Wizz Air Αναλυτικός Οδηγός Κράτησης για Wizz Air - Βήμα Προς Βήμα

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.838
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Σοφία, κατ'αρχάς καλώς όρισες.
απορώ πως με τόση ελαφρότητα κάνετε κράτηση για άλλους χωρίς να έχετε,αν όχι τα γνήσια,τουλάχιστον φωτοτυπίες του διαβατηρίου ή της ταυτότητας του ενδιαφερόμενου.
δεν νομίζω να έχεις άλλη επιλογή από το να μιλήσεις μαζί τους.
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Καλησπέρα! ΘΑ ταξισέψω Ιούλιο Βουδαπέστη και επιστρέφοντας ήθελα να φέρω μια καφετιέρα που θα αγοράσω εκεί! Τη βρήκα 50% πιο φθηνή απ'ότι στην Ελλάδα και είναι ευκαιρία! Χωράει μέσα στη βαλίτσα τη μεγάλη που θα βάλω στο χώρο αποσκευών απλά δε ξέρω, έχω ακούσει ότι είναι αυστηρά τα πράγματα με τη wizzair, έχω ακούσει διάφορα, υπάρχει περίπτωση να μη με αφήσουν να τη περάσω, ή να έχω κάποιο πρόβλημα; Απ'ότι γνωρίζω το πρόβλημα είναι να μη μπαίνουν πάνω στη καμπίνα διάφορα αντικείμενα, τώρα στο χώρο αποσκευών τι λέτε;
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Απ'ότι γνωρίζω το πρόβλημα είναι να μη μπαίνουν πάνω στη καμπίνα διάφορα αντικείμενα, τώρα στο χώρο αποσκευών τι λέτε;
Ο περιορισμος στην χειραποσκευη,ειναι για τα υγρα και τις κρεμες...οποτε την καφετιερα και στην χειραποσκευη,να την ειχες,παλι δεν θα ειχες προβλημα(εκτος βεβαια αν ηταν γεματη καφε...εκει αλλαζει το πραγμα)Στην βαλιτσα που παραδιδεις,δεν εχεις προβλημα να βαλεις οτιδηποτε,απο υγρα,κρεμες,καφετιερες κλπ... ;)
Συσκευασε την,οσο πιο καλα μπορεις,μην σου φτασει σε κομματια...δεν προσεχουν ιδιαιτερα τις βαλιτσες...
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές αεροπωρικώς. Μια φορά είχανε ανοίξει σε κάποιον μία ξυριστική μηχανή βγάλανε τα εξαρτήματά της όλα και την ελέγξανε, δε ξέρω τελικά τι έγινε αν του την πετάξανε ή τη ξανα δώσαν. Καμμια φορά δε ξέρεις... Και αν δε χωρέσει στη μεγάλη βαλίτσα και πρέπει να την πάρω χειραποσκευή και μου κανουν κανενα τέτοιο και μου διαλύσουν σε κομμάτια τη καφετιέρα ή μου πουν έχει μεταλικά αντικείμενα δεν περνάει; Απλά θέλω να είμαι σίγουρη! Τουλάχιστον στη μεγάλη που παραδίδω δε θα υπάρχει θέμα. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ!

Υ.Γ Ξ¨εχασα να αναφέρω πως δεν πρόκειται για απλή καφετιέρα φίλτρου αλλα πολυμηχανή espresso με εξαρτήματα, βάσεις κλπ.
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Έχω ταξιδέψει πολλές φορές αεροπωρικώς. Μια φορά είχανε ανοίξει σε κάποιον μία ξυριστική μηχανή βγάλανε τα εξαρτήματά της όλα και την ελέγξανε, δε ξέρω τελικά τι έγινε αν του την πετάξανε ή τη ξανα δώσαν. Καμμια φορά δε ξέρεις... Και αν δε χωρέσει στη μεγάλη βαλίτσα και πρέπει να την πάρω χειραποσκευή και μου κανουν κανενα τέτοιο και μου διαλύσουν σε κομμάτια τη καφετιέρα ή μου πουν έχει μεταλικά αντικείμενα δεν περνάει; Απλά θέλω να είμαι σίγουρη! Τουλάχιστον στη μεγάλη που παραδίδω δε θα υπάρχει θέμα. Τέλος πάντων. Ευχαριστώ!

Υ.Γ Ξ¨εχασα να αναφέρω πως δεν πρόκειται για απλή καφετιέρα φίλτρου αλλα πολυμηχανή espresso με εξαρτήματα, βάσεις κλπ.
μα αμα δε χωρεσει στη μεγαλη, θα χορεσει στη χειραποσκευη?
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
μα αμα δε χωρεσει στη μεγαλη, θα χορεσει στη χειραποσκευη?
Εννοώ μπορεί να μη χωρέσει απο θέμα χώρου, αν είναι γεμάτη και δε χωράει στη βαλίτσα να την πάρω ως χειραποσκευή!
Διαστάσεις 23x27x33
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Εννοώ μπορεί να μη χωρέσει απο θέμα χώρου, αν είναι γεμάτη και δε χωράει στη βαλίτσα να την πάρω ως χειραποσκευή!
Διαστάσεις 23x27x33
βαλτη στη βαλιτσα και παρε στη χειραποσκευη τπτ αλλο
 

elenitsa2013

Member
Μηνύματα
24
Likes
0
Χωρίς να θέλω να γίνω κουραστική επειδή υπάρχει αντίστοιχο θέμα στη ραιαν , αλλά επειδή αυτή ειναι άλλη εταιρεία, μπορεί να μου πει κάποιος το εξής: έχω πληρώσει χειραποσκευη μεγάλη στη wizz. Το θέμα ειναι οτι έχω έναν σάκο οχι βαλίτσα ο οποίος ειναι 55 χ 30 χ 30 ο οποίος αν συμπιεστει ειναι όκ. Δήλαδη γίνεται 55 χ 42 χ 25. Πιστεύετε θα έχω πρόβλημα?
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Γειά σας! Ταξιδεύω μέσα στον Ιούλιο με wizzair και μέτρησα την μικρή βαλιτσα που θα έχω ως χειραποσκευή δωρεάν. Είναι 47*32*20 και ενώ το όριο είναι 42*32*25, δηλαδή μόνο στο ύψος υπάρχει η διαφορά κατα 5 εκατοστά μεγαλύτερη! Να την πάρω μαζί μου; Θα με αφήσουν να περάσω λέτε ή θα φάω άκυρο και θα μου ζητήσουν να πληρώσω έστω γι'αυτή τη μικρή διαφορά; Πρέπει να χωρέσει μέσα στην ειδική σιδερένια βάση που έχουν;
 

Katerina-1-

Member
Μηνύματα
130
Likes
33
Επόμενο Ταξίδι
Μαλδίβες
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΜΠΟΡΑ ΜΠΟΡΑ
Αφού ξέρεις πιο είναι το όριο μην περιμένεις να σου πει κάποιος δεν τρέχει και τίποτα.
Η ευθύνη είναι δικιά σου.
Δεν ξανα ταξίδεψα με φθηνές αεροπορικές που χρεώνουν χωριστά τη βαλίτσα και δεν μου μετρούσανε τη χειραποσκευή και δεν γνωρίζω τι συμβαίνει σε αντίστοιχες περιπτώσεις, έλεγα μήπως ήταν λιγάκι ελαστικοί αλλα απ'ότι διάβασα ειδικά στην wizzair τηρούνε αυστηρά τις διαστάσεις!
Οπότε άκυρη η μιρκή βαλίτσα. Σακίδιο πλάτης και όλα καλά!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom