Απεργίες ελεγκτών εναέριας κυκλοφορίας 9,10,12,13/10/2016

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου πετάω για Βαρσοβία Τετάρτη αν βγάλει ανακοίνωση Δευτέρα ότι ακυρώνονται θα μπορούν να μου αλλάξουν εισιτήριο για Τρίτη κ αν δεν έχει απευθείας να μου βγάλουν 2 εισιτήρια κ να πάω από αλλού;;; πχ Αθήνα μπεργκαμο κ μπεργκαμο Βαρσοβία ;;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Να σας ρωτήσω και εγώ κάτι με την σειρά μου πετάω για Βαρσοβία Τετάρτη αν βγάλει ανακοίνωση Δευτέρα ότι ακυρώνονται θα μπορούν να μου αλλάξουν εισιτήριο για Τρίτη κ αν δεν έχει απευθείας να μου βγάλουν 2 εισιτήρια κ να πάω από αλλού;;; πχ Αθήνα μπεργκαμο κ μπεργκαμο Βαρσοβία ;;
ναι γίνεται αυτό που λες
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Περιπλοκο ακουγεται.... Καλυτερα να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατων της αεροπορικης εταιρειας με την οποια εχεις κλεισει για μια σίγουρη απαντηση.
 
Μηνύματα
33
Likes
102
Άλλη μια από δω....Τετάρτη πετάω για Ιρλανδία με Ryanair.
Να δούμε τι θα γινει.Το μονο καλό είναι ότι δεν έχω κλείσει ξενοδοχεία κτλ μιας Κ ζει η αδερφή μ Εκεί Αλλά Κ πάλι έχω να πάω Αθήνα από Πρέβεζα κ επίσης δεν ξέρω αν θα μπορέσω να φύγω με άλλη πτήση άλλη μέρα ή έστω να έχω επιστροφή χρημάτων.Μιλαμε για τρέλα όλο το θέμα. Αναμένω κ εγώ Νέες ενημερώσεις.

Να κάνω μόνο μια ερώτηση.
Η πτήση μ είναι 10 το βράδυ την Τετάρτη.
Πες ότι συνεχίζεται η απεργία κ βγάζει ανακοίνωση η Ryanair την Τρίτη πχ ότι ακυρώνεται η πτήση.....κ τελικά λήγουν την απεργία Τετάρτη μεσημέρι....υπαρχει περιπτωση να βγαλει η ryanair νέα ανακοίνωση ότι η πτήση θα γίνει το βράδυ??
Ή Αφού ακυρώθηκε,δεν ξαναμπαίνει στο πρόγραμμα?
 
Last edited by a moderator:

theo211

Member
Μηνύματα
11
Likes
1
Μετά απορία ακόμη απεγνωσμένη επικοινωνία με την Ράιαν.... Εγώ πετάω Δευτέρα βράδυ για Λονδίνο και μου λένε ότι δεν ακυρώθηκε ακόμη η πτήση μου και για τον λόγο αυτό δεν μου αλλάζουν ημερομηνία. Ανακοίνωση θα έχουμε την Κυριακή το βράδυ για τις πτήσεις της Δευτέρας..... Ελεοοοοςςςς πια με αυτό το ελλαδισταν
 

dimitrak

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
500
Επόμενο Ταξίδι
????
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
aegean δεν μπορεις να επικοινωνησεις,κανει πως μιλαει συνεχεια...Αν πεταω αυριο πρεπει σημερα να αλλαξω τα εισιτηρια η μπορω και αυριο ή μεθαυριο?
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
aegean δεν μπορεις να επικοινωνησεις,κανει πως μιλαει συνεχεια...Αν πεταω αυριο πρεπει σημερα να αλλαξω τα εισιτηρια η μπορω και αυριο ή μεθαυριο?
Μπορει να φταιει το γεγονός οτι εχουν πεσει πολλα τηλεφωνηματα. Ο κοσμος εχει αγχωθει και λογικο δεν θέλουν ουτε να χασουν χρηματα ουτε να χαλάσουν οι διακοπες τους... Συνεχισε να καλείς...στην ερωτηση σου δεν εχω μια σιγουρη απάντηση...ισως μπορεσει καποιος αλλος να σε βοηθήσει.
 

Yannis.k

Member
Μηνύματα
6
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Amsterdam,London,Thailnd
Την Δευτέρα που ταξιδεύω με transavia μου είπαν οτι αν γινει cancellation θα λάβω e-mail και θα πρέπει να ξανα κλείσουμε τα tickets χωρίς extra χρέωση. Ως ώρας δεν εχω λάβει κάποιο e-mail οποτε υπάρχει μια περίπτωση να γινει κανονικά η πτήση. Fingers crossed
 

Vasileti

Member
Μηνύματα
478
Likes
1.632
Από το link του fotast φαίνεται ότι προσπαθούν για εκτόνωση. Δεν μπόρεσα όμως να κρατήσω την ψυχραιμία μου γιατί το κόστος τυχόν αλλαγής της ημερομηνίας πτήσης θα ήταν πολλαπλάσιο (ήδη είχα αγοράσει εισιτήρια τραίνου και εσωτερικής πτήσης σε άλλη χώρα) έτσι πλήρωσα έξτρα εναλλακτική. Τελικά όσο μεθοδικός κι αν είσαι το nothing ever goes as planned καιροφυλακτεί (Styx). Δεν εμφανίσθηκε και ο taver να σχολιάσει κάτι από την τεράστια εμπειρία του..
 

Estet

Member
Μηνύματα
234
Likes
111
Επόμενο Ταξίδι
Λυών
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκιο
Να κάνω μόνο μια ερώτηση.
Η πτήση μ είναι 10 το βράδυ την Τετάρτη.
Πες ότι συνεχίζεται η απεργία κ βγάζει ανακοίνωση η Ryanair την Τρίτη πχ ότι ακυρώνεται η πτήση.....κ τελικά λήγουν την απεργία Τετάρτη μεσημέρι....υπαρχει περιπτωση να βγαλει η ryanair νέα ανακοίνωση ότι η πτήση θα γίνει το βράδυ??
Ή Αφού ακυρώθηκε,δεν ξαναμπαίνει στο πρόγραμμα?
Ναι υπάρχει αυτή η περίπτωση εφόσον ανασταλεί η απεργία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom