Αν ταξιδεύατε στο χρόνο, πού και πότε θα πηγαίνατε;

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τα τρία του Καράμπελα ξέχασες tripakia
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Και μετά από τα τρία, καιρός να επανέλθουμε ον τόπικ.:cool:
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.570
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ είπα, σε ένα συμπόσιο με καλεσμένο το Σωκράτη. Πριν πιουν τον άμπακα.
 

harilander

Member
Μηνύματα
559
Likes
462
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
Έλα, σοβαρευτείτε, ξεφύγαμε από το θέμα.

Προς το παρόν μου κάνει εντύπωση που οι περισσότεροι επιλέγουν γεγονότα πως επίκεντρο έχουν επαναστάσεις, κινήματα και πολέμους κι όχι πράξεις μεμονωμένων ατόμων. Κανείς δε θα ήθελε να γνωρίσει ένα συγκεκριμένο ιστορικό πρόσωπο;
στο αρχικό σου ποστ αναφέρεις σε ποιο ιστορικο γεγονος θα θελαμε να παρευρεθουμε όποτε φυσικό είναι οι απαντήσεις να επικεντρώθηκαν σε γεγονότα και οχι σε προσωπα.
Δωσε αλλον ενα γύρο με προσωπικότητες:rolleyes:
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Εγώ είπα, σε ένα συμπόσιο με καλεσμένο το Σωκράτη. Πριν πιουν τον άμπακα.
Ποτε δεν επιναν τον αμπακο.Ηταν ντροπη ο μεθυσμενος,γι αυτο και το κρασι τους ηταν παντα νερωμενο.Υπηρχαν μαλιστα συγκεκριμενα αγγεια-οι κρατηρες-για την αναμειξη κρασιου και νερου:D
Και για να μην ξεφευγω....θα ηθελα να ειχα γνωρισει τον Λιαντινη και τον Σλημαν....
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.570
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Ποτε δεν επιναν τον αμπακο.Ηταν ντροπη ο μεθυσμενος,γι αυτο και το κρασι τους ηταν παντα νερωμενο.Υπηρχαν μαλιστα συγκεκριμενα αγγεια-οι κρατηρες-για την αναμειξη κρασιου και νερου:D
Και για να μην ξεφευγω....θα ηθελα να ειχα γνωρισει τον Λιαντινη και τον Σλημαν....
Χμμμ, εγώ είχα διαβάσει ότι έπιναν αρκετά και έρχονταν σε κατάσταση ευθυμίας- μέθης. Στη συνέχεια επιδίδονταν σε γνωστές δραστηριότητες.
 

pigi_dikaiou

Member
Μηνύματα
550
Likes
521
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Αγιο Ορος
Χμμμ, εγώ είχα διαβάσει ότι έπιναν αρκετά και έρχονταν σε κατάσταση ευθυμίας- μέθης. Στη συνέχεια επιδίδονταν σε γνωστές δραστηριότητες.
Κακοηθειες καλη μου!!!!Ασε δε που αν ηταν μεθυσμενοι μαλλον για υπνο θα πηγαιναν,για επιδοσεις δε δυσκολο το κοβω.Μην πιστευεις παντα οτι διαβαζεις;)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.891
Likes
14.570
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κακοηθειες καλη μου!!!!Ασε δε που αν ηταν μεθυσμενοι μαλλον για υπνο θα πηγαιναν,για επιδοσεις δε δυσκολο το κοβω.Μην πιστευεις παντα οτι διαβαζεις;)
Πάντως ο ίδιος ο όρος "συμπόσιο" σε πόση παραπέμπει.
Και παρεμπιπτόντως κι εγώ πίνω τον άμπακο και δε μεθάω. Ερχομαι μόνο σε ευθυμία, άλλωστε Ευθυμία είναι και το βαπτιστικό μου. :D
Εν πάσει περιπτώση θα ήθελα να βρεθώ σε συμπόσιο της αρχαίας Ελλάδος, με παρόντες όλη την αφρόκρεμα του χρυσού αιώνα. Σωκράτη, Πλάτωνα, Αλκιβιάδη κλπ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.058
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom