπορείτε να πάτε με τρένο μέχρι Διακοπτό και από εκεί με Οδοντωτο να πάτε Καλάβρυτα. Είναι περίπου 16Ε το κόστος του Οδοντωτου με επιστροφή. αν ξεκινήσετε πολύ νωρίς και πάρετε το πρώτο δρομολόγιο μπορείτε να κάνετε την βόλτα σας, να πιείτε καφεδάκι, φαγητό κλπ και να γυρίσετε με το τελευταιο. Θα γυρίστε πίσω ψιλοκομμάτια αλλά αξίζει
Διακοπτό με τρένο δεν παίζει. Ο προαστιακός φτάνει μέχρι Κιάτο και από εκεί όποιος θέλει να συνεχίσει πρέπει να πάρει το λεωφορείο του ΟΣΕ για τους υπόλοιπους προορισμούς, το οποίο όμως έχει τρία- τέσσερα δρομολόγια καθημερινά από Κιάτο. Και επειδή και ο Οδοντωτός έχει συγκεκριμένα και λίγα δρομολόγια μάλλον μέχρι να φτάσετε Καλάβρυτα, πρέπει να ξεκινήσετε το ταξίδι της επιστροφής! Ξεχάστε, λοιπόν, το τρένο για Διακοπτό και κοιτάξτε τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Αχαΐας.
 

panosast

Member
Μηνύματα
320
Likes
34
Διακοπτό με τρένο δεν παίζει. Ο προαστιακός φτάνει μέχρι Κιάτο και από εκεί όποιος θέλει να συνεχίσει πρέπει να πάρει το λεωφορείο του ΟΣΕ για τους υπόλοιπους προορισμούς, το οποίο όμως έχει τρία- τέσσερα δρομολόγια καθημερινά από Κιάτο. Και επειδή και ο Οδοντωτός έχει συγκεκριμένα και λίγα δρομολόγια μάλλον μέχρι να φτάσετε Καλάβρυτα, πρέπει να ξεκινήσετε το ταξίδι της επιστροφής! Ξεχάστε, λοιπόν, το τρένο για Διακοπτό και κοιτάξτε τα δρομολόγια του ΚΤΕΛ Αχαΐας.
οπως τα λες ειναι..για μενα η πιο λογικη επιλογη ειναι το ναυπλιο εχει συνεχεια δρομολογια το κτελ και η διαδρομη διαρκει καπου 2 ωρες αν και τα σκ μαζευεται πολυς κοσμος απο αθηνα και το μερος χαλαει πολυ..αλλα αυτο ισχυει σε ολους τους κοντινους προορισμους της αθηνας.
 

TAX78

Member
Μηνύματα
142
Likes
50
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Κάποιος πρότεινε την Αίγινα. Εγώ θα συμπληρώσω 2 ακομα νησια του Σαρωνικού τον Πόρο και την πανέμορφη Ύδρα για την οποία αν τα 51? των ακτοπλοικων δεν σας είναι απαγορευτικά αξίζει πολύ. 2 ώρες περίπου με το δελφινι αρκεί να μην έχει καιρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.435
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom