Γενικά Αναζήτηση προορισμού.

gate7

Member
Μηνύματα
69
Likes
29
Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι αρχές Δεκεμβρίου (ιδανικά εντός Ευρώπης) αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας αναφορικά με την επιλογή προορισμού. Είχα σκεφτεί Νορβηγία για Σέλας και Λοφότεν αλλά δεν ξέρω εάν αξίζει για τις 10 μέρες που έχω καθώς η ημέρα είναι πολύ μικρή σε διάρκεια. Επείδη και οι μέρες δεν είναι λίγες θα μπορούσε να γίνει και ένα ωραίο road trip. Αναφέρω πόλεις που έχω πάει εγώ ή η κοπέλα μου ώστε να προτείνετε κάτι νέο :):):xalara::xalara:. (Ρώμη, Παρίσι, Λόνδινο, Βαρκελώνη, Μαδρίτη, Βιέννη, Βουδαπέστη, Αμστερναμ, Κατάνια, Πόρτο, Λισαβόνα)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
Μηνύματα
45
Likes
45
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επειδή πας λίγο πριν τα Χριστούγεννα, Πράγα και Νυρεμβέργη (είχα διαβάσει ότι έχει μια από τις πιο παλιές χριστουγεννιάτικες αγορές της Ευρώπης). Οι 10 μέρες πολλές μου φαίνονται για τις πόλεις που σου πρότεινα οπότε σίγουρα χωράει και καμιά μονοήμερη
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.919
Likes
40.748
Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα μπορούσες εαν έχεις την καλοσύνη να προτείνεις μερικές πόλεις; :)
Εγω εχω καλυψει την ανατολικη και βορειοανατολικη πλευρα απο Λυον ως Λιλ και Καλαι, αλλα ειναι ατελειωτες.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Για να έχεις στη λίστα σου 10ήμερο στη Νορβηγία, σημαίνει ότι δεν έχεις σφιχτό budget.
Συνεπώς επιλογές έχεις πολλές. Η Γαλλική επαρχία που αναφέρθηκε είναι σούπερ. Θα πρότεινα επίσης Βόρεια Ιταλία ή Αλσατία/περιοχή Ρήνου. Εναλλακτικά (ΟΚ εκτός Ευρώπης, αλλά εξαιρετικό) Μαρόκο, ειδικά από τη στιγμή που ξαναμπαίνουν οι πτήσεις από Αθήνα.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι αρχές Δεκεμβρίου (ιδανικά εντός Ευρώπης) αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας αναφορικά με την επιλογή προορισμού. Είχα σκεφτεί Νορβηγία για Σέλας και Λοφότεν αλλά δεν ξέρω εάν αξίζει για τις 10 μέρες που έχω καθώς η ημέρα είναι πολύ μικρή σε διάρκεια. Επείδη και οι μέρες δεν είναι λίγες θα μπορούσε να γίνει και ένα ωραίο road trip. Αναφέρω πόλεις που έχω πάει εγώ ή η κοπέλα μου ώστε να προτείνετε κάτι νέο :):):xalara::xalara:. (Ρώμη, Παρίσι, Λόνδινο, Βαρκελώνη, Μαδρίτη, Βιέννη, Βουδαπέστη, Αμστερναμ, Κατάνια, Πόρτο, Λισαβόνα)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Με τόσες μέρες και γερο μπάτζετ γιατί όχι κάτι εκτος Ευρώπης, που είμαι και καλή εποχή? Φτηνότερα θα σου ερθει από την Ευρώπη.
 

mpempa91

Member
Μηνύματα
111
Likes
274
Για να μπείτε στο κλίμα των γιορτών θα πρότεινα:

1) Μόναχο-Κάστρο Νοϊσβαϊνστάιν-Νυρεμβέργη-Βιρτσμπουργκ-Ρότενμπουργκ-Σαλτσμπουργκ.

2)Στρασβούργο-Αλσατικά χωριά-Μέλανας Δρυμός-Χαϊδελβέργη-Μπάντεν Μπάντεν (κι εκεί κολλάει το Βίρτσμπουργκ και Ρότενμπουργκ)

3)Κολωνία-Άαχεν-Λουξεμβούργο-Βέλγιο (Μπρυζ, Γάνδη, Αμβέρσα, Βρυξέλλες).

4) Ελβετία
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Παιδια εχετε καμια προταση για Αποκρια εντος Ευρωπης καπου? Τι γνωμη εχετε για Αποκρια στην Βαρκελωνη το σκεφτομαι......
 
Μηνύματα
410
Likes
1.350
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΛΑΣ ΒΕΓΚΑΣ ΛΟΣ ΑΝΤΖΕΛΕΣ
Παιδια εχετε καμια προταση για Αποκρια εντος Ευρωπης καπου? Τι γνωμη εχετε για Αποκρια στην Βαρκελωνη το σκεφτομαι......
Η πιο καλη και κλασσικη επιλογη ειναι το καρναβαλι στην Βενετια.Αν δεν εχεις προβλημα με τον πολυ κοσμο και τις υψηλες τιμες ,ηδη πρεπει να κοιτας για δωματιο
 

pavlos1985

Member
Μηνύματα
412
Likes
234
Επόμενο Ταξίδι
???
Καλησπέρα σε όλους,

Σκέφτομαι να κάνω ένα ταξίδι αρχές Δεκεμβρίου (ιδανικά εντός Ευρώπης) αλλά θα ήθελα τη βοήθεια σας αναφορικά με την επιλογή προορισμού. Είχα σκεφτεί Νορβηγία για Σέλας και Λοφότεν αλλά δεν ξέρω εάν αξίζει για τις 10 μέρες που έχω καθώς η ημέρα είναι πολύ μικρή σε διάρκεια. Επείδη και οι μέρες δεν είναι λίγες θα μπορούσε να γίνει και ένα ωραίο road trip. Αναφέρω πόλεις που έχω πάει εγώ ή η κοπέλα μου ώστε να προτείνετε κάτι νέο :):):xalara::xalara:. (Ρώμη, Παρίσι, Λόνδινο, Βαρκελώνη, Μαδρίτη, Βιέννη, Βουδαπέστη, Αμστερναμ, Κατάνια, Πόρτο, Λισαβόνα)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Στρασβούργο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom