Ryanair Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Ryanair - Βήμα Προς Βήμα

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

mariangela

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
ζητάει κάπου αριθμό ταυτότητας??? εμένα μόνο όνομα μου ζητησε... :roll:
Καπου ναι το ζήτησε....τωρα που ακριβως δεν γνωριζω γιατι το κλεισιμο εισητηριου εγινε μεσω skype,εγω εδινα τα στοιχεια και ο αλλος συμπληρωνε....

Γνωριζει κανεις ρε παιδιά για το Problem μου??????
 

mariangela

Member
Μηνύματα
10
Likes
1
παρεμπιπτόντως, ακόμα δεν έχω καταφερει να κλείσω.... :/ :/ :/
Θα σου πρότεινα να επικοινωνησεις με την τράπεζα που εβγαλες την κάρτα....Η προσπάθησε να κλείσεις το εισητηριο μέσω άλλου browser...Μου έχει τύχει για αυτο το λέω...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
250
Καλήμερα!!!!!
Παιδια εχω ενα μικρο(ελπιζω ) προβληματακι....
Εκλεισα ενα εισητηριο χθες με την Ryanair(Θεσ.νικη-Dusseldorf)....ολα οκ...εγινε και check in...αλλαααα το ονομα του επιβάτη ειναι JOSIF...αλλα εγραψα JOSEF....:( υπάρχει προβλήμα? γνωρίζει κάποιος?

Το νουμερο της ταυτότητας και το επιθετο ειναι ολα οκ....


το πολυ πολυ να μη τον αφησουν να πεταξει,αλλα λογικα δε θα του πουν τπτ
 

sophier

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Μάαστριχτ, Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΤΑΛΙΑ για πάντα...
παιδια SOS!!! ακομα δεν μπορώ να κλείσω! έδωσα τα στοιχεια μου σε φιλο να προσπαθησει κι αυτός (και μαλιστα απο ολλανδία και όχι απο ελλάδα, μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα) επικοινώνησα με την τράπεζα, η οποία επιβεβαίωσε οτι όλα τα στοιχεία μου είναι σωστά, και μου είπαν ότι κανονικά η συναλλαγή εχει να κάνει με τα στοιχεία της κάρτας και όχι με τη διεύθυνση, (η οποία στη σύμβαση της κάρτας είναι με ελληνικούς χαρακτήρες προφανώς, ενω η ryanair αναφέρει πως τη θέλει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στη σύμβαση της κάρτας, αλλά με λατινικούς χαρακτήρες (?!!))
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Τα εισητήρια έχουν αλλάξει τιμή προς τα πάνω δύο φορές στο μεταξύ....
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εμένα το να υπάρχει κάρτα με ελληνικούς χαρακτήρες μου φαίνεται από δύσκολο έως αδύνατο.
εάν όμως συμβαίνει αυτό σε σένα,το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να κάνεις αίτηση για αλλαγή στοιχείων της κάρτα σου σε λατινικούς χαρακτήρες διότι έτσι δεν θα μπορέσεις ποτέ σου να κλείσεις εισιτήρια.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
250
παιδια SOS!!! ακομα δεν μπορώ να κλείσω! έδωσα τα στοιχεια μου σε φιλο να προσπαθησει κι αυτός (και μαλιστα απο ολλανδία και όχι απο ελλάδα, μήπως και ήταν αυτό το πρόβλημα) επικοινώνησα με την τράπεζα, η οποία επιβεβαίωσε οτι όλα τα στοιχεία μου είναι σωστά, και μου είπαν ότι κανονικά η συναλλαγή εχει να κάνει με τα στοιχεία της κάρτας και όχι με τη διεύθυνση, (η οποία στη σύμβαση της κάρτας είναι με ελληνικούς χαρακτήρες προφανώς, ενω η ryanair αναφέρει πως τη θέλει ΑΚΡΙΒΩΣ όπως στη σύμβαση της κάρτας, αλλά με λατινικούς χαρακτήρες (?!!))
Πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω! Τα εισητήρια έχουν αλλάξει τιμή προς τα πάνω δύο φορές στο μεταξύ....
στο ειπα οτι εχει να κανει με καρτα. χρησιμοποιησε μια αλλη καρτα αμα δεν γινετε με τπτ,Δεν εχεις την καρτα αναληψης της πειραιως? Ειναι βιζα ελεκτρον,κλεισε με αφτην
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Προφανώς δεν κοιτάς τα στοιχεία σου στο μέρος που πρέπει και τα βλέπεις σε κάποιο άλλο σημείο που είναι γραμμένα στα Ελληνικά.


Αφού συνδεθείς στο winbank ακολούθησε βήμα βήμα αυτά που γράφω κάνοντας κλικ διαδοχικά
χαρτοφυλάκιο-προπληρωμένη κάρτα WEBUY-
Αναλυτικά Στοιχεία(αυτό στο βγάζει στο δεξιό μέρος της οθόνης).Σε αυτό το σημείο βλέπεις το ονοματεπώνυμο σου με λατινικούς χαρακτήρες.


Τώρα από εκεί και πέρα ακόμη και αν το γράφει σε αυτό το σημείο το ονοματεπώνυμο με Ελληνικά και άρα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα έχε υπόψιν σου ότι
όταν ανοίγεις λογαριασμό στην Πειραιώς σου δίνει και μια κάρτα ανάληψης η οποία είναι και visa και μπορείς να κάνεις και με αυτήν συναλλαγές μέσω internet οπότε μπορείς να κλήσεις και με αυτήν τα εισιτήρια. Θα πληρώσεις γύρω στα 12€ στην Ryanair βέβαια παραπάνω για έξοδα κάρτας σε αντίθεση με την prepaid mastercard.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
250
Προφανώς δεν κοιτάς τα στοιχεία σου στο μέρος που πρέπει και τα βλέπεις σε κάποιο άλλο σημείο που είναι γραμμένα στα Ελληνικά.


Αφού συνδεθείς στο winbank ακολούθησε βήμα βήμα αυτά που γράφω κάνοντας κλικ διαδοχικά
χαρτοφυλάκιο-προπληρωμένη κάρτα WEBUY-
Αναλυτικά Στοιχεία(αυτό στο βγάζει στο δεξιό μέρος της οθόνης).Σε αυτό το σημείο βλέπεις το ονοματεπώνυμο σου με λατινικούς χαρακτήρες.


Τώρα από εκεί και πέρα ακόμη και αν το γράφει σε αυτό το σημείο το ονοματεπώνυμο με Ελληνικά και άρα δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις την κάρτα έχε υπόψιν σου ότι
όταν ανοίγεις λογαριασμό στην Πειραιώς σου δίνει και μια κάρτα ανάληψης η οποία είναι και visa και μπορείς να κάνεις και με αυτήν συναλλαγές μέσω internet οπότε μπορείς να κλήσεις και με αυτήν τα εισιτήρια. Θα πληρώσεις γύρω στα 12€ στην Ryanair βέβαια παραπάνω για έξοδα κάρτας σε αντίθεση με την prepaid mastercard.
απο οτι καταλαβα δεν εχει τη webuy .
Και επισης αυτο με τα 12 ευρω δεν ισχυει πλεον
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Ναι σωστά το είδα τώρα.Για κάποιες κάρτες δεν έχει καθόλου χρέωση και για κάποιες άλλες 0.68€ το άτομο από ότι κατάλαβα.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Για να πάμε Βergamo με έναν άγνωστο μου μόνο με ταυτότητα θα κλείσουμε τα εισιτήρια;;
Το λέω αυτό γιατί ο φίλος δεν έχει διαβατήριο.
Θα μας χρειαστεί το διαβατήριο ;;
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.803
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom