Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

dubio

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
wizzair check-in?

καλησπερα,προσπαθω να κανω check-in στο σαιτ της wizzair αλλα μου ζηταει ημρομηνια ληξης (expiration date) της ταυτοτητας,χωρις να μου επιτρεπει να το αφησω κενο.σε forum της ryanair k easyjet προτεινονται καποιες μεθοδοι.στην wizzair όχι.αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει.ευχαριστω!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
ThanasisU2 πριν απαντησεις σκεψου οτι ειναι Μ.ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

Μην παρεις αμαρτια!!

Βαλε ημερομηνια 5 χρονια μετα την ημερα αναχωρησης.Λιγο να εψαχνες στο φορουμ φιλε μου θα εβλεπες την ερωτηση σου απαντημενη 100 φορες.
 

DixIt

Member
Μηνύματα
43
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλά, τώρα θα κάνω ερώτηση που έχω διαβάσει την απάντηση τουλάχιστον 5 φορές εδώ μέσα αλλά θέλω επεξήγηση :)
Στο σάιτ της ryanair είπαμε μπορούμε να δούμε ημερομηνίες για ολόκληρο μήνα ή χρόνο αν επιλέξουμε irish english. Το έκανα αυτό αλλά και πάλι δεν βρίσκω την επιλογή. Μπορείς κάποιος να βοηθήσει;
thanks!
 

richardos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
wizzair και web check in

καλησπερα,προσπαθω να κανω check-in στο σαιτ της wizzair αλλα μου ζηταει ημρομηνια ληξης (expiration date) της ταυτοτητας,χωρις να μου επιτρεπει να το αφησω κενο.σε forum της ryanair k easyjet προτεινονται καποιες μεθοδοι.στην wizzair όχι.αν γνωριζει καποιος ας ενημερωσει.ευχαριστω!

Καλημέρα και καλή ανάσταση σε όλους. Ταξιδεύω και εγώ με την wizzair σε λίγες μέρες και προσπαθώ να κάνω ηλεκτρονικό check in αλλά ο αριθμός της ταυτότητάς μου έχει γράμμα που δεν υπάρχει στα αγγλικά (φ). Να βάλω f που είναι το αντίστοιχο; Συγνώμη αν η ερώτηση φαίνεται ανόητη αλλά θέλω να είμαι σίγουρη πριν το βάλω. Κάνω πρώτη φορά web check in και πραγματικά όλα μου φαίνονται βουνό. Επίσης, τώρα που αναχωρώ απο θεσσαλονίκη να εκτυπώσω εκείνο το χαρτί που λέει οτι το e check δεν είναι διαθέσιμο στην πόλη μου και το check in αεροδρομίου είναι δωρεάν; Ευχαριστώ!:D
 

richardos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
amsterdam ευχαριστώ πολύ για την καλή σου διάθεση αλλά το πρόβλημα δεν είναι στο όνομα αλλά στον αριθμό ταυτότητας. Υπάρχουν δύο πιθανότητες. Η μια να μην χρειάζεται γενικότερα να βάλω το γράμμα δηλαδή αντι για "Φ 185461" να γράψω "185461" και η άλλη να πρέπει να βάλω το αντίστοιχο αγγλικο "f185461". Αυτό δεν ξέρω. Και αν βάλω το γράμμα χρειάζεται να βάλω και κενό ανάμεσα στο γράμμα και τα νούμερα;
 

richardos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα, επέστρεψα απο ένα ταξίδι Βουδαπέστη-Βιέννη και αυτό που θέλω να μοιραστώ μαζί σας είναι τις απαντήσεις στις απορίες που είχα πριν ταξιδέψω με wizzair στην Βουδαπέστη. Η ταυτότητα μου δυστυχώς περιλαμβάνει το φ στον αριθμό τον οποίο τον έβαλα f και έγινε δεκτός στο web check in. Επίσης, όπως γνωρίζετε η βαλίτσα δεν πρέπει να ξεπερνά τα 10 κιλά. Απο Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη νομίζω οτι και 20 να ήταν κανείς δεν θα την μετρούσε. Περάσαμε κανονικά τον έλεγχο χωρίς να την ζυγίσουν. Απο Βουδαπέστη για Θεσσαλονίκη πάλι δεν μας ζύγισαν βαλίτσες αλλά εκεί ο έλεγχος ήταν πιο αυστηρός όσον αφορά τα αντικείμενα που είχαμε στην τσάντα. Έτυχε να έχω μια γουλιά νερό, τους είπα οτι πρέπει να πάρω φάρμακο και με ανάγκασαν να πάρω φάρμακο μπροστά τους!! Ο δε μπροστινός μου έφυγε με την μισή του βαλίτσα αφού είχε μέσα κλειδαριά, αλυσίδα για ποδήλατο, μικρό σουγιαδάκι κτλπ. Μέχρι και παπούτσια βγάλαμε. Αυτά! Σε όσους θέλουν να κάνουν το ταξίδι το εύχομαι ολόψυχα. Για μεταφορικό Βουδαπέστη- Βιέννη επιλέξαμε το τραίνο και πληρώσαμε 30 ευρώ με επιστροφή.
 

vaggelisthess

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Λάθος με Μr κ MS

Καλησπέρα σας έχω κανει comfirmation 2 εισητήρια για βουδαπέστη.Το πρόβλημα μου είναι ότι στο όνομα της κοπέλας μου γράφει mr αντί για ms.
Mπορώ να το αλλάξω στο check in?Aν το αφήσω ως έχει θα υπάρχει πρόβλημα?
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Καλησπέρα σας έχω κανει comfirmation 2 εισητήρια για βουδαπέστη.Το πρόβλημα μου είναι ότι στο όνομα της κοπέλας μου γράφει mr αντί για ms.
Mπορώ να το αλλάξω στο check in?Aν το αφήσω ως έχει θα υπάρχει πρόβλημα?
Το επίθετο της κοπέλας σου δεν πιστεύω να είναι Χειλουδάκη?
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
άσχετο με τα τελευταία ποστ, σχετικό με το θέμα:
ξεκινά και TBS η WIzzzz..Thanasi ακούς?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom