'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ε αυτό είναι κλασικό. Με το που περνούν τα σύνορα μας οι τιμές των διεθνών αλυσίδων καφέ παχαίνουν λιγάκι. Θα φταίει ο ελληνικός ήλιος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.492
Likes
29.046
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μήπως κάνουμε πάρα πολλή φασαρία για ένα κατάστημα στυλ "Γρηγόρης" ή "Everest" ... ? ΟΚ, θα το έχω υπόψη μου αν είμαι στην περιοχή και θέλω snack, αλλά έλεος, δε θα κάνω και ταξίδι για ένα καφέ στο χάρτινο και κρουασάν στο χέρι!
Τους έχω τιμήσει κανά-δυο φορές σε σταθμούς τρένων, αλλά μέχρις εκεί, ένας καλός φασόν φούρνος είναι!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μήπως κάνουμε πάρα πολλή φασαρία για ένα κατάστημα στυλ "Γρηγόρης" ή "Everest" ... ? ΟΚ, θα το έχω υπόψη μου αν είμαι στην περιοχή και θέλω snack, αλλά έλεος, δε θα κάνω και ταξίδι για ένα καφέ στο χάρτινο και κρουασάν στο χέρι!
Τους έχω τιμήσει κανά-δυο φορές σε σταθμούς τρένων, αλλά μέχρις εκεί, ένας καλός φασόν φούρνος είναι!

Ενας taver δεν τρώει ποτέ σε ταχυφαγεία !!!! η μήπως κάνω λάθος :rolleyes:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
επιτελους!!ειχα βαρεθει πια να περναω εξω απο το κλειστο καταστημα και να κρυφοκοιταω απο τα κατεβασμενα ρολλα!
σε καμια ωριτσα ευελπιστω να κραταω το μακαρον φυστικι στο χερι!!!!!!:clap:
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ταξίδι-Όνειρο
Παντού..αρκεί να φεύγω
Μακαρόν μμμμμμμμμμμμ...... πόσο πολύ μου αρέσουν ...........
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.395
Likes
14.337
Ε αυτό είναι κλασικό. Με το που περνούν τα σύνορα μας οι τιμές των διεθνών αλυσίδων καφέ παχαίνουν λιγάκι. Θα φταίει ο ελληνικός ήλιος.
Δυστυχώς δεν συμβαίνει μόνον στις αλυσίδες τροφίμων αλλά παντού.Πρόσφατο παράδειγμα σε αλυσίδα ρούχων κτλ Αγγλικής καταγωγής.Σε ενα ζευγάρι μπότες γυναικείες είχαν ξεχάσει το αυτοκόλλητο της Αγγλίας.Λίρες Αγγλίας 78 περίπου.Ελληνική τιμή γύρω στά 135 ΕΥΡΩ.Την ιδια τιμή σέ ΛΑ είχε καί το Αγγλικο site τους.Μάς βρήκαν λίγο κορόϊδα ή οχι?Αυτή η αλυσίδα θεωρείται καί "λαική¨καί όχι ακριβή.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ε μια και πιασαμε τις αναλυσεις τιμων... ποσο το εχει το macaron το la duree στην αθηνα??? διοτι αν εχει καλυτερο value for money να τον επιλεξουμε...:bleh::bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.220
Μηνύματα
884.132
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom