Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

kflabouris

Member
Μηνύματα
17
Likes
5
Ξεκινας με λεφτά που διαθέτεις. Η Aegean έχει βάλει προσφορές 40% (μπες στο επίσημο site της) και ρίξε μια ματιά. 4 μερες δεν προλαβαινεις και πολλα αλλα παίρνεις μια ιδέα. Και γενικα ο Μάρτης είναι γδαρτης (χιχι) Βερολίνο προσωπικά που πηγα ερωτεύτηκα.. πράσινο πάρκα ποδήλατο μπύρες σνιτσελ μουσεια
Καλημέρα. Αν και προκατειλλημμένη, θα την πω την άποψη. Το Βερολίνο είναι έρωτας, έχει τόσο πλούσια ζωή, γιατί όχι; αν δε πάτε μετά τις 8 Μαρτίου που τελειώνει η μεγάλη διεθνής έκθεση ΙΤΒ, κατά τη διάρκεια της οποίας η διαμονή είναι φωτιά και λάβρα στο κέντρο, μια χαρά θα σας βγει και οικονομικά.
Όσο για τον καιρό, ζω Φρανκφούρτη, χιόνι δεν έχουμε δει και για το σκ λέει 13 βαθμούς.
Το Άμστερνταμ έχει ακριβή διαμονή επειδή είναι και μικρότερη πόλη με λιγότερες επιλογές.
Όλες οι πόλεις που αναφέρεις αξίζουν, μόνο Κίεβο δεν έχω πάει και δεν ξέρω, αλλά έτσι όπως τα λες, προτείνω Βερολίνο.
Καλησπερα κ ευχαριστω για τις απαντησεις...
Γενικα δεν ειμαστε τοσο των μουσειων κλπ...πιο πολυ κτηρια κ οτι σημεια εχει να δουμε.

Κατα την γνωμη σας 4μερες ειναι αρκετες για λονδινο?

Αποτι καταλαβαινω ψηφιζετε αρκετα βερολινο αποτι αμστερνταμ?σαν τιμη κ πραγματα που εχει για να δουμε...
Γενικα εχει μεροι να δουμε κατα την γνωμη σας?4 μερες ειναι αρκετες?εχει μεγαλες αποστασεις?

Οπως προειπα κυριως κτηρια σημεια ειναι το ενδοαφερον μας,μετα φαγητο-διασκεδαση κλπ κ σαν τελευταιο στοιχειο τα μουσεια.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Κατα την γνωμη σας 4μερες ειναι αρκετες για λονδινο?

Δεν είναι αρκετές αλλά αυτό δεν λέει κάτι.Την πρώτη φορά Λονδίνο κάπου τόσο λίγο πήγα κι εγώ.Δεν τα είδα όλα όπως δεν τα είδα όλα ούτε και την 2η, 3η, 4η κλπ φορά.Το Λονδίνο είναι προορισμός που μάλλον θα πας αρκετές φορές στη ζωή σου. Έχει τα πάντα. Δωρεάν απίστευτα μουσεία(Βρεταννικό, Φυσικής Ιστορίας κλπ), αγορές παντός είδους με προιόντα από όλον τον πλανήτη, τεράστια πάρκα, γειτονιές για όλα τα γούστα, ποικιλία στην αρχιτεκτονική, εστιατόρια για όλα τα γούστα και τα βαλαντια με φαγητό από Ασία,Λατινική Αμερική, Ευρώπη, Αφρική.... Πας 4ημερο και μετά ξαναπάς. Προσωπικά δεν ξέρω σχεδόν κανέναν που να πήγε Λονδίνο μόνο μια φορά.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.675
Likes
50.527
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Βρίσκω το Βερολίνο πολύ μα πολύ πιο ενδιαφέρον από το Λονδίνο, αλλά επειδή δε σας ενδιαφέρουν τα μουσεία, ίσως να μη σας ενθουσιάσει τόσο, δεν ειναι η αρχιτεκτονική το φορτε του, ειναι η ζωή, τα μουσεία, το φαγητό, η ιστορία. Αρχιτεκτονικά είναι υποδεέστερο των άλλων 2. Τόσο αυτό όσο και το Λονδίνο θέλουν πολλές μέρες, δε θα τα εξάντλησετε, άλλα μια καλή ιδέα θα πάρετε.

Το Άμστερνταμ έχει λιγότερα πράγματα ως πόλη για μένα, άλλωστε είναι και πολύ μικρότερο. Αλλά 4 μέρες τις δικαιολογεί, κι έχει κι εκδρομουλες.

Το Λονδίνο έχει άπειρα πράγματα να κάνεις και να δεις και άπειρες εκδρομές. Προσωπικά το βάζω ένα σκαλί πιο κάτω από το Βερολίνο, αλλά και δύο πάνω από το Άμστερνταμ.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλησπερα κ ευχαριστω για τις απαντησεις...
Γενικα δεν ειμαστε τοσο των μουσειων κλπ...πιο πολυ κτηρια κ οτι σημεια εχει να δουμε.

Κατα την γνωμη σας 4μερες ειναι αρκετες για λονδινο?

Αποτι καταλαβαινω ψηφιζετε αρκετα βερολινο αποτι αμστερνταμ?σαν τιμη κ πραγματα που εχει για να δουμε...
Γενικα εχει μεροι να δουμε κατα την γνωμη σας?4 μερες ειναι αρκετες?εχει μεγαλες αποστασεις?

Οπως προειπα κυριως κτηρια σημεια ειναι το ενδοαφερον μας,μετα φαγητο-διασκεδαση κλπ κ σαν τελευταιο στοιχειο τα μουσεια.
Καλημέρα. Το Βερολίνο έχει ζωή με την έννοια των εστιατορίων, των clubs, jazz bars, θεάτρων, καφέ, happenings, και τα συναφή.
Είναι επίσης πόλη με ζωντανή ιστορία, δηλαδή, θα πας στο Check point Charlie, θα δεις τη νοητή γραμμή που χώριζε την πόλη στα δύο, το μνημείο του Ολοκαυτώματος, το Reichstag, την Πύλη του Βραδεμβούργου, την kurfürstendamm, το δρόμο με όλα τα εντυπωσιακά μαγαζιά, τη Gendarmenmarkt, δε θα βαρεθείς με τίποτα.
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλησπέρα σας!
Ψάχνω για Ιούλιο μήνα κάποιον προορισμό ο οποίος να καλύπτει περίπου τα εξής:
6 διανυκτερεύσεις/7 ημέρες
Μπάτζετ περίπου 600€ για όλα
Ευρώπη
Με ενδιαφέρει κυρίως η αρχιτεκτονική, το φαγητό, τα πάρκα..
(Έχω πάει σε Ρώμη, Παρίσι, Άμστερνταμ, Φλωρεντία, Δρέσδη, Βερολίνο, Βελιγράδι, Βουδαπέστη, Βιέννη, Κωνσταντινούπολη οπότε και εξαιρούνται!)
Έχετε κάποια ιδέα; Γιατί ψάχνω ψάχνω και έχω δυσκολευτει πολύ είναι η αλήθεια με τον προορισμό..
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Καλησπέρα σας!
Ψάχνω για Ιούλιο μήνα κάποιον προορισμό ο οποίος να καλύπτει περίπου τα εξής:
6 διανυκτερεύσεις/7 ημέρες
Μπάτζετ περίπου 600€ για όλα
Ευρώπη
Με ενδιαφέρει κυρίως η αρχιτεκτονική, το φαγητό, τα πάρκα..
(Έχω πάει σε Ρώμη, Παρίσι, Άμστερνταμ, Φλωρεντία, Δρέσδη, Βερολίνο, Βελιγράδι, Βουδαπέστη, Βιέννη, Κωνσταντινούπολη οπότε και εξαιρούνται!)
Έχετε κάποια ιδέα; Γιατί ψάχνω ψάχνω και έχω δυσκολευτει πολύ είναι η αλήθεια με τον προορισμό..
Ανδαλουσία, Πραγα
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Καλησπέρα σας!
Ψάχνω για Ιούλιο μήνα κάποιον προορισμό ο οποίος να καλύπτει περίπου τα εξής:
6 διανυκτερεύσεις/7 ημέρες
Μπάτζετ περίπου 600€ για όλα
Ευρώπη
Με ενδιαφέρει κυρίως η αρχιτεκτονική, το φαγητό, τα πάρκα..
(Έχω πάει σε Ρώμη, Παρίσι, Άμστερνταμ, Φλωρεντία, Δρέσδη, Βερολίνο, Βελιγράδι, Βουδαπέστη, Βιέννη, Κωνσταντινούπολη οπότε και εξαιρούνται!)
Έχετε κάποια ιδέα; Γιατί ψάχνω ψάχνω και έχω δυσκολευτει πολύ είναι η αλήθεια με τον προορισμό..
Εγω θα σου προτεινα Βαρκελωνη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.743
Μέλη
38.902
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom