Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

costasf1983

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Kαλησπέρα σε όλους! Είμαι νέος στο forum και θα ήθελα να μου λύσετε μια απορία. Εχω κλείσει από την 1η Οκτώβρη στην wizz air δύο εισιτήρια για 10 Δεκέμβρη για Βουδαπέστη. Οταν έκανα την κράτηση δεν έκλεισα έξτρα βαλίτσες παρά μόνο δύο χειραποσκευες (50Χ40Χ20). Τώρα λένε στο σάιτ τους ότι άλλαξε η πολιτική με τις χειραποσκευές και ότι επιτρέπουν δωρεάν μια μικρή (42Χ32Χ25) ή μια μεγάλη (56Χ45Χ25) αλλά με έξτρα κόστος. Επειδή εγώ έχω κάνει την κράτηση νωρίτερα από όταν βγάλανε την ανακοίνωση (4 Οκτωβρη) τελικά τι ισχύει; Δεν έχω ξαναπετάξει ποτέ με wizz air και δεν θέλω να πάω στο αεροδρόμιο και βρεθώ προ εκπλήξεως (έξτρα χρήματα για χειραποσκευη κ.α). Αν γνωρίζει κάποιος ας δώσει τα φόντα του.

Η ανακοίνωση της wizz air είναι αυτή:

new cabin baggage
https://wizzair.com/en-GB/useful_information/baggage
http://https://wizzair.com/en-GB/useful_information/baggage
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φαντάζομαι τώρα εγώ πως όταν θα πας να κανείς τσεκ ην,θα σου βγάλει αυτές τις επιλογές για να διαλέξεις ποιά προτιμάς.

Εμένα άλλη είναι η απορία μου.
Επιτρέπετε να έχουμε βαλίτσα κάτω από το κάθισμα?
Δεν πρέπει όλες να τοποθετούνται στα ντουλαπακια?
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Φαντάζομαι τώρα εγώ πως όταν θα πας να κανείς τσεκ ην,θα σου βγάλει αυτές τις επιλογές για να διαλέξεις ποιά προτιμάς.

Εμένα άλλη είναι η απορία μου.
Επιτρέπετε να έχουμε βαλίτσα κάτω από το κάθισμα?
Δεν πρέπει όλες να τοποθετούνται στα ντουλαπακια?
Τη χειραποσκευή μπορείς να τη βάλεις εναλλακτικά και κάτω από το μπροστινό κάθισμα
 

mchrisober

Member
Μηνύματα
71
Likes
6
Ταξίδι-Όνειρο
Μπορα Μπορα
ρε παιδια γτ δεν μπορω να κλεισω? βαζω ημερομηνιες τα χριστουγεννα και δεν μου εμφανιζει καμια πτηση..
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
ρε παιδια γτ δεν μπορω να κλεισω? βαζω ημερομηνιες τα χριστουγεννα και δεν μου εμφανιζει καμια πτηση..
Ε αν δεν υπάρχει πτήση πώς να κλείσεις φίλε;
 

costasf1983

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Η απορία μου είναι η εξής: Με τι αποσκευές θα πρέπει να πάω; Με βάση την πολιτική που είχαν στην wizz όταν έκελιεσα τα εισιτήρια (50Χ40Χ20) ή με την νέα πολιτική στην οποία οι διαστάσεις της νεγάλης χειραποσκευής είναι 56Χ45Χ25 (δηλαδή μεγαλύτερες) αλλα πληρώνεις εξτρά 10 ευρω σε κάθε πτήση ανά άτομο; Εχω μπερδευτεί! Εγώ όταν έκλεισα δεν πλήρωσα για χειραποσκευές (50Χ40Χ20), τώρα όμως τι γίνεται;
Επίσης απ'ότι έχω καταλάβει, οι μικρές χειραποσκευές που είναι δωρεάν (42x32x25) και μπαινουν κατω από το κάθισμα.

υπάρχει και βίντεο:
 
Last edited by a moderator:

costasf1983

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
Πήρα τον αριθμό που έχουνε στο σάιτ να καλέσεις από Ελλάδα, αλλά βγάζει ότι είναι λάθος. Μήπως γνωρίζει κανείς σε ποιό νούμερο μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
contact us

Ε τοτε παρε το νουμερο που λεει οτι απανταει στα αγγλικα.
Ξαναπροσπαθησε και σιγουρεψου οτι πατας το σωστο νουμερο.
 

costasf1983

Member
Μηνύματα
10
Likes
0
wizz air νέα πολιτική χειραποσκευών

Παιδιά επειδή δεν βγάζω άκρη με τα τηλέφωνα που έχουν μπορεί να μου πει κάποιος έγκυρα (δοκιμασμένα) το νούμερο που μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους; Σόρι αν έχω γίνει κουραστικός, αλλά δεν βγάζω άκρη, λέει ένα σωρό τηλέφωνα αλλά κανένα δεν ισχύει από αυτά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.149
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom