Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

TravelMama

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Καλημέρα ! Για δώστε μας τα φώτα σας! Είχαμε κλείσει ταξιδάκι Ισλανδία το Πάσχα για μία βδομάδα (4 ενήλικες και ένα δίχρονο) αλλά η Wizzair αποφάσισε να μας αλλάξει τα σχέδια και τώρα μας έχει μείνει ένα εισιτήριο για Λονδίνο και ψάχνουμε εναλλακτικές ! Σκεφτόμασταν για Δανία ή Ιρλανδία που βολεύουν οι μέρες/ώρες και η τιμή. Έχουμε πάει Σκωτία roadtrip και πάντα είχα στο μυαλό μου ότι Ιρλανδία θα είναι λίγο παρόμοια η εμπειρία. Κάνω λάθος? Για πείτε !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.166
Likes
41.548
Κλασικα η wizzair...Τα εισιτηρια για Ιρλανδια ειναι σταθερα παμφθηνα και η χωρα προσφερεται για roadtrip.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.166
Likes
41.548
Εχω παει μονο Δουβλινο. Νομιζω πως τα τοπια δεν μοιαζουν αλλα κυριως δεν μοιαζουν οι κατοικοι και η ιστορια της χωρας . Επισης η Δανια δεν μου φαινεται οτι εχει προορισμους για road trip.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.166
Likes
41.548
Επισης μην ξεχνας οτι με τρενο (που δεν ειναι πολυ φτηνο αλλα με εγκαιρη κρατηση ειναι) μπορειτε να φτασετε πολυ συντομα και ανετα Γαλλια η Βελγιο η και Ολλανδια για να ξεκινησετε roadtrip.
 

Irouli

Member
Μηνύματα
113
Likes
146
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Η Ιρλανδια ειναι φανταστικη για road trip και εχει διαφορετικα τοπια απο Σκωτια. Θα σου την συνιστουσα ανεπιφυλακτα και πιστευω θα σου αρεσει αρκετα
 

angie82

Member
Μηνύματα
93
Likes
193
Mε αυτά τα χρήματα πήγα τον Φλεβάρη στη Μπολόνια και πέρασα πολύ όμορφα. Αν και αρχικα ειχαμε σχεδιασει κάποια εκδρομή μέχρι τη Βερόνα τελικά λόγω καιρού αλλαξαμε τα σχέδια και μείναμε Μπολόνια.. Την γυρισαμε, πήγαμε στα πιο σημαντικα αξιοθέατα και προλαβαμε να χαλαρωσουμε πίνοντας κρασί. Τα αεροπορικά μου στοίχισαν 50 ευρω με Ryan και το ξενοδοχείο (Cavour hotel) 65 ευρώ την βραδιά και ήταν πολυ καλή η τοποθεσία του.. https://www.booking.com/searchresults.el.html?aid=311101;label=cavour-bologna-yHuAvPEGsv*1lCKOphc*tgS27416752457:pl:ta:p1:p2:ac:ap1t1:neg:fi:tiaud-146342138470:kwd-6256935620:lp9067695:li:dec:dm;sid=272f27729fec3937845564ebe660ef53;city=-111742;expand_sb=1;highlighted_hotels=401153;hlrd=no_dates;keep_landing=1;redirected=1;source=hotel&gclid=CjwKCAjwi6TYBRAYEiwAOeH7GSfMjW8m8JFtYUcjumfsEL-6i55vSGCjVNHq2lBvGwaF6FfO8xFXwBoCkbQQAvD_BwE&
Καλησπερα, το συγκεκριμενο ξενοδοχειο το βρισκω πολυ ακριβο!! που βρηκατε αυτες τις τιμες? ευχαριστω!
 

alvadi

Member
Μηνύματα
556
Likes
2.851
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Καλησπερα, το συγκεκριμενο ξενοδοχειο το βρισκω πολυ ακριβο!! που βρηκατε αυτες τις τιμες? ευχαριστω!
To είχα κλείσει μέσω booking για 2 διαν/σεις Παρασκευή και Σάββατο εντός Φεβρουάριου 2018.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
556
Likes
2.851
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
@angie82 μπηκα στο booking .. οσο πάμε προς το καλοκαίρι ανεβαίνουν οι τιμές αλλά από τι είδα ανακαινίστηκε προσφάτως και ανέβασε μάλλον τιμές.. πάντως αν βρεις ξενοδοχείο εκεί γύρω ειναι πάρα πολύ καλή τοποθεσία.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
Τελευταια εβδομαδα Νοεμβριου εχω κλεισμενα αεροπορικα απο και προς Λονδινο, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να κατσω Λονδινο.

Οποτε θα μου αρεσε να ακουσω μερικες προτασεις που ισως να μην εχω σκεφτει κι ολας. Το Brainstorming παντα βοηθαει

α. Ειτε καποιο road-rail trip που να αξιζει το κοπο (Ηνωμενο Βασιλειο η περιξ)

β. που θα αξιζε να παω τετοια εποχη και απλα να αραξω μπας και δω το aurora borealis?

Ευχαριστω παιδια
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.078
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Τελευταια εβδομαδα Νοεμβριου εχω κλεισμενα αεροπορικα απο και προς Λονδινο, αλλα δεν εχω καμια διαθεση να κατσω Λονδινο.

Οποτε θα μου αρεσε να ακουσω μερικες προτασεις που ισως να μην εχω σκεφτει κι ολας. Το Brainstorming παντα βοηθαει

α. Ειτε καποιο road-rail trip που να αξιζει το κοπο (Ηνωμενο Βασιλειο η περιξ)

β. που θα αξιζε να παω τετοια εποχη και απλα να αραξω μπας και δω το aurora borealis?

Ευχαριστω παιδια
β. Για σέλας:Βόρεια Νορβηγία (πχ. Τρόμσο, Λοφότεν), Ισλανδία, Βόρεια Σουηδία/Φινλανδία.
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ταξίδι-Όνειρο
Στο κεντρο της Γης
β. Για σέλας:Βόρεια Νορβηγία (πχ. Τρόμσο, Λοφότεν), Ισλανδία, Βόρεια Σουηδία/Φινλανδία.
Σε ευχαριστω για την απαντηση
Λοφοτεν?
Για τρομσο το κοιταω ηδη. Πιο βορεια οπως svalbard η Hammerfest?
Η ισλανδια δεν με ψηνει τοσο μονο γι αυτο, θα ηθελα να την συνδιασω με τουρ σε αλλη εποχη
Βορεια Σουηδια Abisko?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.297
Μηνύματα
887.155
Μέλη
38.965
Νεότερο μέλος
mareeap

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom