'Ανοιξε το Paul και η δικιά μας όρεξη για γλυκά

k_panag

Member
Μηνύματα
6
Likes
4
Σαββατο γύρω στις 15:00 και μετα από βόλτα στο Κολωνάκι για ψώνια και χάζεμα είπαμε να το τιμήσουμε ...
Τα περίπου 8 μικρά και μάλλον στριμωγμένα τραπεζάκια του ήταν γεμάτα ενώ εμείς που θέλαμε take-away περιμέναμε περίπου 5 λεπτά στην μικρή ουρά μέχρι να έρθει η σειρά μας.
Οι βιτρίνες ήταν γεμάτες και συνέχεια έφερναν ζεστά και φρέσκα συμπληρώματα από μέσα.
Ότι πήραμε ήταν φρεσκότατο. Από τιμές είναι λίγο τσιμπιμένα αλλά δεν πας και κάθε μέρα ... χαλάλι.
Οι γεύσεις όσων πήραμε ήταν υπερβολικά κοντά στις γνώριμες για μας γεύσεις του Paul στο Marais τον οποίο και τιμούσαμε καθημερινά με την παρουσία μας στο τελευταίο ταξίδι μας στο Παρίσι.
Ενδεικτικές τιμές όσων πήραμε (τα βλέπω τωρα από την απόδειξη ...):
Μακαρόν μεγάλο 3,4 (Ειδικά το βανίλια το πιο φρέσκο που έχω φάει ποτέ)
Μακαρόν μικρά 12αδα 11,5
Torsade (μικρό ψωμένιο μπαστουνακι με τυρια) 1,10
Σαντουιτς Παριζιεν (με βουτυρο και καπνιστο ζαμπον) 3,80
Gourmandisse (κρουσαν σοκολάτας με κρέμα) 2
Είχε 3-4 είδη μπαγκέτας και άλλα 2-3 φρατζολένια σε ψωμί, αρκετές τάρτες και τούρτίτσες καθώς και πολλά σάντουιτς - κις λωρέν - πιτσοειδή και σφολιατοειδή)
Τέλος ρώτησα και ώρες λειτουργίας ...
Κάθημερινές 7:30 - 21:00 Σάββατο 7:30 - 19:30 Κυριακή κλειστά.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μια και το θεμα εχει ανοιχτη σε σχεση με γλυκες και αλμυρες γευσεις
άλλη μια γλυκιά πρόταση για τους λάτρεις της μαυρης καλλονής

Eνας ακόμα παράδεισος για λάτρεις της pralinas υπάρχει εδω και οχι πολυ καιρό στην αθήνα σε διάφορα σημεια
και μάλιστα απο ελληνική 100% εταιρεία

Max Perry Chocolate

δοκιμάσαμε στο καταστημα της Φωκίονος Νεγρη στην Κυψέλη (εκει που συχναζε το ρεμαλι !!!!) cookies ,σοκολάτα φράουλα , και gelato σε φοβερες γευσεις !!!!

όσοι πιστοι σπευστε ........

ΥΓ. και με super τιμές !!!;)
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Eνας ακόμα παράδεισος για λάτρεις της pralinas υπάρχει εδω και οχι πολυ καιρό στην αθήνα σε διάφορα σημεια
και μάλιστα απο ελληνική 100% εταιρεία
Max Perry Chocolate
δοκιμάσαμε στο καταστημα της Φωκίονος Νεγρη στην Κυψέλη (εκει που συχναζε το ρεμαλι !!!!) cookies ,σοκολάτα φράουλα , και gelato σε φοβερες γευσεις !!!!
όσοι πιστοι σπευστε ........
ΥΓ. και με super τιμές !!!;)
άνοιξε και στο κέντρο??? πάνω που έλεγα ότι εμείς των δυτικών προαστίων έχουμε το συγκριτικό πλεονέκτημα μιας και όλα τα καταστήματα βρίσκονταν από Ίλιον ως Καμίνια.
Επειδή είμαι τακτικότατος πελάτης, προτείνω το τσουρεκι κάστανο με γλάσσο λευκή σοκολάτα, λεμονόπιτα, όλα τα σοκολατάκια τους, τα υπέροχα κούκις και την αγαπημένη μου τούρτα σοκολάτα πορτοκάλι.
Εύγε χρήστο για το ποστ. Σημαντικό να υποστηρίζουμε αξιόλογες ελληνικές επιχειρήσεις. Αρκει να πω ότι έχει από τα καλύτερα σερβις. Μάλλον το προσωπικό πρέπει να εκπαιδευεται στην ευγένεια προς τον πελάτη.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.317
Κοίταξε σύμπτωση!Χθές αργά το βράδυ περνούσα(με αυτοκίνητο) από το Χαλάνδρι έξω απο το μαγαζί τους και αναρωτιόμουνα τι προέλευσης ειναι και ειχα σκοπό να το ψάξω.Τελικά μόνον στο travelstories μαθαίνεις τα πάντα!
 

VAGIA

Member
Μηνύματα
8
Likes
1
Ε, δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο! Μικρό, άβολο, διακόσμηση της "πλάκας" και οι τιμές του ζεματάνε! Βρε παιδιά ένα σταφιδοψωμάκι πήρα (κι αυτό αζύμωτο) και μου το χρέωσαν 5 €. Βρε άντε τσούζ από κει! Ούτε ο ίσκιος μου να μην ξαναπεράσει! Πουλάνε μούρη παιδιάαααα! Ο Στεργίου στη γειτονιά μου είναι χίλιες φορές καλλίτερος σε ποιότητα και τιμές.
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ταξίδι-Όνειρο
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Ε, δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο! Μικρό, άβολο, διακόσμηση της "πλάκας" και οι τιμές του ζεματάνε! Βρε παιδιά ένα σταφιδοψωμάκι πήρα (κι αυτό αζύμωτο) και μου το χρέωσαν 5 ?. Βρε άντε τσούζ από κει! Ούτε ο ίσκιος μου να μην ξαναπεράσει! Πουλάνε μούρη παιδιάαααα! Ο Στεργίου στη γειτονιά μου είναι χίλιες φορές καλλίτερος σε ποιότητα και τιμές.
...η αποκαθήλωση ενός μύθου...:haha:
Ακούς εκεί 5 ? το αζυμο σταφιδοψωμάκι...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ε, δεν είναι και τίποτα το σπουδαίο! Μικρό, άβολο, διακόσμηση της "πλάκας" και οι τιμές του ζεματάνε! Βρε παιδιά ένα σταφιδοψωμάκι πήρα (κι αυτό αζύμωτο) και μου το χρέωσαν 5 ?. Βρε άντε τσούζ από κει! Ούτε ο ίσκιος μου να μην ξαναπεράσει! Πουλάνε μούρη παιδιάαααα! Ο Στεργίου στη γειτονιά μου είναι χίλιες φορές καλλίτερος σε ποιότητα και τιμές.
ε, τοτε κανε μας την χαρη και μεινε στον στεργιου..τι τον θες τον paul δηλαδη??αφου ειναι αβολος και η διακοσμηση ειναι της πλακας??:bleh:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
ε, τοτε κανε μας την χαρη και μεινε στον στεργιου..τι τον θες τον paul δηλαδη??αφου ειναι αβολος και η διακοσμηση ειναι της πλακας??:bleh:
Δαιμόνιο μυαλό vagia το κατάλαβες οτι ειναι γευστικός πάτος !!!

Ιωάννα μάλλον την πατησαμε που πήγαμε στο paul :shock:.
ακούς εκει άζυμο ψωμάκι !!! και 5 ευρώ
ενω στον Στεργίου με 5 ευρώ παιρνεις 1 κιλό τουλούμπες και δωρο το σιρόπι :haha:.

vagia : να τολμήσω να ρωτησω ποια ειναι η γνώμη σου και για το MAX PERRY η θα φαμε τίποτα μπινελίκια ????
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Δαιμόνιο μυαλό vagia το κατάλαβες οτι ειναι γευστικός πάτος !!!

Ιωάννα μάλλον την πατησαμε που πήγαμε στο paul :shock:.
ακούς εκει άζυμο ψωμάκι !!! και 5 ευρώ
ενω στον Στεργίου με 5 ευρώ παιρνεις 1 κιλό τουλούμπες και δωρο το σιρόπι :haha:.

vagia : να τολμήσω να ρωτησω ποια ειναι η γνώμη σου και για το MAX PERRY η θα φαμε τίποτα μπινελίκια ????
και φαντασου σκηνικο την vagia στην γαλλια, να θρηνει που εκει δεν εχουν στεργιου!!!:haha::haha:
καλα, τα max perry εμεις εδω στα δυτικα τα ξερουμε καιρο τωρα!!
και η επιτυχια τους ειναι μεγαλη γι' αυτο και αρχισαν να εξαπλωνονται!!
ανοιξε πριν 2 μηνες περιπου ενα τεραστιο πολυ κοντα στο σπιτι μου και εχω ενθουσιαστει!:clap:
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.443
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
τα max perry εμεις εδω στα δυτικα τα ξερουμε καιρο τωρα!!
ανοιξε πριν 2 μηνες περιπου ενα τεραστιο πολυ κοντα στο σπιτι μου και εχω ενθουσιαστει!:clap:
να δημιουργήσουμε γκρουπ max perry lovers
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
respect στο max perry.. και εμεις που δεν ειμαστε των δυτικων, απαιτουμε αμεση εξαπλωση τωρα :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.896
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom