Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
Γεια σας παιδια!! Συγχαρητηρια για το block σας!! θα ηθελα καποιες διευκρινισεις! προσπαθω να κλεισω εισητηρια για βουδαπεστη απο θεσσαλονικη με την wizair! ακολουθω κανονικα την διαδικασια και στο τελος στο σταδιο payment μου ( επειδη θελω να κλεισω 4 εισητηρια) μονο στο πρωτο εισητηριο διπλα απο την επιλογη που λεει για προβληματα κινητικοτητα κτλ μου βγαζει μια επιλογη που γραφει i am travelling.την τσεκαρω ναι η οχι?? δεν ξερω αν ειναι σχετικο αλλα το πρωτο εισητηριο εχει δηλωσει βαλιτσα 15 ευρο!!
αν ταξιδευεις εσυ και θελεις το τσεκαρεις..αν το κανεις βαζει τα στοιχεια σου απυθειας.τι εννοεις εχει δηλωσει βαλιτσα?απο τις επιλογες που εχει για τον καθενα σας διαλεγεις τι θελεις..μικρη μεγαλη χειραποσκευη βαλιτσα κλπ.
 

TRELOStaxidiaris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
εννοω μονο στο πρωτο εισητηριο εχει αυτην την επιλογη.... ακριβως απο κατω εκει οπου λεει αυτο που εγραψα πριν! στα αλλα εισητηρια δεν εχει αυτην την επιλογη! ειναι πρωτη φορα που κλεινω και δν γνωριζω!! τι ειναι αυτη επιλογη ειναι κατι σημαντικο? μην βρεθουμε προ εκπληξεως στο αεροδρομιο!! ευχαριστω εκ των προτερων!
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
εφοσον εχεις κανει λογκ ιν βαζει τα στοιχεια τα δικα σου του λογαριασμου σου ,τα υπολοιπα πρεπει να τα συμπληρωσεις.τεσπα δεν ειναι κατι σημαντικο μη το τσεκαρεις γραψε κανονικα τα στοιχεια σου,αν κανω λαθος ας με διαρθωσει καποιος.καιι γω εκλεισα με τη wizzair πρωτη φορα,
 

TRELOStaxidiaris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Εγινε σε ευχαριστω.... Εαν οντως καποιος εχει να προσθεσει κατι θα με βοηθουσε...,απλα δεν θελω να κανω καποιο λαθος και ν βρεθω προεκπληξεος στο αεροδρομιο...!
 

kostasdoboj

Member
Μηνύματα
53
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Πέταξα με Wizz Air Ukraine πρώτη φορά πρόσφατα από Μπέργκαμο προς Κίεβο και αντίστροφα. Θετική η πρώτη εμπειρία, πτήσεις on time, καλή εξυπηρέτηση, ήσυχο και άνετο ταξίδι. Στα θετικά, το γεγονός ότι λόγω του ότι η πτήση ήταν της Wizz Air Ukraine από και προς Ουκρανία, το check in ήταν δωρεάν, μεγάλη χειραποσκευή επίσης δωρεάν και αποσκευή μέχρι 32 κιλά επίσης δωρεάν.
 

elouros

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται με την πληρωμή μέσω cash deposit;Είναι διαθέσιμη για Ελλάδα;
 

anthy

Member
Μηνύματα
52
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
ΑΘΗΝΑ
μου στειλανε μειλ οτι αλλαζουν οι ωρες των πτησεων μου.λεει αν δε με βολευει να παρω τηλ να συζητησουμε τις εναλακτικες.τι εναλακτικες μπορει να υπαρχουν δηλ?ευχαριστω
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γεια σας! Κανονίζω ταξίδι για Βουδαπέστη μέσα στον Ιούλιο. (θέλω να κλείσω απο τώρα για να βρω άνετα και σε πιο χαμηλές τιμές)
Πρώτη φορά θα ταξισέψω με τη συγκεκριμένη εταιρία, δεν υπάρχει εναλλακτική άλλωστε για Βουδαπέστη.
Βασικά με μπέρδεψε η ιστοσελίδα της εταιρίας σχετικά με τις αποσκευές.
Μου βγάζει πως η χειραποσκευή που θα πάρω επάνω θα είναι δωρεάν εφόσων δεν υπερβαίνει τα 8 κιλά, και πως αν πάρω μεγαλύτερη βαλίτσα στο μπαγκάζ θα πληρώσω 25€ στο πήγαινε και 25€ στο έλα. 50 σύνολο. Διάβασα όλο το θέμα απο την αρχή και είδα στα σχόλια πως κάποιοι πέρασαν λέει χωρίς να τους χρεώσουν βαλίτσα στο μπαγκάζ μέχρι 32 κιλά.. Τι ισχύει τελικά να μην βρεθώ προ εκπλήξεων;
Επίσης με τρόμαξαν τα σχόλια που είδα πως μπορεί να σε ειδοποιήσουν ανα πάσα στιγμή και να αλλάξουν τη μέρα πτήσης. Κι επειδή είναι 3 μήνες μέχρι τότε φοβάμαι μη μας κάνουν κανένα τέτοιο περίεργο.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα διάβαζες καλύτερα, θα έβλεπες ότι η δωρεάν βαλίτσα είναι στις πτήσεις της WizzAir Ukraine που κάνει τα δρομολόγια προς και από Ουκρανία
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
άμα διάβαζες καλύτερα, θα έβλεπες ότι η δωρεάν βαλίτσα είναι στις πτήσεις της WizzAir Ukraine που κάνει τα δρομολόγια προς και από Ουκρανία
Εντάξει, μάλλον το πέρασα γρήγορα και μπερδεύτηκα..

ΟΠότε τι ισχύει με Wizz air Ουγγαρίας; Αν έχετε αντίστοιχη εμπειρία θα μπορούσατε να με βοηθήσετε τι ισχύει με τις βαλίτσες; Εκτός απο τη μικρή που παίρνω μαζί μου... Για τη μεγάλη δε ξέρω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.376
Μέλη
38.936
Νεότερο μέλος
alexispi

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom